Tarokaardid käes, kõige peal kaart Narr.
Taro suures arkaanis on 22 kaarti, mis algavad Narriga ja lõppevad Maailmaga.

Suur arkaan kujutab kõiki põhjapanevaid energiaid elus. Suures arkaanis on 22 kaarti, mis on kõik täis sümboleid ja kujundeid. Mõned kaardid võivad teile kohe meeldima hakata, teised seevastu tekitavad vastumeelsust ja mõned jätavad täiesti ükskõikseks.

Kaardid, mis tekitavad teis tugeva reaktsiooni, võivad peegeldada teie elu praeguse hetke vajadusi või üleskerkinud probleeme.

Kui teile mõni kaart üldse ei meeldi või tekitab teis negatiivse reaktsiooni, tasub siiski tähelepanelikult lugeda selle kaardi tõlgendust ja õppida seda sügavuti tundma. Siis näete, et esialgne vastumeelsus näiliselt negatiivse kaarti suhtes muutub, sest iga kaart kätkeb endas ka midagi positiivset.

NARR

Tavaliselt tähistatakse Narri nulliga või jäetakse üldse tähistamata. Narr sümboliseerib teie sees olevat muretut last, kes alustab oma teekonda, teadmata seda, mis teda elus ees ootab. Tal pole aimugi, millised probleemid ja mured tal teekonnal ette tulevad.

Narr sümboliseerib uusi algusi, entusiasmi või otsinguid oma tee leidmiseks elus. Kaarti vaadates võib tunduda, et Narr astub kohe ilma midagi nägemata üle kaljuserva kurisitikku, kuid tegelikult võib sammu kaugusel olla kaljunukk, kuhu astuda. See kaart näitab, et vahel on vastupanu muutustele narrim kui riskide võtmine elus.

Armastuses võib see viidata sellele, et  peaksite ette vaatama, et poleks pime selle suhtes, kuhupoole teie suhe liigub või et te ei armuks armastundesse endasse. Narr viitab ka sellele, et võite olla pime edaspidiste tekkida võivate südamevalude osas, kui ei kuula teiste nõuandeid või tormate kiirustades ja järelemõtlematult uutesse ettevõtmistesse.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS

Võite tunda, et teil pole piisavalt energiat midagi saavutada või teie elus puudub spontaansus.

MAAG

Maagi tähistatakse numbriga I.

Maag sümboliseerib imetegijat. Ta viib oma ideed ellu, teades, et teda toetab universum. Äriasjades võib see kaart tähendada teie oskust olukordi enda kasuks pöörata või anda neile selline käik, mida soovite ja mida teised ei suuda.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Teil võivad puududa eesmärgid, mille poole püüelda või mida oluliseks pidada.

ÜLEMPREESTRINNA

Tähistatakse arvuga II ja sümboliseerib passiivset naiselikkust. Ülempreestrinna tähistab kõike tundmatut, salapärast ja alateadlikku. Samuti viitab see kaart naiselikule jõule ja müstilisele loomusele.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib tähendada, et te ei usalda oma sisetunnet või ei kasuta oma andeid täielikult ära.

KEISRINNA

Keisrinna kaarti tähistatakse numbriga III ja sümboliseerib see naiseliku vaimu viljakust, loomingulisust ning maiseid rõõme.

Kaart viitab teie vajadusele jalad maas hoida ning säilitada side elu loomulike rütmidega. Keisrinna annab teile julgust omaks võtta nii maist, kui ka hingelist ja vaimset.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui keisrinna on alaspidi, võib see viidata sellele, et te tunnete end küündimatuna või ei usalda oma instinkte.

KEISER

Tähistataks numbriga IV ja sümboliseerib struktuuri. See kaart tähistab pühade teadmiste ja saladuste õpetajat. Seega sümboliseerib ta õpetajat või guru ning maskuliinset korda, olles isa arhetüüp.

Keiser võib viidata ka sellele, et puutute kokku mõne autoriteetse isikuga või on teil vaja tähelepanu pöörata mõnele ametlikule probleemile. Suhteküsimustes võib see kaart tähendada, et armute mõnda endast vanemasse isakuju tüüpi mehesse.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada teie elus olevat segadust või korratust. Teil pole selget nägemust sellest, mida elult tahate või te ei suuda oma mõtteid piisavalt korrastada, et õiges suunas edasi liikuda.

