Tarokaardid käes, kõige peal kaart Narr.
Taro suures arkaanis on 22 kaarti, mis algavad Narriga ja lõppevad Maailmaga.

Suur arkaan kujutab kõiki põhjapanevaid energiaid elus. Suures arkaanis on 22 kaarti, mis on kõik täis sümboleid ja kujundeid. Mõned kaardid võivad teile kohe meeldima hakata, teised seevastu tekitavad vastumeelsust ja mõned jätavad täiesti ükskõikseks.

Kaardid, mis tekitavad teis tugeva reaktsiooni, võivad peegeldada teie elu praeguse hetke vajadusi või üleskerkinud probleeme.

Kui teile mõni kaart üldse ei meeldi või tekitab teis negatiivse reaktsiooni, tasub siiski tähelepanelikult lugeda selle kaardi tõlgendust ja õppida seda sügavuti tundma. Siis näete, et esialgne vastumeelsus näiliselt negatiivse kaarti suhtes muutub, sest iga kaart kätkeb endas ka midagi positiivset.

NARR

Narr

Tavaliselt tähistatakse Narri nulliga või jäetakse üldse tähistamata. Narr sümboliseerib teie sees olevat muretut last, kes alustab oma teekonda, teadmata seda, mis teda elus ees ootab. Tal pole aimugi, millised probleemid ja mured tal teekonnal ette tulevad.

Narr sümboliseerib uusi algusi, entusiasmi või otsinguid oma tee leidmiseks elus. Kaarti vaadates võib tunduda, et Narr astub kohe ilma midagi nägemata üle kaljuserva kurisitikku, kuid tegelikult võib sammu kaugusel olla kaljunukk, kuhu astuda. See kaart näitab, et vahel on vastupanu muutustele narrim kui riskide võtmine elus.

Armastuses võib see viidata sellele, et  peaksite ette vaatama, et poleks pime selle suhtes, kuhupoole teie suhe liigub või et te ei armuks armastundesse endasse. Narr viitab ka sellele, et võite olla pime edaspidiste tekkida võivate südamevalude osas, kui ei kuula teiste nõuandeid või tormate kiirustades ja järelemõtlematult uutesse ettevõtmistesse.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS

Võite tunda, et teil pole piisavalt energiat midagi saavutada või teie elus puudub spontaansus.

Tagurpidi Narr toob esile oma vastutustundetu poole, sest räägib enne, kui mõtleb. Jättes olukorra negatiivse poole kaalumata, teeb ta rumalaid otsuseid. Tagurpidi Narr tormab mõtlematult edasi ja on sõna otseses mõttes tobu, kes ise saboteerib oma võimalusi hulljulguse ja mitteratsionaalsusega. Vältige emotsionaalseid lubadusi või mõelge näiteks tööl enne hoolega järele, kui muudatusi teete.

SÜMBOLID KAARDIL

Narri komps – selles on vähe asju, ainult kõige hädavajalikum kraam ja neli talismani (väikese arkaani sümbolid).

Koer esindab siin kaardil alalhoidlikkust. Ta püüab Narri hoiatada, et too sammub otse kuristikku, aga Narr ei pane seda tähele.

Valge päike on teadvuse ja vahetult väljendatud mõttetöö sümbol. Kui päike tõuseb, siis valgustab ta Narri maailma, näidates kõike kõige paremas valguses.

Punane sulg Narri mütsil viitab elujõule.

Valge roos või liblikas. Valge roos viitab puhtusele ja süütusele. Mõnel kaardil on Narr koos valge liblikaga, kus liblikas on unistuste ja vaimu sümbol.

MAAG

Maag

Maagi tähistatakse numbriga I. Maag sümboliseerib imetegijat. Ta viib oma ideed ellu, teades, et teda toetab universum. Äriasjades võib see kaart tähendada teie oskust olukordi enda kasuks pöörata või anda neile selline käik, mida soovite ja mida teised ei suuda.

Kaart tähendab, et on aeg tegutseda, suhelda, väljendada oma mõtteid ja soove. See on rännumehe, leiutaja, vabakutselise ja ettevõtja kaart, kuna kutsub teid oma vaatevälja avardama. Teil on piisavalt jõudu oma plaane ellu viia ja vahel ka uusi, loovaid lähenemisviise ellu rakendada. Mõelda loovalt, küsida küsimusi, usaldada sisetunnet ja loobuda viivitamisest.

