Tarokaardid käes, kõige peal kaart Narr.
Taro suures arkaanis on 22 kaarti, mis algavad Narriga ja lõppevad Maailmaga.

Suur arkaan kujutab kõiki põhjapanevaid energiaid elus. Suures arkaanis on 22 kaarti, mis on kõik täis sümboleid ja kujundeid. Mõned kaardid võivad teile kohe meeldima hakata, teised seevastu tekitavad vastumeelsust ja mõned jätavad täiesti ükskõikseks.

Kaardid, mis tekitavad teis tugeva reaktsiooni, võivad peegeldada teie elu praeguse hetke vajadusi või üleskerkinud probleeme.

Kui teile mõni kaart üldse ei meeldi või tekitab teis negatiivse reaktsiooni, tasub siiski tähelepanelikult lugeda selle kaardi tõlgendust ja õppida seda sügavuti tundma. Siis näete, et esialgne vastumeelsus näiliselt negatiivse kaarti suhtes muutub, sest iga kaart kätkeb endas ka midagi positiivset.

NARR

Narr

Tavaliselt tähistatakse Narri nulliga või jäetakse üldse tähistamata. Narr sümboliseerib teie sees olevat muretut last, kes alustab oma teekonda, teadmata seda, mis teda elus ees ootab. Tal pole aimugi, millised probleemid ja mured tal teekonnal ette tulevad.

Narr sümboliseerib uusi algusi, entusiasmi või otsinguid oma tee leidmiseks elus. Kaarti vaadates võib tunduda, et Narr astub kohe ilma midagi nägemata üle kaljuserva kurisitikku, kuid tegelikult võib sammu kaugusel olla kaljunukk, kuhu astuda. See kaart näitab, et vahel on vastupanu muutustele narrim kui riskide võtmine elus.

Armastuses võib see viidata sellele, et  peaksite ette vaatama, et poleks pime selle suhtes, kuhupoole teie suhe liigub või et te ei armuks armastundesse endasse. Narr viitab ka sellele, et võite olla pime edaspidiste tekkida võivate südamevalude osas, kui ei kuula teiste nõuandeid või tormate kiirustades ja järelemõtlematult uutesse ettevõtmistesse.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS

Võite tunda, et teil pole piisavalt energiat midagi saavutada või teie elus puudub spontaansus.

Tagurpidi Narr toob esile oma vastutustundetu poole, sest räägib enne, kui mõtleb. Jättes olukorra negatiivse poole kaalumata, teeb ta rumalaid otsuseid. Tagurpidi Narr tormab mõtlematult edasi ja on sõna otseses mõttes tobu, kes ise saboteerib oma võimalusi hulljulguse ja mitteratsionaalsusega. Vältige emotsionaalseid lubadusi või mõelge näiteks tööl enne hoolega järele, kui muudatusi teete.

SÜMBOLID KAARDIL

Narri komps – selles on vähe asju, ainult kõige hädavajalikum kraam ja neli talismani (väikese arkaani sümbolid).

Koer esindab siin kaardil alalhoidlikkust. Ta püüab Narri hoiatada, et too sammub otse kuristikku, aga Narr ei pane seda tähele.

Valge päike on teadvuse ja vahetult väljendatud mõttetöö sümbol. Kui päike tõuseb, siis valgustab ta Narri maailma, näidates kõike kõige paremas valguses.

Punane sulg Narri mütsil viitab elujõule.

Valge roos või liblikas. Valge roos viitab puhtusele ja süütusele. Mõnel kaardil on Narr koos valge liblikaga, kus liblikas on unistuste ja vaimu sümbol.

MAAG

Maag

Maagi tähistatakse numbriga I.

Maag sümboliseerib imetegijat. Ta viib oma ideed ellu, teades, et teda toetab universum. Äriasjades võib see kaart tähendada teie oskust olukordi enda kasuks pöörata või anda neile selline käik, mida soovite ja mida teised ei suuda.

Kaart tähendab, et on aeg tegutseda, suhelda, väljendada oma mõtteid ja soove. See on rännumehe, leiutaja, vabakutselise ja ettevõtja kaart, kuna kutsub teid oma vaatevälja avardama. Teil on piisavalt jõudu oma plaane ellu viia ja vahel ka uusi, loovaid lähenemisviise ellu rakendada. Mõelda loovalt, küsida küsimusi, usaldada sisetunnet ja loobuda viivitamisest.

Võlukepiga suudate muuta kõike, mida soovite, seega on tegu positiivse kaardiga. Ta suunab teid oma andeid ja oskusi maksimaalselt kasutama ning olema ise oma saatuse ja õnne sepp. Keskenduge oma plaanidele ja saage kasu oma tugevatest külgedest. Vaimses mõttes juhib Maag teid ühenduma oma kõrgema ehk tõelise minaga ja tegutsema häid eesmärke silmas pidades. See kaart võib anda ka märku tähendusrikkast teekonnast.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Teil võivad puududa eesmärgid, mille poole püüelda või mida oluliseks pidada. 

Kui hea Maag on tagurpidi pööratud, saab temast kaval suli, seega võib see kaart viidata asjaolule, et keegi võluv manipulaator veab teid alt. Te ei saa seda, mida ootate – kõik on vaid näitemäng, milles mingit tõde pole. Projektide puhul võib tagurpidi Maag näidata loomingulisi takistusi. Võite tunda end lõhki kistuna kahe arengutee või valiku vahel. Tagurpidi kaart võib viidata ka reisiplaanide edasilükkamisele ja suhtlemishäiretele.

SÜMBOLID KAARDIL

Lemniskaat ehk lõpmatuse sümbol väljendab tasakaalu, uuenemist ja toimekust.

Roosid ja liiliad. Punased roosid sümboliseerivad armastust ja liiliad õiget eesmärki. Maag tegutseb ausatel ajenditel ja eesmärkidel.

Peapael – mõistus ja tahe soove teoks teha.

Võlukepp, millel on kaks otsa ja mis peegeldab põhimõtet “Nii nagu üleval, nii ka all” ehk taevas ja maa on üks. Võlukepi sümboolika peegeldub Maagi poosis.

Punane ürp – energia ja tegutsemine, praktilisus, materiaalses maailmas kohalolek.

Neli mastisümbolit – Maagi abivahendid. Ta kasutab mastide nelja elementi viienda, puhtaima tuumelemendi loomiseks.

