Kalade astroloogiline sümbol.

19. veebruar – 21. märts

Kaheteistkümnes päikesemärk sodiaagis. Muutuv märk, valitsev planeet Neptuun.

Kalade märki iseloomustab ebamäärasus ja puuduv fookus. Kuna neil pole piiritaju, pole nad kindlad, kus nemad lõpevad ja kus algab keegi teine. Kalad tegutsevad nagu psüühiline svamm, korjates tundeid ja muljeid kõikjalt enda ümbert kokku.

Kuna Kalad on pehmeloomulised, ei taha nad kunagi kedagi meelega solvata. Sellel tagasihoidlikul märgil on raske “ei” öelda. Nad toovad end ise sageli ohvriks paistes silma sellega, et annavad kergekäeliselt lubadusi või võtavad ülesandeid, mida nad ei kavatsegi täita. Selle päikesemärgi üks pool on passiivselt manipuleeriv ja teine lahkus ise. Kahe vahel kõikumine muudab Kalade igapäevaelu raskeks.

Kalade mõistus on illusoorne ja petlik, ebaratsionaalne ning intuitiivne. Kalad kipuvad otsima ühendust ebamaisusega ning kui neil õnnestub universumi energiatega ühenduda, siis võivad nad ligi pääseda lõputule infoallikale. Nad võivad nii saavutada mõtteühenduse inimesega, kes võimaldab neil aru saada, mida tähendab asju teiste pilguga näha.

Kalad on emotsionaalselt ebapüsivad inimesed. Sisemised hoovused võivad Kalu tirida nii ühes kui teises suunas. Paljud Kalad ei saa ise arugi, mida nad tunnevad, sest võtavad teiste inimeste tundeid ja muljeid kergelt endasse. Nad on ka suhteliselt lihtsameelsed, neid on lihtne panna igasuguseid õnnetuslugusid uskuma. Ükski teine päikesemärk pole nii süütundealdis kui Kalad. Nad võivad teiste pärast, keda nad näiteks milleski alt veavad, süütundes või muremõtetes marineerida ja kannatada.

Kalade tugevuseks on nende kaastundlikkus ja tohutu osavõtlikkus.

Nõrkuseks on Kaladel raskus karmi reaalse eluga toime tulla. Kui Kalad segadusse satuvad, on neil raske tõel ja valel vahet teha ning nad võivad oma lubadustest taganeda.

Varjuküljeks on neil see, et Kalasid kasutatakse tihti ära ja tüssatakse. Nad ei suuda lihtsalt mõista, millal tuleb teistele hea tegemine lõpetada. Neil on ka liiga suur süütunne ning sellest tulenev eneseohverdamine.

Sünnikivid on ametüst ja kuukivi.