Võlukepiga suudate muuta kõike, mida soovite, seega on tegu positiivse kaardiga. Ta suunab teid oma andeid ja oskusi maksimaalselt kasutama ning olema ise oma saatuse ja õnne sepp. Keskenduge oma plaanidele ja saage kasu oma tugevatest külgedest. Vaimses mõttes juhib Maag teid ühenduma oma kõrgema ehk tõelise minaga ja tegutsema häid eesmärke silmas pidades. See kaart võib anda ka märku tähendusrikkast teekonnast.

 Tervise küsimuses eeldab kaart, et teis on märgata tuleenergia puudust. Tule puudumine kehas tähendab soovi puudumist, potentsiaali depressiooniks ja üldist hoo puudumist. Maagi kaart annab inimestele lootust, julgustades teda oma olukorra üle kontrolli võtma ja leidma väikeseid viise, kuidas kogu keha ja emotsionaalse tervise poole püüdlemisel aktiivsemaks saada. Maag ütleb, et võite saavutada mida iganes soovite, aga ennekõike on oluline, et keskenduksite oma tervisele, siis alles saate soovitu. Kui teil on füüsilisi vaevusi peate lubama oma meeltesse ainult tervenemise ja arengu mõtteid.

Maag ilmub töö ja rikkuse lugemises, et öelda teile, et käes on parim aeg, mil saate oma suuna valida ja et teil on täielik kontroll asjade üle. Kui kaalute investeeringut, siis vaadake, et see ettevõtmine teie vaimusilmas õnnestub ja nii see ka läheb. Järgige maagi innustamist ja tegutsege kohe, kui avaneb võimalus. Kui universum toob teieni midagi hämmastavat, mida olete palunud, laske sellel juhtuda ja tegutsege. Nii saate oma maailma luua, kui teete kõik vajaliku selle täitumiseks.

See kaart näitab, et teil on potentsiaali olla edukas paljudes oma eluvaldkondades. Maagil on jõudu keskenduda ja tahtejõudu muuta kõik ettevõtmised kasumlikuks. Ta kutsub teid üles  võtma oma saatus enda kätte. Kuna maag on astroloogias seotud Merkuuriga, on tal suhtlemine tegevuse keskmes.

Mis puutub töösse, siis maag tulevase töö ladumisel võib viidata sellele, et edu saavutamiseks on vaja kõvasti tööd teha. Vanemate tarokaartide puhul oli maagi  kujutatud tänavaesinejana ja see tähendab, et ta vajas trikkide sooritamiseks uskumatuid oskusi. Ta ei ole lihtsalt maag ilma aastatepikkuse õppimise ja keskendumiseta, ta näitab jõudu ja soovi edukalt edasi liikuda.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Teil võivad puududa eesmärgid, mille poole püüelda või mida oluliseks pidada. 

Kui hea Maag on tagurpidi pööratud, saab temast kaval suli, seega võib see kaart viidata asjaolule, et keegi võluv manipulaator veab teid alt. Te ei saa seda, mida ootate – kõik on vaid näitemäng, milles mingit tõde pole. Projektide puhul võib tagurpidi Maag näidata loomingulisi takistusi. Võite tunda end lõhki kistuna kahe arengutee või valiku vahel. Tagurpidi kaart võib viidata ka reisiplaanide edasilükkamisele ja suhtlemishäiretele.

SÜMBOLID KAARDIL

Lemniskaat ehk lõpmatuse sümbol väljendab tasakaalu, uuenemist ja toimekust.

Roosid ja liiliad. Punased roosid sümboliseerivad armastust ja liiliad õiget eesmärki. Maag tegutseb ausatel ajenditel ja eesmärkidel.

Peapael – mõistus ja tahe soove teoks teha.

Võlukepp, millel on kaks otsa ja mis peegeldab põhimõtet “Nii nagu üleval, nii ka all” ehk taevas ja maa on üks. Võlukepi sümboolika peegeldub Maagi poosis.

Punane ürp – energia ja tegutsemine, praktilisus, materiaalses maailmas kohalolek.

Neli mastisümbolit – Maagi abivahendid. Ta kasutab mastide nelja elementi viienda, puhtaima tuumelemendi loomiseks.

Maovöö – Maagi keha ümber olev vöö on tegelikult madu, kes kehastab Merkuuri, Maagi valitseva planeedi elemendi elavhõbeda sümbolit. Et olla vööks peab madu oma saba suus hoidma ja see on ouroborose alkeemiline sümbol, mis viitab nagu lemniskaatki lõpmatusele ja pidevale uuenemisele nagu uss, kes pidevalt nahka vahetab.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selget sihti ja toetust.

Maagi kehahoiak sümboliseerib energiakanalit maa, millest ta tõmbab alla suunatud vasaku käega energiat, ja taeva vahel, mida sümboliseerib üles tõstetud võlukepiga parem käsi.