Maovöö – Maagi keha ümber olev vöö on tegelikult madu, kes kehastab Merkuuri, Maagi valitseva planeedi elemendi elavhõbeda sümbolit. Et olla vööks peab madu oma saba suus hoidma ja see on ouroborose alkeemiline sümbol, mis viitab nagu lemniskaatki lõpmatusele ja pidevale uuenemisele nagu uss, kes pidevalt nahka vahetab.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selget sihti ja toetust.

Maagi kehahoiak sümboliseerib energiakanalit maa, millest ta tõmbab alla suunatud vasaku käega energiat, ja taeva vahel, mida sümboliseerib üles tõstetud võlukepiga parem käsi.

ÜLEMPREESTRINNA

Ülempreestrinna

Tähistatakse arvuga II ja sümboliseerib passiivset naiselikkust. Ülempreestrinna tähistab kõike tundmatut, salapärast ja alateadlikku. Samuti viitab see kaart naiselikule jõule ja müstilisele loomusele.

Kaardi tähenduseks on intuitsioon, varjatud teadmised, ülemeelelised kogemused, tähendusrikkad unenäod. Aeg omaette olekuks ja sisevaatluseks, suhete süvendamiseks oma kõrgema minaga ning oma sisetunde usaldamiseks. Kui teil on mingi saladus või arendate mingit projekti, on parem sellest vaikida.

Vaimse tee osas ennustab Ülempreestrinna kaart õppimist ja õpetaja ilmumist. Selle ennustuses lauale ilmumine võib olla märk, et teil on vaja järgida oma intuitsiooni ja võtta ühendust oma vaimsete juhtidega. Kui ülempreestrinna tuleb välja näiteks ühel teie esimestel tarokaartidega ennustamise seanssidel, siis võib see viidata asjaolule, et tarol on teie vaimsel teekonnal käimisel määratud mängida suur roll.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib tähendada, et te ei usalda oma sisetunnet või ei kasuta oma andeid täielikult ära.

Ülempreestrinna kaart tagurpidi võib tähendada ka ebasobivat õpetajat või ajutiselt vale tee valimist. Te võite kuulda võtta kellegi halba nõu või püüab keegi teid veenda tegutsema teie enda sisetunde vastaselt. See võib viidata ka saladustele, mis peaksid avalikuks tulema – liiga kaua varjatud teadmised võivad kahju teha.

SÜMBOLID KAARDIL

Kaks sammast –  Suurtähed B ja J sammastel viitavad Saalomoni templi sammastel olevatele sõnadele Boaz ja Jachin Vanas Testamendis, mis olid kaunistatud granaatõuna kujutistega. Boaz esindab elementidest vett ja maad, Jachin aga tuld ja õhku. Sammastest on üks must ja teine valge, esindades duaalsuse põhimõtet – naissugu ja meessugu, valgus ja pimedus ning maine ja taevane maailm, kus Ülempreestrinna elutseb. Sambad moodustavad värava teispoolsuse ja iseenda mina sügavamasse kogemisse.

Granaatõun Ülempreestrinna eesriidel viitab naiselikule viljakusele, seostades ta Egiptuse jumalanna Hathori aspektiga. Granaatõun võib sümboliseerida ka juudi püha teksti.

Paberirull, mida ülempreestrinna käes hoiab on Sefer toora, käsitsi kirjutatud raamat kabala uurimise põhitekstiga. See sümboliseerib Ülempreestrinna vaimseid teadmisi.

Eesriie sümboliseerib teispoolsust, maailma teisel pool materiaalset maailma.

Dattel on mehelik sümbol, naiseliku granaatõuna täiend.

Kuu sümboliseerib alateadvust ja emotsioone, mis varjuvad päikese ehk välise  isiksuse taha. Kuud näidatakse Ülempreestrinna peaehtes kolmel kujul nagu Hathor/Isise peas. Hathor oli Egiptuse viljakuse ja elu jumalanna, kes sünnitas päikesejumala Ra.

Sinivalge rüü valge viitab rikkumatusele, seostudes nunna traditsioonilise süütusega. Sinine aga tähendab pesuehtsust, tõeliselt puhast olemust.

KEISRINNA

Keisrinna

Keisrinna kaarti tähistatakse numbriga III ja sümboliseerib see naiseliku vaimu viljakust, loomingulisust ning maiseid rõõme.

Kaart viitab teie vajadusele jalad maas hoida ning säilitada side elu loomulike rütmidega. Keisrinna annab teile julgust omaks võtta nii maist, kui ka hingelist ja vaimset.

Keisrinna kaart on laste ja perede jaoks heaendeline kaart, mis viitab kodusele harmooniale. Kui teil on pereloomine käsil, sümboliseerib ta naiselikkust ja viljakust.

Kui teil on käsil loomingulisi projekte, siis saadab neid edenemine ja edu ning majanduslikult läheb ka kõik hästi.

Kui Keisrinna ilmub ennustamisel lauale, võite olla kindel, et teie vajadused saavad rahuldatud.

Kodu puudutavas küsimuses tähendab Keisrinna ilmumine uuendamist, laienemist, kodu üldist edenemist. Võite ka kaaluda kolimist suuremasse kodusse. Keisrinna võib viidata ka aia eest hoolitsemisele.

Karjääri ja raha küsimuses tähendab kaardi ilmumine ennustuses turvalisust, raha voolab sisse. Tööl olete nõutud, aitate ja toetate teisi ning tulete oma projektide raames välja leidlike ideedega.

Suhetes  tähendab selle kaardi ilmumine vallalistele  soodsat aega suhte alustamiseks. Üldiselt kaardi tähendus on harmoonilised peresuhted.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui keisrinna on alaspidi, võib see viidata sellele, et te tunnete end küündimatuna või ei usalda oma instinkte.

Tagurpidi keisrinna näitab rahaprobleeme ja koduseid tülisid, mis võivad eskaleeruda lahkuminekuks või ühe osapoole kontrollimiseks. See kaart võib viidata ka teie projektide loomingulistele takistustele, samuti puudust kannatavale isikule, kes nõuab teilt liiga palju. Nende raskuste tulemuseks võib olla stress, mille tagajärjel kannatab teie viljakus. Siin on mõeldud nii meelerahu saavutamist, et töötada rahulikult oma projektide kallal, kui ka sõna otsese mõttes lapse eostamist.

SÜMBOLID KAARDIL

Loorberipärg, mida keisrinna kannab krooni all, tähendab rahu ja edu.

