Kaljukitse astroloogiline sümbol.

22. detsember – 22. jaanuar

Kümnes päikesemärk sodiaagis. Kardinaalne märk, valitsev planeet Saturn.

Kaljukitse teatakse traditsioone austava päikesemärgina. Ta kulutab palju energiat muudatuste vastu tegutsemiseks. Saturnile omased tugevuse, distsipliini, parandamatu optimismi ja auahnuse jooned põrkavad kokku negatiivse märgi vastuvõtlikkusega. Kui see juhtub, kaotab Kaljukits elurõõmu ja spontaansuse, muutudes vastutuse rasket koormat ning kohustusi kandvaks inimeseks.

Kaljukits on märk, kellele on küps iga tavaliselt õnnelikum kui noorusaeg. Aga seda alles siis, kui ta on materiaalses maailmas ennast tõestada suutnud ja saavutanud edu ning staatuse. Tema pehmemad jooned võivad siis esile tulla. Kaljukits võib tunda tugevat tungi aidata ühiskonda või uurida vaimset maailma.

Kaljukitsel on terav mõistus ja oskus kavandada pikaaegseid strateegiaid. Kaljukitsed on küll praktilised ja elutargad, kuid sageli piiratud mõttelennuga. Nende kitsarinnalisus on möödapääsmatu juhul, kui juurdunud kombeid järgitakse säärase otsusekindlusega.

Saturni energia pärsib Kaljukitse väljendamisoskuse ja nii peetakse teda emotsioonituks. Väliselt enesekindla kesta all tunneb Kaljukits end sageli üksildase ja kõrvalejäetuna. Ta ei suuda kahjuks sageli hakkama saada soojuse ja kiindumuse väljendamisega. Kaljukits on sageli karmi kohtuniku ja kriitiku rollis ning lubab endal ainult tunda seda, mida tuleks tunda, aga mitte seda, mida ta tegelikult tunneb.

Edu hindavad Kaljukitsed mitte isikliku arengu, vaid materiaalsete saavutuste põhjal. Nii võivad nad tunda küündimatusetunnet, mis on peidus edu saavutamise ja oma väärtuse tõestamise püüete taga.

Kaljukitse tugevuseks saab lugeda tema lõputut kannatust raskete ülesannetega toimetulekul. Sel päikesemärgil on ka omadus märgata üksikasju, elutarkuse olemasolu ja hea organiseerimisvaist. Kaljukitsel on ka omadus mahendada oma sardoonilise huumorimeelega elu liig tõsiselt võtmist.

Nõrkuseks võib sageli pidada Kaljukitsede võimuhullust ja nende otsustamist inimeste üle võimupositsiooni järgi või selle järgi, kui palju nad saaksid aidata Kaljukitsel redelil ülespoole tõusta. Sageli näeb Kaljukitse kontrolliv isiksus maailma liiga jäikades tingimustes, surudes nii teistele kui ka endale peale reegleid, mida peab tegema ja mida tuleb veel teha.

Varjukülgedeks on Kaljukitsel kitsarinnalisus, kriitilisus, pessimism ja jäikus. Sageli tekitab sisemine rahuldamatus temas tugeva tunnustuse ja eduvajaduse.

Kaljukitse osad sünnikivid on türkiis, roheline ja must turmaliin ning kvarts.