ÜLEMPREESTRINNA

Ülempreestrinna

Tähistatakse arvuga II ja sümboliseerib passiivset naiselikkust. Ülempreestrinna tähistab kõike tundmatut, salapärast ja alateadlikku. Samuti viitab see kaart naiselikule jõule ja müstilisele loomusele.

Kaardi tähenduseks on intuitsioon, varjatud teadmised, ülemeelelised kogemused, tähendusrikkad unenäod. Aeg omaette olekuks ja sisevaatluseks, suhete süvendamiseks oma kõrgema minaga ning oma sisetunde usaldamiseks. Kui teil on mingi saladus või arendate mingit projekti, on parem sellest vaikida.

Vaimse tee osas ennustab Ülempreestrinna kaart õppimist ja õpetaja ilmumist. Selle ennustuses lauale ilmumine võib olla märk, et teil on vaja järgida oma intuitsiooni ja võtta ühendust oma vaimsete juhtidega. Kui ülempreestrinna tuleb välja näiteks ühel teie esimestel tarokaartidega ennustamise seanssidel, siis võib see viidata asjaolule, et tarol on teie vaimsel teekonnal käimisel määratud mängida suur roll.

Ülempreestrinna aitab äri ja rikkuse küsimustes selles mõttes, et kui olete alustamas äri kellegi teisega või kui teil on juriidilisi probleeme, aitab ta teil valgustada kõike seda, millest te teadlik pole. See võib tähendada paberimajandust, lepinguid millele peate alla kirjutama ja millest te ei teadlik polnud, või lihtsalt ilmub õigeaegselt abi teie ettevõtte käivitamiseks. Oodake äriasjades selgust ja kindlust, sest ülempreestrinna muudab sogased veed selgeks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib tähendada, et te ei usalda oma sisetunnet või ei kasuta oma andeid täielikult ära.

Ülempreestrinna kaart tagurpidi võib tähendada ka ebasobivat õpetajat või ajutiselt vale tee valimist. Te võite kuulda võtta kellegi halba nõu või püüab keegi teid veenda tegutsema teie enda sisetunde vastaselt. See võib viidata ka saladustele, mis peaksid avalikuks tulema – liiga kaua varjatud teadmised võivad kahju teha.

SÜMBOLID KAARDIL

Kaks sammast –  Suurtähed B ja J sammastel viitavad Saalomoni templi sammastel olevatele sõnadele Boaz ja Jachin Vanas Testamendis, mis olid kaunistatud granaatõuna kujutistega. Boaz esindab elementidest vett ja maad, Jachin aga tuld ja õhku. Sammastest on üks must ja teine valge, esindades duaalsuse põhimõtet – naissugu ja meessugu, valgus ja pimedus ning maine ja taevane maailm, kus Ülempreestrinna elutseb. Sambad moodustavad värava teispoolsuse ja iseenda mina sügavamasse kogemisse.

Granaatõun Ülempreestrinna eesriidel viitab naiselikule viljakusele, seostades ta Egiptuse jumalanna Hathori aspektiga. Granaatõun võib sümboliseerida ka juudi püha teksti.

Paberirull, mida ülempreestrinna käes hoiab on Sefer toora, käsitsi kirjutatud raamat kabala uurimise põhitekstiga. See sümboliseerib Ülempreestrinna vaimseid teadmisi.

Eesriie sümboliseerib teispoolsust, maailma teisel pool materiaalset maailma.

Dattel on mehelik sümbol, naiseliku granaatõuna täiend.

Kuu sümboliseerib alateadvust ja emotsioone, mis varjuvad päikese ehk välise  isiksuse taha. Kuud näidatakse Ülempreestrinna peaehtes kolmel kujul nagu Hathor/Isise peas. Hathor oli Egiptuse viljakuse ja elu jumalanna, kes sünnitas päikesejumala Ra.

Sinivalge rüü valge viitab rikkumatusele, seostudes nunna traditsioonilise süütusega. Sinine aga tähendab pesuehtsust, tõeliselt puhast olemust.

KEISRINNA

Keisrinna

Keisrinna kaarti tähistatakse numbriga III ja sümboliseerib see naiseliku vaimu viljakust, loomingulisust ning maiseid rõõme.

Kaart viitab teie vajadusele jalad maas hoida ning säilitada side elu loomulike rütmidega. Keisrinna annab teile julgust omaks võtta nii maist, kui ka hingelist ja vaimset.

