22. mai – 22. juuni

Kolmas päikesemärk sodiaagis. Muutuv märk, valitsev planeet Merkuur.

Kaksikud on omanäolised duaalsed isiksused. Ühel hetkel seltskondlik, särav ja võluv isik võib muutuda hetkega sapiseks ja tusaseks. Kaksikud on  väga seltsiv ja kõige jutukam tähemärk sodiaagis. Neil on sageli lapselik loomus ja nad lihtsalt keelduvad täiskasvanuks saamast. Kaksikud on paadunud vembumehed, riukad ja peamurdmist vajavad ülesanded meeldivad neile. Kaksikutele omistatakse sageli võimet pidada mitut ametit korraga.

Kaksikud võivad muuta oma arvamust päeva jooksul mitu korda, aga keelduvad tunnistamast, kui on vea teinud või eksinud. Nad otsivad pidevalt uusi stiimuleid, neil puudub kindel fookus, mis takistab neil püsiva eluviisi loomist. Ideed tulevad neil kiiresti, aga sageli ei jätku neil visadust neid ellu viia.

Kaksikutel puudub kontsentreerumisvõime, et millelegi piisavalt kauaks keskenduda suudaksid. Sõnaosavatel Kaksikutel pole mingeid süümekaid, kui nad tõtt õige tulemuse huvides väänavad. Neil on võime must valgeks rääkida, nii veenvalt suudavad Kaksikud esineda.

Kaksikutel puudub emotsionaalne paindlikkus, nad ei oska tundmustega midagi peale hakata. Küll aga eelistavad nad hoopis teiste tundeid lahata, kuigi endal jääb puudu nii kaastundest kui empaatiast. Kaksikud räägivad pidevalt, varjamaks seda, et nad on oma tunded kaine mõistuse abiga välja lülitanud.

Kaksikute tugevaimaks küljeks on oskus ideid genereerida ja samaaegselt mitme asjaga korraga tegeleda.

Nõrkuseks võib nende puhul pidada seda, et nad kipuvad oma lugusid pidevalt muutma, ilma et ise seda märkaksid. Kaksikud lihtsalt ei tea täpselt, mis on tõde. Ebameeldivad faktid lükatakse kõrvale, eriti siis, kui on võimalik manipuleerida. Kahepalgelised Kaksikud armastavad klatšida, aga ei suuda peaaegu kunagi saladusi hoida.

Varjuküljeks on Kaksikute puhul ebausaldusväärsus. See tähemärk võib olla näiteks tüssav näitleja, kaval petis, kes püüab teid veenda selles, et tegemist on hea äriga. Sellise käitumise ajendiks on sageli tunne, et talle tahetakse nina pihta anda või lihtsalt tüdimus.

Sünnikivi on ahhaat ja turmaliin.