Tähtedega kroon ehk diadeem, millel on kaksteist tähte, on maalidel Neitsi Maarja laialt levinud tunnusmärk. Arv 12 tähendab ühtsust. Mõned tarotõlgendajad peavad seda ka seoseks 12 astroloogilise märgiga.

Pärlitest kaelakee, kus on 7 pärlit, esindavad tarkust, aga ka seitset tasakaalus põhitšakrat. Granaatõunadega muster Keisrinna kleidil märgib viljakust, aga ka surma ja taassündi ning on seotud kreeka viljajumalanna müüdiga Demeterist. Ta tütar Persephone sõi allilmas saatuslikult granaatõuna seemneid.

Valitsuskepp on riigi sümbol. Keisrinna on oma maa valitseja ja kindel oma võimus, Kera valitsuskepi tipus ja Keisrinna käe asend kordavad Veenuse märki.

Veenuse märgiga kilp, millel on ring ja selle all rist, on seotud armastuse, ilu ja loovuse jumalanna Veenusega. See kehastab päikest ja maad.

Vili, mis on valmis saagikoristuseks, räägib tasust, viljakusest ja küllusest.

Kollane tagapõhi räägib teadvusest, selgeltnägemisvõimest ja toetusest.

KEISER

Keiser

Tähistataks numbriga IV ja sümboliseerib struktuuri. See kaart tähistab pühade teadmiste ja saladuste õpetajat. Seega sümboliseerib ta õpetajat või guru ning maskuliinset korda, olles isa arhetüüp.

Keiser võib viidata ka sellele, et puutute kokku mõne autoriteetse isikuga või on teil vaja tähelepanu pöörata mõnele ametlikule probleemile. Suhteküsimustes võib see kaart tähendada, et armute mõnda endast vanemasse isakuju tüüpi mehesse.

Ennustuses tähendab Keiser tavaliselt võimukat meest ja valitsemise ning auahnusega seotud mehelikke aspekte. Olles Keisrinna kaaslane tähendab ta ka abikaasat või partnerit, kes on kindel ja usaldusväärne. Keiser valitseb oma emotsioone ja on iseendaga rahul. Ehkki loomult auahne, on traditsioonid talle esmatähtsad.

Üldise mõju või tähendusena esindab Keiser turvalisust, tasakaalu ja traditsioonilisi väärtusi. Ta toob esile territooriumi ja elu valitsemise oskuse. Ta kuulutab ka seda, et probleemidest võib jagu saada keskendatuse ja hoolsa planeerimisega. Kuna Keiser näitab teed korra juurde, on tema ilmumine ennustuses märk olukorra paranemisest. See võib tähendada ka kaitset isiku poolt, keda usaldate ning võite ka kindel olla selles, et teete õiged otsused.

Keiser tähendab, et teil on aeg elada just käesolevas hetkes ning rakendada oma elus kõiki käepäraseid praktilisi vahendeid, et oma plaanid ellu viia. Käituge nii nagu juhile kohane.

Kui ennustate kodu kohta, tähenda keiser korda ja asjade ladusat toimimist. Oluline on siiski kehtestada piirid ja kaitsta kõike, mis teile kuulub.

Karjääri ja rahaasjade puhul tähendab see kaart, et rahaasjad saavad korda ning teete plaane oma kulude kontrolli alla saamiseks. Töökohal võite loota õiglast kohtlemist ja olla oma eesmärkides kindel.

Suhte küsimustes tähendab kaart uut partnerit või keskendumist praktilistele asjadele või siis tuleviku kavandamisele praeguses partnerluses.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada teie elus olevat segadust või korratust. Teil pole selget nägemust sellest, mida elult tahate või te ei suuda oma mõtteid piisavalt korrastada, et õiges suunas edasi liikuda.

Tagurpidi Keiser iseloomustab võimujanust ja üleliigselt nõudlikku isikut, omades samal ajal tavapärase mehelikkuse negatiivseid jooni nagu kontrollimine, domineerimine ja isegi julmus ning ahnus. Tagurpidi Keiser ei tunne piire ega vaevu oma tegudele piiri panemagi ning võib oma tahtmise saamiseks kasutada ülemäärast jõudu. Seetõttu viitab kaart probleemidele autoritaarsete isikute ja teiste võimutsejatega, kes tegutsevad ego ajel.

SÜMBOLID KAARDIL

Kuldne õun ja ankh. Ankh on elu ja sigimise sümbol Egiptuses ja viitab mehelikkusele. Keiser hoiab paremas käes, mida seostatakse andmisega, ankhi. Vasakus, vastuvõtvas käes hoiab ta kuldset õuna, jumalanna Veenusega seotud armastuse ja seksuaalsuse sümbolit.

Jäära pead. Kaardil on näha 4 jäärapead, 2 otsevaates trooni ees ja 2 külgvaates pead trooni ülemistes nurkades. Pead viitavad astroloogilise Jäära märgi sümbolile. Egiptuse mütoloogias kujutati päikesejumal Ra aspekti Khnum jäära peaga. Khnum oli loomisjumal, keda kutsuti ka Jumalikuks pottsepaks, sest ta vormis lapsi Niiluse savist.

Punane rüü sümboliseerib tegutsemist ja energiat ning materiaalses maailmas viibimist

Raudrüü on tugevuse, kaitse ja maailmas tegutsemise sümbol. Võitlemine on omane planeet Marsile, Keisri märgi Jäära valitsejale.

Kroon sümboliseerib võimu ja keiser kannab seda peas, kroontšakral, kõrgema minaga ühendumise punktis. Kroon viitab enesejuhtimisele. Samas sümboliseerib kroon suletud täisringi, mis viitab tema vaoshoitusele ja eneseusaldusele.

HIEROFANT

Hierofant ehk ülempreester

Tähistatakse numbriga V. Arhetüübilt on Hierofant ehk Ülempreester mentor. Selle kaardi ilmumine taro ladumisse võib tähendada seda, et teid pühendatakse mingitesse salajastesse või tähtsatesse teadmistesse või peate meeskonnaga viljakat koostööd tegema.

Õigetpidi tähendab see kaart ka eneseteostust, toetust ja laienemist. See on emotsionaalse ja vaimse arengu aeg, mil pühenduda suhetele, mõelda, filosofeerida ning saada vaimselt teadlikumaks. Sel moel pakub Ülempreester võimalust meelemõistuse ja vaimu ühendamiseks, et jõuda kõrgemale teadlikkuse tasemele. Igapäevaselt tähendab kaart oma annete täiendamist õppimise ja heade nõuannete järgimisega.