Keisrinna kaart on laste ja perede jaoks heaendeline kaart, mis viitab kodusele harmooniale. Kui teil on pereloomine käsil, sümboliseerib ta naiselikkust ja viljakust.

Kui teil on käsil loomingulisi projekte, siis saadab neid edenemine ja edu ning majanduslikult läheb ka kõik hästi.

Kui Keisrinna ilmub ennustamisel lauale, võite olla kindel, et teie vajadused saavad rahuldatud.

Kodu puudutavas küsimuses tähendab Keisrinna ilmumine uuendamist, laienemist, kodu üldist edenemist. Võite ka kaaluda kolimist suuremasse kodusse. Keisrinna võib viidata ka aia eest hoolitsemisele.

Karjääri ja raha küsimuses tähendab kaardi ilmumine ennustuses turvalisust, raha voolab sisse. Tööl olete nõutud, aitate ja toetate teisi ning tulete oma projektide raames välja leidlike ideedega.

Suhetes  tähendab selle kaardi ilmumine vallalistele  soodsat aega suhte alustamiseks. Üldiselt kaardi tähendus on harmoonilised peresuhted.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui keisrinna on alaspidi, võib see viidata sellele, et te tunnete end küündimatuna või ei usalda oma instinkte.

Tagurpidi keisrinna näitab rahaprobleeme ja koduseid tülisid, mis võivad eskaleeruda lahkuminekuks või ühe osapoole kontrollimiseks. See kaart võib viidata ka teie projektide loomingulistele takistustele, samuti puudust kannatavale isikule, kes nõuab teilt liiga palju. Nende raskuste tulemuseks võib olla stress, mille tagajärjel kannatab teie viljakus. Siin on mõeldud nii meelerahu saavutamist, et töötada rahulikult oma projektide kallal, kui ka sõna otsese mõttes lapse eostamist.

SÜMBOLID KAARDIL

Loorberipärg, mida keisrinna kannab krooni all, tähendab rahu ja edu.

Tähtedega kroon ehk diadeem, millel on kaksteist tähte, on maalidel Neitsi Maarja laialt levinud tunnusmärk. Arv 12 tähendab ühtsust. Mõned tarotõlgendajad peavad seda ka seoseks 12 astroloogilise märgiga.

Pärlitest kaelakee, kus on 7 pärlit, esindavad tarkust, aga ka seitset tasakaalus põhitšakrat. Granaatõunadega muster Keisrinna kleidil märgib viljakust, aga ka surma ja taassündi ning on seotud kreeka viljajumalanna müüdiga Demeterist. Ta tütar Persephone sõi allilmas saatuslikult granaatõuna seemneid.

Valitsuskepp on riigi sümbol. Keisrinna on oma maa valitseja ja kindel oma võimus, Kera valitsuskepi tipus ja Keisrinna käe asend kordavad Veenuse märki.

Veenuse märgiga kilp, millel on ring ja selle all rist, on seotud armastuse, ilu ja loovuse jumalanna Veenusega. See kehastab päikest ja maad.

Vili, mis on valmis saagikoristuseks, räägib tasust, viljakusest ja küllusest.

Kollane tagapõhi räägib teadvusest, selgeltnägemisvõimest ja toetusest.

KEISER

Keiser

Tähistataks numbriga IV ja sümboliseerib struktuuri. See kaart tähistab pühade teadmiste ja saladuste õpetajat. Seega sümboliseerib ta õpetajat või guru ning maskuliinset korda, olles isa arhetüüp.

Keiser võib viidata ka sellele, et puutute kokku mõne autoriteetse isikuga või on teil vaja tähelepanu pöörata mõnele ametlikule probleemile. Suhteküsimustes võib see kaart tähendada, et armute mõnda endast vanemasse isakuju tüüpi mehesse.

Ennustuses tähendab Keiser tavaliselt võimukat meest ja valitsemise ning auahnusega seotud mehelikke aspekte. Olles Keisrinna kaaslane tähendab ta ka abikaasat või partnerit, kes on kindel ja usaldusväärne. Keiser valitseb oma emotsioone ja on iseendaga rahul. Ehkki loomult auahne, on traditsioonid talle esmatähtsad.

Üldise mõju või tähendusena esindab Keiser turvalisust, tasakaalu ja traditsioonilisi väärtusi. Ta toob esile territooriumi ja elu valitsemise oskuse. Ta kuulutab ka seda, et probleemidest võib jagu saada keskendatuse ja hoolsa planeerimisega. Kuna Keiser näitab teed korra juurde, on tema ilmumine ennustuses märk olukorra paranemisest. See võib tähendada ka kaitset isiku poolt, keda usaldate ning võite ka kindel olla selles, et teete õiged otsused.

