Lõvi astroloogiline sümbol.

23. juuli – 25. august

Viies päikesemärk sodiaagis. Fikseeritud märk, juhtiv planeet Päike.

Lõvi armastab kuuluda tähelepanu keskpunkti ja talle meeldib, kui teda ülistatakse. Tal on suuremeelne hing ja nakkav elujanu. See tähemärk oleks justkui sündinud kõigi teiste üle valitsema, meeldigu see neile või mitte. Õnneks on Lõvi nii võluva iseloomuga, et enamik andestavad talle sellise suurushullule sarnase käitumise, mis on ühtlasi ülevoolavalt lapselik kui ka kamandav ja ülemuslik.

Lõvi ei löö millegi ees risti ette, kuna usub, et on eriline ja soovib, et teda eriliselt ka koheldakse. Keegi ei taha Lõvi solvata. Lõvi isiksuse puhul on tegemist tohutu uhkusega. Suurem osa inimesi kummardavad ta ees maani, isegi aru saamata miks.

Kui Lõvi on oma arvamuses kindel, siis on seda peaaegu võimatu muuta. Ta on sirgjoonelise mõtlemisega. Lõvi jääb kuni vanaduseni oma nooruses kujundatud arvamuste juurde kindlaks. Tema mõttetegevus on aeglane ja kaalutlev ning ta vajab sageli aega, et asjade üle korralikult järele mõelda. Järeldusi teeb ta intuitsiooni, mitte faktide põhjal.

Lõvi tugevaim emotsioon on uhkus. Lõvi välisilme ei väljenda kunagi muud kui elurõõmu ja eneseusaldust, kuigi sisemuses võib olukord olla teistsugune.

Usaldavat ja naiivset Lõvi võivad inimesed mõnikord ära kasutada, sest Lõvi kipub arvama, et kõik inimesed on sama lojaalsed ja ausameelsed nagu tema ise. Lõvi on võimas ja loominguline kui teda ümbritseb õige seltskond.

Lõvi tugevaks küljeks on tema hea loomus ja heasoovlikkus, mis toob päikese iga inimese ellu. Tal on väga loominguline vaim.

Lõvi nõrkuseks saab lugeda tema kalduvust teiste üle valitseda. Lõvi kahjustavad tema snobism, üleolek, uhkus ja kalduvus heale elule.

Tema varjuküljeks on soov teiste inimeste tegevusi korraldada, mis võib muutuda pealetükkivaks juhtimiseks.

Lõvi sünnikivi on Kassisilm ja rubiin.