HIEROFANT

Tähistatakse numbriga V. Arhetüübilt on Hierofant mentor. Selle kaardi ilmumine taro ladumisse võib tähendada seda, et teid pühendatakse mingitesse salajastesse või tähtsatesse teadmistesse või peate meeskonnaga viljakat koostööd tegema.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Hierofant võib tähendada mingisugust peataolekut teie elus ja teadmatust, keda võite usaldada ja keda mitte.

ARMASTAJAD

Tähistatakse numbriga VI. Sellel kaardil on nii positiivseid kui negatiivseid väärtuseid. Armastus võib tähendada ühtedele vabadust ja teistele pühendumust. See kaart räägib ka igavese armastuse otsinguist. Armastajad võivad viidata ka sellele, kas teie väärtused on ikka teie omad või olete ennast kaotades omaks võtnud teiste väärtused.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib viidata teie madalale enesehinnangule või suhtumisele, et keegi teid nagunii ei armasta sellisena nagu olete.

KAARIK

Taro arkaanis on Kaariku tähis number VII. Arhetüübilt kangelane, kes enesekindla teadmisega võidab oma vaenlased ning vallutab uusi maid. Ta on valmis kindlameelselt oma eesmärgid saavutama.

See kaart viitab sellele, et peaksite mõtlema oma ego peale. Kas see on eluterve, olete pühendunud ja sihikindel oma eesmärkide saavutamisel. See võib tähistada ka teie elus ette tulevaid võimuprobleeme, kus näiteks keegi võib soovida teie üle seksuaalset võimu saavutada.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui tõmbate selle kaardi tagurpidisena, siis võib see tähendada, et  kahtlete iseendas või tunnete end allasurutuna.

JÕUD

Tähistatakse numbriga VIII ja sümboliseerib jõudu, mis on tekkinud hingelisest  eneseteadlikkusest.

See võib teile meelde tuletada, et te ei tohi alla anda, sest käes on aeg kasutada oma sisemist jõudu ja visalt jätkata.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Jõud tagurpidi kaardina tähendab, et teie sisemine jõud on vähenenud.

EREMIIT

Eremiiti tähistatakse numbriga IX ja ta sümboliseerib peatuse tegemist igapäevases rutiinis ning elu üle järele mõtlemist.

Ta sümboliseerib meie vajadust elu ja maailma üle mõtiskleda ning põhjalikult kaaluda oma kohustusi, mida  võib-olla liiga kergekäeliselt endale võtma kipute. Eremiit suunab teid enese sisse vaatama ja endalt ausalt küsima, mida te tegelikult elult tahate.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi eremiit on vihje sellele, et peaksite tröösti saamiseks rohkem seltskonnas olema, kui üksi aega veetma.

SAATUSERATAS

Tähistatakse numbriga X ja sümboliseerib vaba tahte ja saatuse dilemmat teie elus. Elus tuleb ette nii ootamatuid sündmusi, juhuseid või näiteks halba ja head õnne.

Selle kaardi tõmbamisel peate aru saama, et teisi oma ebaõnnes süüdistada pole õiglane. Kõik sõltub siiski teie enda elus tehtud valikutest.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui kaart ilmub tagurpidi, viitab see sellele, et praegu pole teil õige aeg riskida, oodake õiget aega.

ÕIGLUS

Tähistatakse numbriga XI ja sümboliseerib Õigluse valitsejannat, kelle ühes käes on erapooletu kohtumõistmise kaalud ja teises otsuse tegemise mõõk.

Õiglus  palub teil olla enda vastu aus ja heita endale kaine pilk. Teil pole õigus olla kellegi teise ega ka iseenda suhtes liiga kriitiline. Tuleb õppida tegema õigeid valikuid ning tagajärgede eest vastutama hakkama.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada, et te ei suuda kainelt mõelda ja kipute liialt teiste kriitikat kuulama ega usalda piisavalt enda vaistu.

POODU

Tähistatakse numbriga XII ja sümboliseerib salapära ja keerulisust. Poodu pea peale keeratud maailm tähendabki otseselt seda, et miski on tagurpidi pööratud.

See kaart tähendab, et peate oma tõekspidamistele vastupidiselt käituma, kui tahate midagi saavutada.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Poodu tagurpidi asendis viitab sellele, et peate oma äranägemise järgi tegutsema ning iga hinna eest ohvrite toomist vältima.