Andes tarku nõuandeid esindab Ülempreester samas traditsioonilisi väärtusi, mis võivad teid lohutada või panna proovile teie kohastumisvõime. Isegi kui Ülempreestri kivinenud arusaamad teile ei sobi, pakub ta teile võimalust oma väärtused üle vaadata.

Vaimse juhina näitab ta, millist rada võiksite käia, valides endale sobiva kursuse või töötoa, kus saate uusi oskusi omandada. Ta esindab ka õiglust ja võimet teha õigeid otsuseid. Ülempreester annab märku sellest, et kui olete seni mingi otsuse tegemisega kõhelnud, siis nüüd on õige aeg tegutseda.

Koduga seoses tähendab kaardi ilmumine ennustuses praeguse omandi suurenemist või seda, et peaksite külla kutsuma inimesi, kellega teil on ühised huvid.

Suhetes näitab  Ülempreester siduvat partnerlust, abielu, suhtepühaduse tähistamist.

Karjääri ja rahaga seoses näitab see organisatsiooni arengut, otsuseid ja uusi suundi, innustavat juhtimist ja kasvu.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Hierofant võib tähendada mingisugust peataolekut teie elus ja teadmatust, keda võite usaldada ja keda mitte.

Tagurpidi Ülempreester räägib ka viletsast juhtimisest. Ebakompetentne või egoistlik isik võib teid tööl või vaimsel teel rappa juhtida. See on halva guru kaart. Ülimalt kriitiline õpetaja, kes on rohkem huvitatud iseenda auahnete plaanide saavutamisest, kui teie toetamisest. Töö osas võib tagurpidi kaart viidata harjumustele, mis vajaksid muutmist. Näiteks halvad nõuanded, usaldamatus ja moraalsete tagajärgedega valed otsused. Parem oleks otsida ise oma teed kui klammerduda õpetajasse või jääda plaani juurde, mis ei vasta teie vajadustele. Olge vaimult vaba.

SÜMBOLID KAARDIL

Paavstikroon, mille kolm kihti esindavad püha kolmainsust. See kroon on paavstliku võimu sümbol.

Paavsti sau. Kolm risti Ülempreestri kepil ehk piiskopisaual viitavad pühale kolmainsusele: isa, poeg ja püha vaim, kolmikule maa, taevas ja vaimu maailm;  ning mina, kõrgem mina ja Kristus-mina ehk täielikult teostunud üksus. Kolme risti näeme ka Ülempreestri rüül, mis on punast värvi (maa), samas kui piiskopisau on kuldne (taevas).

Punane rüü sümboliseerib energiat ja tegutsemist, materiaalses maailmas olemist.

Ristatud võtmed. Kuldsed ristamisi asendis võtmed esindavad taevariigi võtmeid, mille Jeesus andis Peetrusele. Maa ja taevas on üks, tuletavad need võtmed meile meelde.

Õnnistav žest. Õnnistades on 2 sõrme kõverdatud ja kaks sirged, viidates nii nähtavale ehk maisele kui nähtamatule ehk taevasele eksistentsile. See žest on nagu ristatud võtmedki, mis näitab meile tuntud ja tundmatu maailma ühtsust.

Roosid ja liiliad. Punased roosid sümboliseerivad armastust, valged liiliad süütust.

ARMASTAJAD

Armastajad

Tähistatakse numbriga VI. Sellel kaardil on nii positiivseid kui negatiivseid väärtuseid. Armastus võib tähendada ühtedele vabadust ja teistele pühendumust. See kaart räägib ka igavese armastuse otsinguist. Armastajad võivad viidata ka sellele, kas teie väärtused on ikka teie omad või olete ennast kaotades omaks võtnud teiste väärtused.

Armastajad viitavad suhetele ja otsustele. Võib ennustada ka kohtumist uue partneriga või karjäärivõimalust. See võib viidata sellele, et teie praegusel otsusel on tulevikus oluline osa. Kui olete vallaline, tähendab kaart seda, et võite leida inimese, kes mõjub teile positiivselt ja pakub tõelist armastust. Seda juhul, kui te ei rakenda kainet mõistust ja juhindute oma südame sõnumitest.

Kui olete suhtes, siis võib see tähendada otsuse vastuvõtmist, et viia suhe uuele tasandile või seda mitte teha. Armastajate kaart toob esile võime teha otsuseid pikemat perspektiivi silmas pidades. Seega on see küpse ja hoolega järelemõeldud otsuse tegemise kaart, mis toetaks teie tegelikke vajadusi. Kuulake oma südant ja tegutsege vastavalt sellele.

See kaart võib tähendada ka nooruki lahkumist kodust ja iseseisvate otsuste tegemist.

Koduga seoses tähenda Armastajate kaart seda, et kui te ei ela oma unistuste kodus, siis on nüüd aeg liikuda omandi ja koha suunas, mis toetaksid teie unistusi ja soove.

Karjääri ja raha puhul võib kaart sümboliseerida karjäärivalikuid. Teil võib olla mitu võimalikku valikut, kuid uurige enne põhjalikult, kas see oleks teile ka pikemas perspektiivis kasulik. Rahale tasub eelistada pigem vaimset arengut ja tulevikupüüdlusi.

Suhetes tähendab see armastusega seotud otsuse vastu võtmist. Kaaluge oma praeguse suhte puhul, mida teie partner teile pakkuda võib. Vallalistele tähendab see pigem iseenda armastamist – kui aeg on küps, ilmub ka õige suhe.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib viidata teie madalale enesehinnangule või suhtumisele, et keegi teid nagunii ei armasta sellisena nagu olete.

Tagurpidi Armastajate kaart tähendab ka, et suhted lähevad tasakaalust välja ja teie isiksuste varjuküljed hakkavad domineerima. Suhe on kriisis ja te võite selle õigsust küsitavaks pidada. Väärtused, mis teid varem ühendasid, tunduvad nüüd rikutud. Võib olla reetmist, ebavõrdsust ja ebaausust. Tagurpidi armastajad väljendavad ka kaardi Saatan aspekti, mis paljastab lihahimu, sõltuvuse ja materialismi.

SÜMBOLID KAARDIL

Peaingel Rafael sümboliseerib armastust ja tervendamist, vaimset tarkust. Südamesoovide järgimine ja elu eesmärgile pühendumine tervendab nii teid kui teisi.

