Veevalaja astroloogiline sümbol.

20. jaanuar – 19. veebruar

Üheteistkümnes päikesemärk sodiaagis. Fikseeritud märk, valitsev planeet Saturn ja Uraan.

Veevalaja on riukalik isiksus, kes avaldab end vastavalt parasjagu valitsevale planeedile – Saturnile või Uraanile. Ta on ühel ajal nii paheline, ekstsentriline, ebakonventsionaalne ettearvamatu ja kaootiline, kangekaelne, mässumeelne, geniaalne ja kohanemisvõimetu kui ka elav, leidlik ja originaalne. Veevalajal on täiuse taotleja korda ihkavad iseloomujooned. Nende siira soovi taga maailma aidata võib peituda usuhullus ja fanatism. Nooruses mässaja või muudatuste tegijana tuntud Veevalaja võib ka kindlate ideede juurde jääda ning neid elu lõpuni järgida. Veevalajatel on omadus olla üks suurtest ühiskonnakorra kõigutajatest.

Veevalajad on intelligentsed ja intuitiivsed. Sel ajal kui Veevalaja mõistus jälgib loogilist mõtteprotsessi, on ta avatud sisemistele eelaimduse sähvatustele. See kombinatsioon teeb temast helge mõistusega inimese. Veevalajaid mõistetakse nende originaalsuse ja kaugelenägelikkuse tõttu sageli valesti. Nad toovad endaga kaasa suured muudatused, hetkeseisundi lõhkumise ja kindlatest normidest lahtimurdmise.

Pühendunud partnerlussuhtes tundub Veevalajale, et teda lämmatatakse, kuigi ta võib ihaldada stabiilsust ja rutiini. Veevalajal on olemas kaootilised ja vastuolulised tunded ning  emotsionaalsed vajadused, kuigi teda peetakse kiretuks ja omaette hoidvaks märgiks. Kuna Veevalajatel on sageli probleeme intiimsusega, siis eelistab ta jääda üksi.

Veevalaja tugevuseks on tema kõrgelt arenenud ühiskondlik teadvus. Ta hakkab muudatusi juba nüüd tegema, sest teab, mida maailm näiteks mõnekümne aasta pärast vajab. Veevalajata jääks areng seisma.

Veevalaja nõrkuseks on tema kalduvus moehullusteks. Tema soov muudatuste järele võib olla nii suur, et see võib kahjustada kõike muud.

Varjuküljeks on Saturni jäik, jahe, hukkamõistev perfektsionist, kes ihkab võimu. Uraan on paheline ja ebakonventsionaalne, kes tegutseb selleks, et teistest erineda.

Sünnikivid on ametüst, akvamariin.