Kalad on viimane päikesemärk sodiaagiringis ja Jäär esimene. Kalade üleminek Jäära päikesemärki leiab aset 20. või 21. märtsi paiku. Kui olete sündinud 17., 18., 19. märts kuulute kindlasti Kalade päikesemärki. 22. märtsil või hiljem sündinuna olete kindlasti Jäär. Kui olete sündinud vahepealsete tipupäevade ajal, kuulute nii kalade kui Jäärade hulka.

Jäär on sodiaagis esimene märk ja Kalad viimane. See kombinatsioon toob meid uuesti algusse tagasi. Jäära võib kujutada siin kui last ja Kalasid kui vanainimest, kes omavahel kohtuvad ja avastavad, et neil on rohkem ühist, kui nad eales oleks arvanud. Kalade ja Jäära esindaja on alati valmis uueks päevaks. Analüüsides agaralt minevikus tehtud otsuseid, otsivad nad võimalust, mida veel parandada saaks. Neptuun annab tavaliselt järele Jäära mõjutavale Marsi kalduvustele. Sel ajal sündinud vajavad tegelikult taastumisaega, aga nad ei kipu seda kasutama, sest on justkui vaikimisi seadistatud täie auruga edasi liikuma.

16., 17., 18. Ja 19. märts – Jäära mõjutustega Kalad

19. või 20. märtsil sünnipäeva pidajad on sündinud Kalade päikesemärgi lõpus. See ajavahemik paneb teid proovile, sest on andnud teile nii realistliku ellusuhtumise kui ka tundlikkuse maailma asjade suhtes. Paljudel sel ajal sündinutele on omane hoolitsev pool, mis kerkib esile seoses perekonnas olude sunnil endale võetud vastutuse määraga. Olete äärmiselt vastupidavad ja soliidsesse ikka jõudmine ei saa teie karjäärile küll mingiks takistuseks.

Olete sageli äärmuslikud, armastate nii privaatsust kui avalikult tegutseda; olete samal ajal nii ülevoolavalt lapselikud kui ka  üllatavalt küpsed.

20. ja 21. märts – ja Jäära piiripäevad

Jäär annab teile enesekindluse ja juhiomadused, Kaladelt olete saanud tundlikkuse ja hea tajumisvõime, aga ka püsimatuse, mis teid elus edasi viib. Võite olla üheaegselt endas täiesti kindel ja samas kahtlev. Selliste vastandlike jõududega maadlemine pole sel ajal sündinutele võõras. Kaladele omaselt on teil kalduvus musta huumorit teha, õnneks tasakaalustab ja muudab selle leebemaks Jäära lapsik ausus ning lihtsustamissoov.

Jäärad armastavad väljakutseid ning neil on omadus hästi hakkama saada suhtes, kus neid või nende andeid hinnatakse. Kui peaksite millegi pärast vihastama, näeb see väga teatraalne välja. Kuid olles teadlik teiste reageeringutest, püsite ühe Jäära sõra või kalauimega alati reaalsuses.

Inimesed kipuvad alahindama teie võimet enda üle nalja visata ja naerda ning eluraskustega hakkama saada. Kuigi teil võtab teistest kauem aega oma tunnetes selgusele jõudmine, olete inimeste suhtes uudishimulikud ja täiesti võimelised sageli oma vajadusi kõrvale jättes olema täisväärtuslikud ühiskonna liikmed.

Teil on oskus muuta keerulised olukorrad lihtsateks endale omasel stiilsel moel. Teaduslikud ja kunstilised hobid võivad moodustada võrdse suurusega osa teie elust.

22., 23., 24. ja 25 märts – Kalade mõjutustega Jäär

Olete oma iseloomult uudishimulikud, julged ja mõjuvõimsad. Jätate inimestele mulje justkui saaks teid kergesti mõjutada, aga tegelikult järgite vaid enda instinkte.

Olete temperamentne, püsimatu ja sihikindel sealjuures jääte väliselt täiesti rahulikuks. Teil on Kaladele omane austus vanade kunstide vastu ja Jääralt olete saanud iseloomujooneks riskide võtmise vajaduse.

Kui keegi peaks teile millegagi survet avaldama, siis tunnete ennast ebamugavalt ja teil on sellega raske leppida ning see võib lõppeda viha välja valamisega. Teil on lihtne alustada erinevaid projekte, kuid nende lõpuleviimiseks ei jätku teil sageli kannatust.

Teil võib tekkida tunne, et teie kaks päikesemärki ei sulandu kokku ja olete erinevates olukordades üks kahest, kas Jäär Või Kalad. Võite samastuda kas Jäärade või Kaladega ning teie ellu võivad kuuluda lähisugulaste või sõpradena samuti üleminekuajal sündinud inimesed.

Kalade ja Jäära üleminekul sündinute periood hõlmab endas mõlema päikesemärgi parimaid omadusi. Kalade sensitiivsusega saate uurida teiste tundeid ja mõtteid, ilma et laseksite ennast teisel ajal sündinud Kaladele omasest tüüpilisest ujedusest häirida. Jäär esindab endas seda poolt, mis aitab asjad käima lükata ning need ka käigus hoida.

Kõrge energiatasemega aeg aastas, kus teie ettevõtmised õnnestuvad ja arenevad: 17.–24. jaanuar, 17.–24. märts, 18.–25. mai, 20.–27. juuli, 20. –27. oktoober.

Aeg aastas, mil teie enesekindlus ja otsustusvõime on ohustatud ja varjutatud: 19.–25. juuni, 20.–26. september, 21.–26. detsember.