Madu – riski ja tarkust. Kristluses on madu pattulangemise sümbol.

Hea ja kurja tundmise puu naise taga sümboliseerib naisprintsiipi ja tema viljad tähendavad seksuaalset kogemust.

Elupuu mehe selja taga sümboliseerib meesprintsiipi. 12 vilja puul esindavad kahtteist sodiaagimärki.

KAARIK

Kaarik

Taro arkaanis on Kaariku tähis number VII. Arhetüübilt kangelane, kes enesekindla teadmisega võidab oma vaenlased ning vallutab uusi maid. Ta on valmis kindlameelselt oma eesmärgid saavutama.

See kaart viitab sellele, et peaksite mõtlema oma ego peale. Kas see on eluterve, olete pühendunud ja sihikindel oma eesmärkide saavutamisel. See võib tähistada ka teie elus ette tulevaid võimuprobleeme, kus näiteks keegi võib soovida teie üle seksuaalset võimu saavutada.

Edu ja tähtis lahkumine. Liikudes uues suunas on käes aeg olla meelekindel ja keskendunud. Olete otsuse teinud ja saate hakata edenema igal alal. Olete valmis õppima, juhtima, suunda valima, sest silmapiir avardub kiiresti. Kaarikujuhi kepp, mida kasutataks edasiliikumiseks, vajab teie tahtejõudu, et saaksite oma soovid teoks teha.

Kaarik võib tähendada ka kolimist või tähtsat teekonda. Tavaelus võib viidata autojuhtmisele või uue liiklusvahendi ostmisele.

Kodu kohta ennustades tähendab see seda, et hetkel on tulipunkitis pigem reisile suundumine kui kodu remont või selle laiendamine. Võite ka vastu võtta külalisi teistest riikidest. Kui teil on vastuolusid inimestega, kellega koos elate, siis tähendab see seda, et saate neist võitu ja probleemid lahenevad.

Karjääri ja raha ennustuse puhul tähenda see kiiret edenemist äriasjus ning ka seda, et tekkiv võimalus on teile raske, aga erutav ja väljakutseid pakkuv. Rahaliselt olete hästi kindlustatud.

Suhetes tähendab see  olemasoleva suhte aeglast arengut. Kui Kaarikut ümbritsevad kaardid, mis viitavad lõppemisele, siis võite edasi liikuda üksi, sest nii ongi teile ette nähtud,

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui tõmbate selle kaardi tagurpidisena, siis võib see tähendada, et  kahtlete iseendas või tunnete end allasurutuna.

Tagurpidi Kaarik sümboliseerib ülbust ja enesekesksust. Sündmus läheb kontrolli alt välja või isik kaotab enesekontrolli. Isekus ja ego võimutsevad, seega viitab tagurpidi Kaarik hoolimatusele ja juhtimise nõrkusele. Kui Kaarik paiskub teelt välja ja läheb kummuli, lähevad  näiteks kolimismõtted või reisiplaanid luhta või lükkuvad edasi.

SÜMBOLID KAARDIL

Kaarik on liikumisvahend isiksuse jaoks ja eneseväljenduseks. Sümboliseerib ka arengut ja kaitset.

Must ja valge sfinks inimese näoga sümboliseerivad ühtsust ja mitmekesisust. Lõvi keha, kotka tiivad ja härja saba seostuvad ka nelja elemendiga, väikese arkaani nelja mastiga (karikad, sauad, mündid ja mõõgad) ja sodiaagi nelja kindla märgiga (Skorpion, Veevalaja, Lõvi ja Sõnn)

Kroon on võimu sümbol. Kaarikujuhi kroonil on kaheksatipuline täht (see on ka kaardil Täht), mis on lootuse sümbol. Krooni all on loorberipärg, mis on võidu sümbol.

Raudrüü ja rinnaplaat. Raudrüü sümboliseerib teekonnal kaitset. Tema rinnaplaadi alkeemiline ruudusümbol tähistab maa nelja nurka. Kuusirbid õlakaitsetel esindavad ennustuskive, mida Vanas Testamendis kasutati Jumala tahte ennustamiseks.

Kaarikujuhi rüüd ilustavad märgid on kaitsvad talismanid. Vööl on määratlemata sümbolid. Võimalik, et tegu on sodiaagimärkidega.

Tähtedega ehiskatus on lootuse ja eesmärgi sümbol ning ühenduslüli taevaste maailmadega, mida võime näha ka sodiaagisümboleis kaarikujuhi vööl.

Võlukepp sümboliseerib loomingulisust, võimu ja algatusvõimet.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selgeltnägemist ja toetust.

JÕUD

Jõud

Tähistatakse numbriga VIII ja sümboliseerib jõudu, mis on tekkinud hingelisest  eneseteadlikkusest.

See võib teile meelde tuletada, et te ei tohi alla anda, sest käes on aeg kasutada oma sisemist jõudu ja visalt jätkata.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Jõud tagurpidi kaardina tähendab, et teie sisemine jõud on vähenenud. Tagurpidi kaart tähendab, et tahtejõud muutub nõrkuseks. See võib tähendada ka seda, et eirate oma sisetunnet või halvab teid hirm igasuguste lahkhelide ees. Kui te ei tegutse, siis te vaimselt ei arene, seega tuleb teil antud olukorras tegutseda, et õppida saadud kogemusest. Ükskõik, mis see ka pole, millele te vastu punnite, see ei kao niisama. Teil tuleb lihtsalt ohjad haarata ning väljakutse vastu võtta. Tagurpidi Jõud tähendab ka seda, et loidus ja ülemõtlemine mõjuvad teile kurnavamalt kui otsene vastasseis.

SÜMBOLID KAARDIL

Lõvi on universaalne julguse, võimu, kuninglikkuse ja juhtimisoskuse sümbol. Alkeemias tähendab Lõvi aineid, mida saab kullaks muuta. Samuti viitab see valgustumisele.

Lemniskaat ehk lõpmatuse sümbol – tegutsemine, tasakaal ja uuenemine. See sümbol räägib lõpmatust kannatlikkusest ja järjekindlusest. Külili number 8 kujutab Jõu enda numbrit.

Valge rüü tähistab süütust.

Roosipärg ja -vanik sümboliseerib pidustusi ja kaitset ning viisakust.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selgeltnägemist ja toetust.

EREMIIT ehk ERAK

Eremiit

Eremiiti tähistatakse numbriga IX ja ta sümboliseerib peatuse tegemist igapäevases rutiinis ning elu üle järele mõtlemist.

