Ruun nauthiz, mida sümboliseerib taim ussitatar.
Ruunimärk nauthiz.

Germaani nimi NAUTHIZ

Anglosaksi nimi NEED

Vananorra nimi NAUDR

Häälikuline vaste N

Traditsiooniline tähendus HÄDA

Jumalus SKULD

Polaarsus NAISELIK

Värv MUST

Element TULI

Taim USSITATAR

Puu PÖÖK

Loom ORAV

Lind PUUDUB

Number X

NAUTHIZ on teise Aett’i  teine ruunimärk. Ruuni spirituaalne tähendus on häda, viletsus, puudus või tungiv vajadus millegi järele. Nauthizi psühholoogiline tõlgendus räägib indiviidi tunnustamata vajadustest, mida tuleb teadvustada ja millega tuleb tegelda. Need vajadused tuleb kas kõrvale heita või siis rahuldada. Inimene peab ise olema teadlik oma vajadustest ja sellest, mida tal on vaja teadlikult kõrvale heita.

Maagias saab seda ruuni kasutada teiste inimeste takistamiseks. Nagu thurisazi, saab ka nauthizi kasutada teise inimese sidumiseks ja tema tegude nulimiseks.

Nauthizi ruunil on kaitsev, hoiatav eesmärk, mis õpetab meile enese alalhoidu.

Muistsed germaanlased seostasid seda märki tule elemendiga, mis pärineb tulekummardamise kultusest. Sel ajal kasutati tulerituaale erinevatel eesmärkidel, kas tervendamiseks, ohverdamiseks või puhastamiseks. Hädatule rituaali ajal  süüdati kaks tuld teineteisest eemal. Tuli süüdati noormehe ja neiu poolt, kes hõõrusid kaht kuiva puutükki kuni need süttisid ja seejärel aeti nende kahe tule vahelt läbi kariloomad. See pidi tagama karja tervise ja viljakuse. Hädatuli süüdati tavaliselt põua, nälja ja taudi ajal.

Põhjamaa rahvaste jaoks oli tuli püha, sest karmis kliimas oli võimatu teisiti ellu jääda. Tuld peeti elu allikaks ja seostati päikesega. Samas tuli tulega ettevaatlikult ümber käia, sest sellest võis alguse saada häving kui mets põlema süttis. Seetõttu kasutati tule kohta ka sõna „metsahirm“.