Amburi astroloogiline sümbol.

23. november – 22. detsember

Üheksas päikesemärk sodiaagis.  Muutuv märk, valitsev planeet Jupiter.

Ambur, kes on joviaalne, seltskondlik ja tormakas, vajab ergutamist uute nägude, sõprade ja kohtade näol. See päikesemärk on alati valmis teele asuma, kuid soovib seda teha spontaanselt, ilma pileteid ette broneerimata. Amburid loodavad optimistlikult, et kaugetel maadel seigeldes saavad nad vastused oma küsimustele ning võimaluse end teostada.  Tegelikult on tegu Amburi kalduvusega elada maailmas, mis võiks olla, selle asemel, mis tegelikult on.

Ambur on otsekohene ja tihti ka taktitu ning armastab teistele õpetada, kuidas nad elama peaksid. Samas ei ela nad ise tavaliselt nende põhimõtete järgi, mida teistele on soovitanud. Ambur on üdini aus ja ei lange kergelt nüanssidesse. Ta tegutseb impulsiivselt, laskes oma nooli lendu ilma sihtimata ja ilma selge sihtmärgita. Ambur kipub enne tegutsema ja alles seejärel mõtlema, sest tema arvates on ükskõik milline tegevus parem variant kui tegevusetus.

Ambur on ebapraktiline ja filosoofiline ning eelistab ideid nende teostamisele. Samas on Ambur ka võimeline lagedale tulema ebakonventsionaalsete lahendustega, mis tõesti ka toimivad. Ta on nagu igavene õpilane, kes otsib elu mõtet, esitades pidevalt olulisi küsimusi.

Peamiselt on Ambur aus, kuid võib mõnikord pisut liialdada või tõe suhtes loominguline olla, kui reaalne elu pole tema jaoks piisavalt põnevust pakkunud. Ambur võib tüdinuna, halvasti kohelduna või tähelepanuta jäetuna käiku lasta oma terava keele. See võib teile tõde näkku paisates olla vägagi salvav.

Tegelikult ei tahaks Ambur emotsioone üldse tunda ega nendele ka mitte mõelda. Tema emotsioonid on tavaliselt pinnapealsed, tal puudub soov uurida küündimatusetunnet või selle taga olevat kindlusetust. Optimism vaheldumisi entusiasmiga on Amburil pidevalt esiplaanil.

Amburi tugevuseks võib pidada tema tohutut entusiasmi ja loomingulisust, millega ta asjade kallale asub. Ta toetub tegutsedes oma seiklushimule ja väga hästi arenenud kujutlusvõimele. Ambur on ka  tuntud kui allasurutute või hätta sattunute eest võitleja.

Nõrkuseks võib pidada tema ääretut vabadusejanu, mis võib Amburist teha ebalojaalse ja ebausalduväärse isiku. Ambur võib oma kohustused ja ülesanded unarusse jätta, kui kiiresti edasi tormab. Ta võib neid lihtsalt ebaolulisteks üksikasjadeks pidada. Tema taktitus ja oskus ise aru saamata teisi solvata on ka Amburi nõrgaks kohaks.

Amburi varjuküljeks on teesklus. Ta võib meisterliku luiskajana lubada paljusid asju, aga siis kõik unustada, samal ajal uusi kogemusi taga ajades. Amburit survestades võib talle omane taktitus võtta salvava ja pahatahtliku suuna.

Sünnikivid on topaas ja türkiis.