Ta sümboliseerib meie vajadust elu ja maailma üle mõtiskleda ning põhjalikult kaaluda oma kohustusi, mida  võib-olla liiga kergekäeliselt endale võtma kipute. Eremiit suunab teid enese sisse vaatama ja endalt ausalt küsima, mida te tegelikult elult tahate.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi eremiit on vihje sellele, et peaksite tröösti saamiseks rohkem seltskonnas olema, kui üksi aega veetma. Tagurpidi kaart viitab sellele, et teil puudub tugi ja olete üksindustundega kimpus. Tegelik olukord polegi nii hull, pigem on asi teie enda suhtumises. Küsige endalt, kas te mitte sihilikult ei väldi abi ja peate end ohvriks? Kas teil on sellest raske loobuda kangekaelsuse või harjumuse tõttu? Kaart võib viidata ka sellele, et olete oma usaldusväärsetest sõpradest või tugisüsteemist ära lõigatud või ilma jäänud. Kui see nii on, tõmbuge mõneks ajaks üksindusse ja toetuge iseenda tunnetusele ja sisemisele juhtimisele.

SAATUSERATAS

Õnneratas

Tähistatakse numbriga X ja sümboliseerib vaba tahte ja saatuse dilemmat teie elus. Elus tuleb ette nii ootamatuid sündmusi, juhuseid või näiteks halba ja head õnne.

Selle kaardi tõmbamisel peate aru saama, et teisi oma ebaõnnes süüdistada pole õiglane. Kõik sõltub siiski teie enda elus tehtud valikutest.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui kaart ilmub tagurpidi, viitab see sellele, et praegu pole teil õige aeg riskida, oodake õiget aega.

Tagurpidi kaart viitab sellele, et võite kogeda mõningast ebaedu, kuid kaart viitab ka probleemide lõppemisele. Seega kiire tõlgendus on sellele kaardile lõpetamine. Privileegid, mis kaasnesid õigetpidi kaardiga, ilmnevad ka siin, aga see võtab ainult rohkem aega, enne kui õnnestub edasi liikuda. See võib viidata ka enesekindluse puudumisele oma intuitsiooni suhtes või vale suuna valimisele oma vaimse tee osas. Kohanege, alustage uuesti ja püsige õigel kursil.

ÕIGLUS

Õiglus

Tähistatakse numbriga XI ja sümboliseerib Õigluse valitsejannat, kelle ühes käes on erapooletu kohtumõistmise kaalud ja teises otsuse tegemise mõõk.

Õiglus  palub teil olla enda vastu aus ja heita endale kaine pilk. Teil pole õigus olla kellegi teise ega ka iseenda suhtes liiga kriitiline. Tuleb õppida tegema õigeid valikuid ning tagajärgede eest vastutama hakkama.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada, et te ei suuda kainelt mõelda ja kipute liialt teiste kriitikat kuulama ega usalda piisavalt enda vaistu. Tagurpidi kaart viitab sellele, et teie elu võib pea peale pöörduda – suhete, töö ja majandusasjade üle kaob kontroll. Teid koheldakse ebaõiglaselt ja asja teeb hullemaks see, et usaldusväärne inimene annab teile halba nõu. Teil ei ole võimalik tõtt rääkida ning tunnete, et teid tõrjutakse eemale. On väga oluline oma suu lahti teha ning oma väärtustele kindlaks jääda juhul, kui teil on õigus.

POODU

Poodu

Tähistatakse numbriga XII ja sümboliseerib salapära ja keerulisust. Poodu pea peale keeratud maailm tähendabki otseselt seda, et miski on tagurpidi pööratud.

See kaart tähendab, et peate oma tõekspidamistele vastupidiselt käituma, kui tahate midagi saavutada.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Poodu tagurpidi asendis viitab sellele, et peate oma äranägemise järgi tegutsema ning iga hinna eest ohvrite toomist vältima. Tagurpidi kaart viitab ka sellele, et see võib olla nii paindumatu mõtlemise kui ka märterluse märk. See võib vihjata sellele, et teil tuleb oma ootused üle vaadata. See, mida arvasite end tahtvat, võib olla kahjuks võimatu.  Tagurpidi Poodu küsib teilt, kas olete mingis fantaasias nii kinni, et see teeb teist võitja asemel hoopis ohvri. Mõelge selle üle ja vabanege mingist kohustusest või lepingust, mis ei anna teile seda, mida vajate. Kasutage oma aega targalt.

SURM

Surm

Tähistatakse numbriga XIII. Surma kaart mõjub inimestele peaaegu alati heidutavalt, kuid seda ei maksa tõlgendada sõna-sõnalt. Surm tähistab tegelikult üleminekuid elus ühest etapist teise või muutusi ning uusi algusi. Vanad ja kasutuks muutunud asjad, olukorrad, harjumused ning  inimesed, kes teie edasiminekut takistavad, tuleb oma elust eemaldada. See kaart vihjab sellele, et teil on õige aeg muutusteks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Surma kaart võib viidata sellele, et mingi teatud protsess pole veel loomuliku lõpuni jõudnud ning teil on vaja tegeleda praeguse hetke probleemidega, mitte sellega, mis tuleb.

Tagurpidi Surma kaart on peaaegu sama tähendusega, kui õigetpidi kaart, erinevus seisneb teie enda reageeringus asjadele ja olukordadele. Näiteks võite olla stressis ja murelik, võimetu toimuvat mõistma, selle asemel, et sellega leppida. Kui kaart on suhteküsimustes tagurpidi, viitab see sellele, et oma purunenud suhet lappida pole võimalik ja et tagasiteed enam pole.

MÕÕDUKUS

Mõõdukus

Tähistatakse numbriga XIV. Sümboliseerib arhetüübilt teie sees olemas olevat inglit, kelle olete unustanud igapäevaste probleemide lahendamise ja eluga toimetuleku tõttu. See kaart viitab energiate tasakaalustamise vajadusele ja teadmiste kogumisele.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi asendis Mõõdukus vihjab sellele, et teil võib puududa harmoonia. Sisemise tüünuse rikub tunnete või emotsioonide liigne küllus.