SURM

Tähistatakse numbriga XIII. Surma kaart mõjub inimestele peaaegu alati heidutavalt, kuid seda ei maksa tõlgendada sõna-sõnalt. Surm tähistab tegelikult üleminekuid elus ühest etapist teise või muutusi ning uusi algusi. Vanad ja kasutuks muutunud asjad, olukorrad, harjumused ning  inimesed, kes teie edasiminekut takistavad, tuleb oma elust eemaldada. See kaart vihjab sellele, et teil on õige aeg muutusteks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Surma kaart võib viidata sellele, et mingi teatud protsess pole veel loomuliku lõpuni jõudnud ning teil on vaja tegeleda praeguse hetke probleemidega, mitte sellega, mis tuleb.

MÕÕDUKUS

Tähistatakse numbriga XIV. Sümboliseerib arhetüübilt teie sees olemas olevat inglit, kelle olete unustanud igapäevaste probleemide lahendamise ja eluga toimetuleku tõttu. See kaart viitab energiate tasakaalustamise vajadusele ja teadmiste kogumisele.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi asendis Mõõdukus vihjab sellele, et teil võib puududa harmoonia. Sisemise tüünuse rikub tunnete või emotsioonide liigne küllus.

SAATAN

Tähistatakse numbriga XV ja sümboliseerib see vastast meis endis, kes on meie suurim vaenlane. Selle kaardi tõmbamine võib tähendada seda, et usume seda, mida uskuda tahame ja petame end tegeliku tõe suhtes. Saatan sümboliseerib põhimõtteliselt kõike negatiivset. See võib olla vihje ahvatlustele raha, seksi või materialismi ja võimujanu suhtes.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui Saatan on tagurpidi, siis olete vaba igasugustest manipulatsioonidest, mis teiega on tahetud läbi viia.

TORN

Tähistatakse numbriga XVI ja sümboliseerib minevikust lahti laskmist, kiiret kohanemist ja ootamatustega toimetulekut. Kui olete inimene, kellele meeldib kõike kontrollida, siis võib see kaart teile häirivalt mõjuda. See vihjab kaootilisusele ja ootamatustele elus, aga samas sümboliseerib see ka mingis aspektis läbimurret. Teil on vaja muuta oma suhtumist ja mitte klammerduda aegunud tõekspidamistesse, mis teile kasuks ei tule.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Torn vihjab sellele, et teil on  tugev kontroll sündmuste üle või olete oma eesmärkides nii kinni, et teid ei suuda miski sellelt teelt kõrvale pöörama sundida.

TÄHT

Tähistatakse numbriga XVII ja sümboliseerib kosmosest jõu ammutamist ning selja pööramist materialismile. Teie eneseväljenduse oskus on saavutanud maksimaalse tulemuse ning te tunnete, et olete ühendatud universaalse energiaga ja liigute oma ideede järgi edasi.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Täht viitab teid vallanud lootusetusele või kaotatud eneseusule.

 

KUU

Tähistatakse numbriga XVIII ja sümboliseerib Kuu petlikku loomust. Hoiatab teid selles eest, et te ei unustaks end muredesse, nõrkustesse või illusioonidesse. Kui te olete muserdatud oma mõtete tumedatest varjudest või hirmu eest langetada olulisi otsuseid, siis viitab see Kuu võimule. Peate õppima oma vaistu usaldama ja teile aeg-ajalt ilmuvat varjupoolt mitte kartma.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Kuu soovitab teil probleemide lahendmaisel praegu kasutada loogikat, mitte vaistu.

PÄIKE

Tähistatakse numbriga XIX ja sümboliseerib kõike seda, mis teie ego rõõmustab. Päikese kiirgus teie sees aitab teil aru saada, kuidas olla edukas ja joobuda oma elujõust.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Päike viitab teie tundele, et kõik teised inimesed peale teie on erilised.

 

KOHUS

Tähistatakse numbriga XX.
Kohus sümboliseerib teie püüdu leida tõde, teisi mitte süüdi mõista ja erinevate olukordade hindamise tarkust ning enda mitte süüdistamist. Positiivsest küljest viitab see kaart sellele, et olete valmis minevikust lahti laskma ning nägema asju uues valguses.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kohus tagurpidi võib tähendada seda, et olete midagi valesti teinud või minevikus tehtut kahetsema.

MAAILM

Tähistatakse numbriga XXI ja sümboliseerib teie eesmärkide teostumist või täiuslikku, terviklikku ja eneseteadlikku inimest. See tähendab alati heaolu ja oma eesmärkide saavutamist. Kõik töötab praegui teie kasuks. Tunnete oma isiklikku väärtust.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Maailm tagurpidi  viitab sellele, et peaksite oma kavatsustele objektiivsemalt vaatama ja mõtlema, mida tegelikult tahate.