Keiser tähendab, et teil on aeg elada just käesolevas hetkes ning rakendada oma elus kõiki käepäraseid praktilisi vahendeid, et oma plaanid ellu viia. Käituge nii nagu juhile kohane.

Kui ennustate kodu kohta, tähenda keiser korda ja asjade ladusat toimimist. Oluline on siiski kehtestada piirid ja kaitsta kõike, mis teile kuulub.

Karjääri ja rahaasjade puhul tähendab see kaart, et rahaasjad saavad korda ning teete plaane oma kulude kontrolli alla saamiseks. Töökohal võite loota õiglast kohtlemist ja olla oma eesmärkides kindel.

Suhte küsimustes tähendab kaart uut partnerit või keskendumist praktilistele asjadele või siis tuleviku kavandamisele praeguses partnerluses.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada teie elus olevat segadust või korratust. Teil pole selget nägemust sellest, mida elult tahate või te ei suuda oma mõtteid piisavalt korrastada, et õiges suunas edasi liikuda.

Tagurpidi Keiser iseloomustab võimujanust ja üleliigselt nõudlikku isikut, omades samal ajal tavapärase mehelikkuse negatiivseid jooni nagu kontrollimine, domineerimine ja isegi julmus ning ahnus. Tagurpidi Keiser ei tunne piire ega vaevu oma tegudele piiri panemagi ning võib oma tahtmise saamiseks kasutada ülemäärast jõudu. Seetõttu viitab kaart probleemidele autoritaarsete isikute ja teiste võimutsejatega, kes tegutsevad ego ajel.

SÜMBOLID KAARDIL

Kuldne õun ja ankh. Ankh on elu ja sigimise sümbol Egiptuses ja viitab mehelikkusele. Keiser hoiab paremas käes, mida seostatakse andmisega, ankhi. Vasakus, vastuvõtvas käes hoiab ta kuldset õuna, jumalanna Veenusega seotud armastuse ja seksuaalsuse sümbolit.

Jäära pead. Kaardil on näha 4 jäärapead, 2 otsevaates trooni ees ja 2 külgvaates pead trooni ülemistes nurkades. Pead viitavad astroloogilise Jäära märgi sümbolile. Egiptuse mütoloogias kujutati päikesejumal Ra aspekti Khnum jäära peaga. Khnum oli loomisjumal, keda kutsuti ka Jumalikuks pottsepaks, sest ta vormis lapsi Niiluse savist.

Punane rüü sümboliseerib tegutsemist ja energiat ning materiaalses maailmas viibimist

Raudrüü on tugevuse, kaitse ja maailmas tegutsemise sümbol. Võitlemine on omane planeet Marsile, Keisri märgi Jäära valitsejale.

Kroon sümboliseerib võimu ja keiser kannab seda peas, kroontšakral, kõrgema minaga ühendumise punktis. Kroon viitab enesejuhtimisele. Samas sümboliseerib kroon suletud täisringi, mis viitab tema vaoshoitusele ja eneseusaldusele.

HIEROFANT

Hierofant ehk ülempreester

Tähistatakse numbriga V. Arhetüübilt on Hierofant ehk Ülempreester mentor. Selle kaardi ilmumine taro ladumisse võib tähendada seda, et teid pühendatakse mingitesse salajastesse või tähtsatesse teadmistesse või peate meeskonnaga viljakat koostööd tegema.

Õigetpidi tähendab see kaart ka eneseteostust, toetust ja laienemist. See on emotsionaalse ja vaimse arengu aeg, mil pühenduda suhetele, mõelda, filosofeerida ning saada vaimselt teadlikumaks. Sel moel pakub Ülempreester võimalust meelemõistuse ja vaimu ühendamiseks, et jõuda kõrgemale teadlikkuse tasemele. Igapäevaselt tähendab kaart oma annete täiendamist õppimise ja heade nõuannete järgimisega.

Andes tarku nõuandeid esindab Ülempreester samas traditsioonilisi väärtusi, mis võivad teid lohutada või panna proovile teie kohastumisvõime. Isegi kui Ülempreestri kivinenud arusaamad teile ei sobi, pakub ta teile võimalust oma väärtused üle vaadata.

Vaimse juhina näitab ta, millist rada võiksite käia, valides endale sobiva kursuse või töötoa, kus saate uusi oskusi omandada. Ta esindab ka õiglust ja võimet teha õigeid otsuseid. Ülempreester annab märku sellest, et kui olete seni mingi otsuse tegemisega kõhelnud, siis nüüd on õige aeg tegutseda.