Tagurpidi kaart viitab sellele, et suhetes on ebaõiglust ja tasakaalutust, rahamuresid ning energia ja jõud, mis suhtesse ja töösse panustatud, ei kanna vilja. See võib viidata ka sellele, et minevik valitseb endiselt teie üle ja võitlete muutustega. Pinnale võivad ujuda vanad, ebameeldivad ning rasked mälestused ja te võite tajuda takerdumist oma elus. Teil on vaja selgusele jõuda, mida te praegu, käesoleval hetkel vajate.

SAATAN

Saatan

Tähistatakse numbriga XV ja sümboliseerib see vastast meis endis, kes on meie suurim vaenlane. Selle kaardi tõmbamine võib tähendada seda, et usume seda, mida uskuda tahame ja petame end tegeliku tõe suhtes. Saatan sümboliseerib põhimõtteliselt kõike negatiivset. See võib olla vihje ahvatlustele raha, seksi või materialismi ja võimujanu suhtes.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui Saatan on tagurpidi, siis olete vaba igasugustest manipulatsioonidest, mis teiega on tahetud läbi viia. Tagurpidi Saatana kaart on pakis ainus kaart, mis sellisel kujul saab lootusrikkama varjundi. Õigetpidi Saatan viitab sellele, et peate mõistma, millises lõksus olete ja teil on vaja hakata otsima valgust ning vabadust. Tagurpidisena aga annab teada, et lahendus võib olla lähemal ja üsna lihtne. Ka ahelad inimeste kaelas on tagurpidisel kujul lõdvemad kui muidu, nii et olukord polegi nii hull kui esialgu paistis. Teil on aeg tegutsema asuda.

Tervise ennustuses viitab kaart sellele, et hakkate paranema ja raske aeg möödub. Halvad harjumused ja sõltuvused on võimalik seljatada, neist vabaneda ja teie lähedased võivad lootusrikkad olla paranemise suhtes.

TORN

Torn

Tähistatakse numbriga XVI ja sümboliseerib minevikust lahti laskmist, kiiret kohanemist ja ootamatustega toimetulekut. Kui olete inimene, kellele meeldib kõike kontrollida, siis võib see kaart teile häirivalt mõjuda. See vihjab kaootilisusele ja ootamatustele elus, aga samas sümboliseerib see ka mingis aspektis läbimurret. Teil on vaja muuta oma suhtumist ja mitte klammerduda aegunud tõekspidamistesse, mis teile kasuks ei tule.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Torn vihjab sellele, et teil on  tugev kontroll sündmuste üle või olete oma eesmärkides nii kinni, et teid ei suuda miski sellelt teelt kõrvale pöörama sundida.

Tagurpidi Torni kaart viitab sellele, et võite tunda end milleski süüdlasena või vastutavana isegi siis, kui teil tegelikult selleks põhjust polegi. Võimalik, et olete seotud mingi projekti, suhte või karjäärialase tegevusega, mis ei pea ajaproovile vastu. Teie hirmud võivad ellu ärgata, kui olete klammerdunud minevikku, et end tegelikkuse eest kaitsta. Torni hävitav loomus on vältimatu, seetõttu ei ole teil vaja tunda end vastutavana jõudude ees, mis teile ei allu. Mõju on kindlasti dramaatiline ja ootamatu, kuid te ei saa sinna midagi parata, teil tuleb sellele alistuda.

TÄHT

Täht

Tähistatakse numbriga XVII ja sümboliseerib kosmosest jõu ammutamist ning selja pööramist materialismile. Teie eneseväljenduse oskus on saavutanud maksimaalse tulemuse ning te tunnete, et olete ühendatud universaalse energiaga ja liigute oma ideede järgi edasi.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS

Tagurpidi Täht viitab teid vallanud lootusetusele või kaotatud eneseusule. Või sellele, et kipute kavandatud plaanidest liiga kergekäeliselt loobuma ning kogete loomingulist madalseisu. See võib viidata ka sellele, et olete liigselt kinni oma fantaasiates ning jätate detailid märkamata. Teise tähendusena võib see olla keegi, kes ahvatleb teid osalema mingis ettevõtmises, mis pole teie jaoks turvaline ning mis on määratud ebaõnnestuma. Lisatähenduseks on üksindustunne, kus teil puudub hetkel vajalik tugi.

 

KUU

Kuu

Tähistatakse numbriga XVIII ja sümboliseerib Kuu petlikku loomust. Hoiatab teid selles eest, et te ei unustaks end muredesse, nõrkustesse või illusioonidesse. Kui te olete muserdatud oma mõtete tumedatest varjudest või hirmu eest langetada olulisi otsuseid, siis viitab see Kuu võimule. Peate õppima oma vaistu usaldama ja teile aeg-ajalt ilmuvat varjupoolt mitte kartma.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Kuu soovitab teil probleemide lahendamisel praegu kasutada loogikat, mitte vaistu. Kuu tagurpidisena võib tähendada seda, et väldite võimalikke vastasseise või keerulisi emotsioone. Teie vajadused jäävad märkamata või väljendamata. See võib viidata ka sellele, et soovite tagasi pöörduda vanade võtete juurde, mis aitasid teil minevikus toime tulla. Võimalik, et olete takerdunud vanadesse mustritesse, mis aina uuesti esile kerkivad, kuni te sellele lõpuks tähelepanu pöörate.

SÜMBOLID KAARDIL

Hunt ja koer viitavad hirmule tundmatu ees. Mõlemad sümboliseerivad kogemuse valvureid, esindades üleminekuriitust. Koer viitab teie taltsustatud minale ja hunt metsikule vaistule.

Vähk on ürgmina sümbol, kes pole oma keskkonnaga rahul ning püüab kõigest väest pinnale tõusta viidates teie alateadlikele hirmudele.

Väravad sümboliseerivad mütoloogias Hadese ehk allilma väravaid. Ennustuses viitavad teadvuse ja alateadvuse vahelisele piirile.

Päike ja kuu, mis on kaardil kokku sulanud. Kuu esindab alateadvuse aspekti, mis mõjutab inimeste käitumist päikese maailmas, kus valitseb magav päike.

Rada sümboliseerib tundmatust, mis on nõrgalt valgustatud ja mida mööda saab edasi liikuda vaid tänu peegelduvale valgusele

Kuldsed tilgad, mida on kaardil 15 ja mis sümboliseerivad tuld. Neid on nimetatud mõtte kastetilkadeks, mis voolavad kuu maailma poole viidates intuitsioonile ja kujutlusvõimele.

