Ruun hagalaz koos teda sümboliseeriva taime koeranaerisega.
Ruunimärk hagalaz.

Germaani nimi HAGALAZ

Anglosaksi nimi HAEGL

Vananorra nimi HAGALL

Häälikuline vaste H

Traditsiooniline tähendus RAHE

Jumalus HELLA/HOLDA

Polaarsus NAISELIK

Värv HALL

Element VESI (RAHE)

Taim KOERANAERIS

Puu JUGAPUU

Loom PUUDUB

Lind HANI

Number IX

HAGALAZ  on teise Aett’i  esimene ruunimärk. See aett kannab elemendi nime erinevalt esimesest aettist, mille jumalad on Freyr ja Freyja ja kolmandast aettist, mille jumalaks on Tyr.

Esimene aett tegeles korra loomisega kaosest ja kosmilise ajajaotusega. Teine aett tähistab antagonistlikke jõude, mis üritavad seda korda segi paisata, kutsudes esile möödapääsmatu muutuse ja arengu.

Hagalaz tähendab rahet ja rahe on põllumeestele teada saaki hävitava loodusjõuna.

Hagalazi psühholoogiline tähendus on ennustamisel seotud tavaliselt alateadvuses olevate purustavate jõududega, mis loovad vajalikke muutusi. Need jõud on tavaliselt seotud minevikus õppimata jäänud õppetundide ja lahendamata probleemidega või allasurutud ebameeldivate mälestustega, mis mõjutavad meie praegust käitumist. Võib ka võimalik olla, et need pärinevad veel kaugemast ajast ehk eelmistest eludest.

Hagalaz sisaldab endas päris suure hulga tumedat naiselikku väge ja teda seostatakse  negatiivse, hävitava naismaagiaga. Muistsel ajal usuti, et nõiad suudavad mõjutada ilma ning välja kutsuda oma vaenlasele rahesaju, et hävitada ta viljapõld või ta ise. Rahva uskumuste põhjal hoidsid nõiad rahesadu kotis ja lasksid selle vajadusel sealt välja.

Sel ruunil on aga ka üks kaitsev vorm, mida kasutatakse üsna palju kaitseks halva ilma vastu. Seetõttu joonistatakse see ruun taludes ukse kohale või majakatusele. See märk võis tähendada ka pulmaõnnistust või tervitust.