Koduga seoses tähendab kaardi ilmumine ennustuses praeguse omandi suurenemist või seda, et peaksite külla kutsuma inimesi, kellega teil on ühised huvid.

Suhetes näitab  Ülempreester siduvat partnerlust, abielu, suhtepühaduse tähistamist.

Karjääri ja rahaga seoses näitab see organisatsiooni arengut, otsuseid ja uusi suundi, innustavat juhtimist ja kasvu.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Hierofant võib tähendada mingisugust peataolekut teie elus ja teadmatust, keda võite usaldada ja keda mitte.

Tagurpidi Ülempreester räägib ka viletsast juhtimisest. Ebakompetentne või egoistlik isik võib teid tööl või vaimsel teel rappa juhtida. See on halva guru kaart. Ülimalt kriitiline õpetaja, kes on rohkem huvitatud iseenda auahnete plaanide saavutamisest, kui teie toetamisest. Töö osas võib tagurpidi kaart viidata harjumustele, mis vajaksid muutmist. Näiteks halvad nõuanded, usaldamatus ja moraalsete tagajärgedega valed otsused. Parem oleks otsida ise oma teed kui klammerduda õpetajasse või jääda plaani juurde, mis ei vasta teie vajadustele. Olge vaimult vaba.

SÜMBOLID KAARDIL

Paavstikroon, mille kolm kihti esindavad püha kolmainsust. See kroon on paavstliku võimu sümbol.

Paavsti sau. Kolm risti Ülempreestri kepil ehk piiskopisaual viitavad pühale kolmainsusele: isa, poeg ja püha vaim, kolmikule maa, taevas ja vaimu maailm;  ning mina, kõrgem mina ja Kristus-mina ehk täielikult teostunud üksus. Kolme risti näeme ka Ülempreestri rüül, mis on punast värvi (maa), samas kui piiskopisau on kuldne (taevas).

Punane rüü sümboliseerib energiat ja tegutsemist, materiaalses maailmas olemist.

Ristatud võtmed. Kuldsed ristamisi asendis võtmed esindavad taevariigi võtmeid, mille Jeesus andis Peetrusele. Maa ja taevas on üks, tuletavad need võtmed meile meelde.

Õnnistav žest. Õnnistades on 2 sõrme kõverdatud ja kaks sirged, viidates nii nähtavale ehk maisele kui nähtamatule ehk taevasele eksistentsile. See žest on nagu ristatud võtmedki, mis näitab meile tuntud ja tundmatu maailma ühtsust.

Roosid ja liiliad. Punased roosid sümboliseerivad armastust, valged liiliad süütust.

ARMASTAJAD

Armastajad

Tähistatakse numbriga VI. Sellel kaardil on nii positiivseid kui negatiivseid väärtuseid. Armastus võib tähendada ühtedele vabadust ja teistele pühendumust. See kaart räägib ka igavese armastuse otsinguist. Armastajad võivad viidata ka sellele, kas teie väärtused on ikka teie omad või olete ennast kaotades omaks võtnud teiste väärtused.

Armastajad viitavad suhetele ja otsustele. Võib ennustada ka kohtumist uue partneriga või karjäärivõimalust. See võib viidata sellele, et teie praegusel otsusel on tulevikus oluline osa. Kui olete vallaline, tähendab kaart seda, et võite leida inimese, kes mõjub teile positiivselt ja pakub tõelist armastust. Seda juhul, kui te ei rakenda kainet mõistust ja juhindute oma südame sõnumitest.

Kui olete suhtes, siis võib see tähendada otsuse vastuvõtmist, et viia suhe uuele tasandile või seda mitte teha. Armastajate kaart toob esile võime teha otsuseid pikemat perspektiivi silmas pidades. Seega on see küpse ja hoolega järelemõeldud otsuse tegemise kaart, mis toetaks teie tegelikke vajadusi. Kuulake oma südant ja tegutsege vastavalt sellele.

See kaart võib tähendada ka nooruki lahkumist kodust ja iseseisvate otsuste tegemist.

Koduga seoses tähenda Armastajate kaart seda, et kui te ei ela oma unistuste kodus, siis on nüüd aeg liikuda omandi ja koha suunas, mis toetaksid teie unistusi ja soove.

Karjääri ja raha puhul võib kaart sümboliseerida karjäärivalikuid. Teil võib olla mitu võimalikku valikut, kuid uurige enne põhjalikult, kas see oleks teile ka pikemas perspektiivis kasulik. Rahale tasub eelistada pigem vaimset arengut ja tulevikupüüdlusi.

