Ruun uruz koos teda iseloomustava taime samblaga.
Ruunimärk uruz.

Germaani nimi URUZ

Anglosaksi nimi UR

Vananorra nimi UR

Häälikuline vaste U

Traditsiooniline tähendus TARVAS

Jumalus THOR

Polaarsus MEHELIK

Värv PUNANE

Element MAA

Taim SAMMAL

Puu JALAKAS

Loom TARVAS

Lind PUUDUB

Number II

Uruz on esimese Aett’i teine ruun.

Uruzi energiaks on maskuliinne elujõud ja alateadlik eneseteostuse püüd. Uruz kätkeb endas algset maaenergiat, mis elab üle kõik hävitamispüüded, minnes üle uude vormi, kui vanad on lõplikult kasutatud. Uruzi energia on toores, hävimatu ja uskumatult tugev. See ruun sümboliseerib visadust, tugevust, kestvust ja muutustega kohanemist ning innustab võitlema ja ellu jääma kõikide takistuste kiuste.

Üks Uruziga seotud ruuniloits, mis  pidi olema tõhus abinõu oma jõu suurendamisel, soovitas võtta klaasitäie puhast vett ning joonistada veepinnale nimetis- ja keskmise sõrmega Uruzi märk. Seejärel oli vaja kujutleda seda märki säravpunasena ja suunata ruuni energialaeng vette. Hoida seda kujutlustpilti mõni sekund silme ees ja juua siis vesi ära. Visualiseerimise ajal oli kasulik ümiseda Uruzi nime. Kui veele on tekkinud justkui metalllimaitse, siis on järelikult loits mõjunud.

Ennustamisel väljendab see ruun teie kehalist ja hingeelulist jõuseisundit. See võib tähistada uusi võimalusi ja julgustust neist võimalustest kinni haarata. Tagurpidi Uruzi ruun võib tähistada hoiatust, et teil ei maksa riskida, ettevõetu võib ebaõnnestuda.