Sõnni astroloogiline sümbol.

21. aprill – 23. mai

Teine päikesemärk sodiaagis. Kindel ehk fikseeritud maamärk, valitsev planeet Veenus.

Sõnni  iseloomustab otsusekindlus, järeleandmatus ja riski vältimine. Sõnn kipub sageli rutiini takerduma, sest talle on olulised juurdunud tavad ja kindlustatus. Sõnn hindab üle kõige lojaalsust ja pühendumist tööle. Seetõttu on ta ka väga usaldusväärne. Ta võib ka suure  pinge ja stressikoorma all ilmutada hämmastavat vastupidavust. Sõnnid armastavad kunsti, muusikat ja oskavad enesekeskselt elumõnusid nautida.

Sõnn on kõigutamatu siis, kui ta on mingis asjas oma arvamuse kujundanud ja mõtleb sellistel juhtudel väga harva ümber.

Sõnni omandiinstinkt ja armukadedus tulenevad ületamatust kindlustunde vajadusest. See märk ei lase kuigi kergesti asjadest lahti. Ta soovib, et talle kuuluksid nii materiaalsed esemed kui ka inimesed. Tema tavaliselt rahuliku kesta all valitseb sageli raevukas natuur, kes on valmis kohe tuld purskama, kui keegi julgeb tema omanikutunde ohtu seada. Sõnn on pika vihaga ning tema vimm poeb sügavale hinge.

Sõnni tugevateks külgedeks on parandamatu optimism ja ausameelsus. Oma praktilise meelega on ta hea organisaator ja plaanide tegija. Ükskõik, milliseid raskusi elu ta teele ka ei veeretaks, Sõnn viib alati alustatu lõpule.

Nõrgaks küljeks võib Sõnni puhul lugeda tema juurdunud arvamusi ja tahtmatust riske võtta või midagi uut katsetada. Asjade ja inimeste suhtes võib ta ilmutada üleliigset omanikutunnet. Suurustlev käitumine ja elunautimine pole tema loomusele ka võõrad.

Sõnni varjukülge võib võrrelda lausa Skorpioni ebameeldiva poolega. Kadedus, armukadedus, mürgine pahatujulisus ja rahulolematus on tema sees need, mis Sõnni hõõguvat raevu toidavad. Arhetüübilt on Sõnn vihapidaja, kes mitte kunagi midagi ei unusta ega andesta.

Sõnni õnnekiviks on kallihinnaline smaragd.