PÄIKE

Päike

Tähistatakse numbriga XIX ja sümboliseerib kõike seda, mis teie ego rõõmustab. Päikese kiirgus teie sees aitab teil aru saada, kuidas olla edukas ja joobuda oma elujõust.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Päike viitab teie tundele, et kõik teised inimesed peale teie on erilised. Päikese puhul  pole tagurpidi kaart ka eriti negatiivse tähendusega. Ainus, millele ta võib viidata, on reisiplaanide edasilükkumine, aga sellele vaatamata veedate oma aega mõnusalt ja rõõmsalt.

SÜMBOLID KAARDIL

Päike on eneseväljenduse, teadvuse ja õnne sümbol. Tema jõud tähendab head tervist ja energiat. Kaardil on päikesel 21 kiirt, mis taanduvad numeroloogias number kolmeks, mis omakorda viitab kaardile Keisrinna (III). Siin võib olla võimalik seos Keisrinna kui jumaliku lapse emaga.

Laps sümboliseerib puhtust, süütust, terviklikkust.

Päevalilled viitavad kasvamisele, jõule ja ilule. Nad kasvavad müürist kõrgemaks ja ulatuvad üle selle, nähes, mis on teisel pool müüri. Neli päevalille kaardil võivad viidata neljale elemendile, milleks on maa, õhk, tuli ja vesi. Neid kõiki on eluks vaja.

Müür ümber aia sümboliseerib kaitset ja turvalisust.

Hallikasvalge hobune viitab hinge liikumivahendile ehk füüsilisele kehale.

Punane sulg esindab elujõudu. See on ka kaardil Narr ja Surm. Viimasel nimetatud kaardil on sulg kuivetunud.

Punane lipp sümboliseerib energiat ja elujõudu.

 

KOHUS või KOHTUMÕISTMINE

Kohtumõistmine

Tähistatakse numbriga XX.
Kohus sümboliseerib teie püüdu leida tõde, teisi mitte süüdi mõista ja erinevate olukordade hindamise tarkust ning enda mitte süüdistamist. Positiivsest küljest viitab see kaart sellele, et olete valmis minevikust lahti laskma ning nägema asju uues valguses.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kohus tagurpidi võib tähendada seda, et olete midagi valesti teinud või minevikus tehtut kahetsema. Tagurpidi kaardi puhul võite olla minevikku kinni jäänud või olete kangekaelselt keeldunud oma minevikus saadud õppetundidest õppust võtmast. See võib viidata ka viivitustele tulevikuplaanides või kinnijäämist vanadesse mustritesse, millest kuidagi välja ei pääse. Tunnete end lõksus olevana ega leia pääseteed ning ei mõista põhjust, miks see nii on. Teil on võimalik oma käitumist muuta ning edasi minna teadmisega, et minevikku te muuta ei saa, sellega on vaja lihtsalt leppida. Suhtuge sellesse, kuidas tol ajal käitusite mõistmise ja kaastundega ning võtke vastu otsus tulevikus elada teistmoodi.

Peaingel Gabriel sümboliseerib ärkamist ja lipp trompetil kuulub Püha Jürile – Inglismaa kaitsepühakule ja draakonitapjale.

Trompet, mille signaal annab teada, et aeg on minevik ellu äratada ja otsustada.

SÜMBOLID KAARDIL

Ülestõusvad surnud sümboliseerivad taassündi.  Kuus inimkuju on kahes kolmeliikmelises rühmas sümboliseerides mineviku eri faase – mees, naine, laps, kes paluvad inimestel vaadelda oma osasid elus ja suhteid. Alasti on nad seetõttu, et on uuesti sündimas. Laps viitab uue ajastu vaimule.

Lahtised kirstud viitavad transformatsioonile. See sümboliseerib inimeste ülestõusmist kirstude vangistavast piiratusest ja uude teadvusse jõudmist.

Püha Jüri lipp, millel on tema rist, viitab sellele, et tegemist on Inglismaa kaitsepühakuga. Valge ja punane värv lipul sümboliseerivad vastandite ühendamist.

Jääliustikud ja meri. Liustikud viitavad paradiislikule uuele maailmale, mis on valmis sündima ja merevesi on puhastumise sümbol, kus minevikul saab minna lasta.

MAAILM

Maailm

Tähistatakse numbriga XXI ja sümboliseerib teie eesmärkide teostumist või täiuslikku, terviklikku ja eneseteadlikku inimest. See tähendab alati heaolu ja oma eesmärkide saavutamist. Kõik töötab praegui teie kasuks. Tunnete oma isiklikku väärtust.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Maailm tagurpidi  viitab sellele, et peaksite oma kavatsustele objektiivsemalt vaatama ja mõtlema, mida tegelikult tahate. Tagurpidi kaart viitab sellele, et vaatamata oma soovile edasi liikuda, tunnete, et olete takistatud või arvate, et pole edu väärt. Tagurpidi Maailm võib olla vihjeks ka mingile auahnele plaanile, mis kuidagi ei teostu, vaid pidevalt nurjub. Kui see on nii, siis tuleks teil oma plaan või soov üle vaadata ja oma ootusi korrigeerida, sest vahel võib tegu olla suurejooneliste õhulosside ehitamisega, mis ei saagi teostuda, kui kõik muu välistate. Teiseks võimalikuks seletuseks võib tagurpidi kaardile olla see, et jääte kellegi teise, säravama isiku varju. Üldjoontes on selles vähe negatiivsust ning aja möödudes saate selle, mille olete ära teeninud – läheb lihtsalt pisut rohkem aega kuni see teieni jõuab. Senikaua tuleks teil endale kindlaks jääda.

SÜMBOLID KAARDIL

Loorberivanik sümboliseerib võitu. Vaniku ovaalne kuju märgib maapealset taevast ja religioossetel pühapiltidel ümbritseb see pühakuid.

Ingel, lõvi, kotkas ja sõnn on nelja evangelisti sümbolid. Vastavalt siis Matteus, Markus, Johannes ja Luukas, kes on seotud  uue Testamendi nelja evangeeliumiga. Loomad viitavad ka neljale elemendile ja sodiaagimärgile.

Maailma tantsija märgib rõõmu ja pidutsemist.

Vaniku paelad – ülemise ja alumise osa ümber on mähitud paelad lemniskaadi või number kaheksa kujuliselt. Lemniskaat sümboliseerib lõputuid ajatsükleid ja loodusrütme.

Kepikesed sümboliseerivad vastandite täiuslikku tasakaalu. See on täielik eneseväljendus ja oskust ning võimet võluväge kasutada.