Suhetes tähendab see armastusega seotud otsuse vastu võtmist. Kaaluge oma praeguse suhte puhul, mida teie partner teile pakkuda võib. Vallalistele tähendab see pigem iseenda armastamist – kui aeg on küps, ilmub ka õige suhe.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi tõmmatud kaart võib viidata teie madalale enesehinnangule või suhtumisele, et keegi teid nagunii ei armasta sellisena nagu olete.

Tagurpidi Armastajate kaart tähendab ka, et suhted lähevad tasakaalust välja ja teie isiksuste varjuküljed hakkavad domineerima. Suhe on kriisis ja te võite selle õigsust küsitavaks pidada. Väärtused, mis teid varem ühendasid, tunduvad nüüd rikutud. Võib olla reetmist, ebavõrdsust ja ebaausust. Tagurpidi armastajad väljendavad ka kaardi Saatan aspekti, mis paljastab lihahimu, sõltuvuse ja materialismi.

SÜMBOLID KAARDIL

Peaingel Rafael sümboliseerib armastust ja tervendamist, vaimset tarkust. Südamesoovide järgimine ja elu eesmärgile pühendumine tervendab nii teid kui teisi.

Madu – riski ja tarkust. Kristluses on madu pattulangemise sümbol.

Hea ja kurja tundmise puu naise taga sümboliseerib naisprintsiipi ja tema viljad tähendavad seksuaalset kogemust.

Elupuu mehe selja taga sümboliseerib meesprintsiipi. 12 vilja puul esindavad kahtteist sodiaagimärki.

KAARIK

Kaarik

Taro arkaanis on Kaariku tähis number VII. Arhetüübilt kangelane, kes enesekindla teadmisega võidab oma vaenlased ning vallutab uusi maid. Ta on valmis kindlameelselt oma eesmärgid saavutama.

See kaart viitab sellele, et peaksite mõtlema oma ego peale. Kas see on eluterve, olete pühendunud ja sihikindel oma eesmärkide saavutamisel. See võib tähistada ka teie elus ette tulevaid võimuprobleeme, kus näiteks keegi võib soovida teie üle seksuaalset võimu saavutada.

Edu ja tähtis lahkumine. Liikudes uues suunas on käes aeg olla meelekindel ja keskendunud. Olete otsuse teinud ja saate hakata edenema igal alal. Olete valmis õppima, juhtima, suunda valima, sest silmapiir avardub kiiresti. Kaarikujuhi kepp, mida kasutataks edasiliikumiseks, vajab teie tahtejõudu, et saaksite oma soovid teoks teha.

Kaarik võib tähendada ka kolimist või tähtsat teekonda. Tavaelus võib viidata autojuhtmisele või uue liiklusvahendi ostmisele.

Kodu kohta ennustades tähendab see seda, et hetkel on tulipunkitis pigem reisile suundumine kui kodu remont või selle laiendamine. Võite ka vastu võtta külalisi teistest riikidest. Kui teil on vastuolusid inimestega, kellega koos elate, siis tähendab see seda, et saate neist võitu ja probleemid lahenevad.

Karjääri ja raha ennustuse puhul tähenda see kiiret edenemist äriasjus ning ka seda, et tekkiv võimalus on teile raske, aga erutav ja väljakutseid pakkuv. Rahaliselt olete hästi kindlustatud.

Suhetes tähendab see  olemasoleva suhte aeglast arengut. Kui Kaarikut ümbritsevad kaardid, mis viitavad lõppemisele, siis võite edasi liikuda üksi, sest nii ongi teile ette nähtud,

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui tõmbate selle kaardi tagurpidisena, siis võib see tähendada, et  kahtlete iseendas või tunnete end allasurutuna.

Tagurpidi Kaarik sümboliseerib ülbust ja enesekesksust. Sündmus läheb kontrolli alt välja või isik kaotab enesekontrolli. Isekus ja ego võimutsevad, seega viitab tagurpidi Kaarik hoolimatusele ja juhtimise nõrkusele. Kui Kaarik paiskub teelt välja ja läheb kummuli, lähevad  näiteks kolimismõtted või reisiplaanid luhta või lükkuvad edasi.

SÜMBOLID KAARDIL

Kaarik on liikumisvahend isiksuse jaoks ja eneseväljenduseks. Sümboliseerib ka arengut ja kaitset.

