Bambuse ja roosa orhidee lilleseade laual.

Me kõik soovime, et me oleksime terved, energiast pakatamas, produktiivsed oma töödes ja tegemistes ning et küllus ja õnn saadaks meid elu lõpuni. Just praegusel ajal, kus tuleb väga paljudel inimestel olude sunnil kodukontoris töötada ja lastel samuti kooli või lasteaia asemel rohkem aega kodus veeta, oleks vaja sisustada oma kodu selliselt, et kõigil oleks seal nii hea töötada, õppida kui ka lõõgastuda. Selleks alustangi kirjutamist lihtsast kodusest feng shuist, millele lisan kergesti mõistetavad tabelid.

Kui soovite kodus feng shuiga asjad paika panna, tuleb teil esmalt kindlaks määrata oma eluruumi neli nurka, mis on teile kõige soodsamad. Neid võib nimetada ka teie „õnnenurkadeks“ ruumides, kus viibite. Kui midagi nendes õnnenurkades teete, on see siis söömine, magamine või töötamine, toob see teile õnne ning kaitseb ebaõnne eest. Nende õnnelike nurkade kindlakstegemine on üks osa feng shui õpetusest.

Enda jaoks soodsate suundade kindlaksmääramiseks on teil vaja välja arvutada oma KUA number. Kui olete sündinud aasta esimestel kuudel, 1. jaanuarist kuni 20. veebrurini, on teil vaja kontrollida tabelist, mis ajal algas teie sünniaastal kuukalendri uusaasta. Kui olete sündinud enne uue aasta algust, peate enne KUA numbri arvutamist oma sünniaastast lahutama ühe. Näiteks, kui olete sündinud 1980. aasta 10. jaanuaril, tuleb teie sünniaastaks lugeda 1979. aasta, kuna tol aastal algas uus aasta alles 16. veebruaril.

Kui olete kuukalendri järgi oma sünniaasta määranud, saate hakata välja arvutama oma KUA numbrit. Selleks kasutatakse lihtsat valemit. Oma sünniaasta kaks viimast numbrit on vaja liita ja seda tuleb teha seni, kuni saate ühekohalise arvu. Näiteks, kui teie sünniaasta on 1974, siis 7+4=11 ning 1+1=2. Kui olete meessoost, on teil vaja tulemus lahutada kümnest: 10-2=8. Kui olete naissoost, liitke tulemusele arv 5. 5+2=7. Järelikult on 1974. aastal sündinud mehe KUA number 8 ja samal aastal sündinud naise KUA arv 7.

Alljärgnevalt saate tabeli abil oma KUA numbri põhjal kindlaks teha endale soodsad suunad ja ka selle, kas olete Lääne- või Idatüüpi inimene. Feng shui kompass põhineb inimeste sünniajal ja tema sool. Kompassi suunad, mis näitavad soodsaid asukohti, näitavad ka parimaid suundi. Oma magamis- ja istumissuunda määrates peaksite kindlasti teadma, millised on teile soodsad suunad. Püüdke alati istuda näoga endale kõige soodsamas suunas. Kui see pole võimalik, siis valige üks ülejäänud kolmest teile heast suunast. Need ei ole küll parimad, kuid siiski nii on parem kui istuda, kui ebasoodsas suunas, mis võib teile halvasti mõjuda.

Soodsate ja ebasoodsate suundade tabelis kirjeldatakse kõigi kaheksa kompassisuuna õnne ja ebaõnne tüüpe.

„Viis vaimu“ tähendab siin tabelis viit tüüpi ebaõnne takistuste näol teie edu teel, ning „6 tapmist“ esindavad  suurt ebaõnne reetmise, õnnetuste või haiguste kujul. Suunad põhinevad individuaalsetel KUA numbritel. KUA numbri 5 jaoks on ülemise rea suunad meestele ja alumised naistele mõeldud.