Must ja valge sfinks inimese näoga sümboliseerivad ühtsust ja mitmekesisust. Lõvi keha, kotka tiivad ja härja saba seostuvad ka nelja elemendiga, väikese arkaani nelja mastiga (karikad, sauad, mündid ja mõõgad) ja sodiaagi nelja kindla märgiga (Skorpion, Veevalaja, Lõvi ja Sõnn)

Kroon on võimu sümbol. Kaarikujuhi kroonil on kaheksatipuline täht (see on ka kaardil Täht), mis on lootuse sümbol. Krooni all on loorberipärg, mis on võidu sümbol.

Raudrüü ja rinnaplaat. Raudrüü sümboliseerib teekonnal kaitset. Tema rinnaplaadi alkeemiline ruudusümbol tähistab maa nelja nurka. Kuusirbid õlakaitsetel esindavad ennustuskive, mida Vanas Testamendis kasutati Jumala tahte ennustamiseks.

Kaarikujuhi rüüd ilustavad märgid on kaitsvad talismanid. Vööl on määratlemata sümbolid. Võimalik, et tegu on sodiaagimärkidega.

Tähtedega ehiskatus on lootuse ja eesmärgi sümbol ning ühenduslüli taevaste maailmadega, mida võime näha ka sodiaagisümboleis kaarikujuhi vööl.

Võlukepp sümboliseerib loomingulisust, võimu ja algatusvõimet.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selgeltnägemist ja toetust.

JÕUD

Jõud

Tähistatakse numbriga VIII ja sümboliseerib jõudu, mis on tekkinud hingelisest  eneseteadlikkusest.

See võib teile meelde tuletada, et te ei tohi alla anda, sest käes on aeg kasutada oma sisemist jõudu ja visalt jätkata.

Proovige ausalt mõelda, kas lubate endale liiga palju liialdusi, olgu selleks joomine, liigne rahakulutamine, söömine või veel midagi muud kahjulikku. Kui panustate oma elus liiga palju energiat liialdamisele, siis loodetavasti mõistate, et kaart juhib sellele tähelepanu ja soovitab teil leida taas tasakaalupunkt. Paljud inimesed eitavad seda selle kaardi saades ja väidavad, et nad ei tegele millegagi, mis võiks neile kahju teha. Proovige siiski praegu olla endaga aus. Taro on ennustamisvahend, mis on loodud teid aitama, mitte teie peale näpuga näitama. On tõenäoline, et mis tahes tegevus, mida kaart teie jaoks näitab, ei ole täiesti halb. See on halb ainult siis, kui kipute liialdama.

See võib olla ohtlik kaart, kui hoiatusi ei võeta arvesse, aga samas jällegi võib see olla ka riski võtmise ja edu kaart. Kui toimingud, millele kaardid viitavad, on ebaturvalised või ebatervislikud, siis tasub kaarti kindlasti võtta hoiatusena.

Kaart tervise lugemises on paranemise märk ja toob lootust ka kõige mustematesse olukordadesse. See viitab sellele, et kehal pole mitte ainult jõudu raskest tervisekriisist läbi murda, vaid ka vaim on heas seisus. Te saavutate kontrolli oma tervise üle ja taastute.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Jõud tagurpidi kaardina tähendab, et teie sisemine jõud on vähenenud. Tagurpidi kaart tähendab, et tahtejõud muutub nõrkuseks. See võib tähendada ka seda, et eirate oma sisetunnet või halvab teid hirm igasuguste lahkhelide ees. Kui te ei tegutse, siis te vaimselt ei arene, seega tuleb teil antud olukorras tegutseda, et õppida saadud kogemusest. Ükskõik, mis see ka pole, millele te vastu punnite, see ei kao niisama. Teil tuleb lihtsalt ohjad haarata ning väljakutse vastu võtta. Tagurpidi Jõud tähendab ka seda, et loidus ja ülemõtlemine mõjuvad teile kurnavamalt kui otsene vastasseis.

SÜMBOLID KAARDIL

Lõvi on universaalne julguse, võimu, kuninglikkuse ja juhtimisoskuse sümbol. Alkeemias tähendab Lõvi aineid, mida saab kullaks muuta. Samuti viitab see valgustumisele.

Lemniskaat ehk lõpmatuse sümbol – tegutsemine, tasakaal ja uuenemine. See sümbol räägib lõpmatust kannatlikkusest ja järjekindlusest. Külili number 8 kujutab Jõu enda numbrit.

Valge rüü tähistab süütust.

Roosipärg ja -vanik sümboliseerib pidustusi ja kaitset ning viisakust.

Kollane tagapõhi sümboliseerib teadvust, selgeltnägemist ja toetust.

EREMIIT ehk ERAK

Eremiit

Eremiiti tähistatakse numbriga IX ja ta sümboliseerib peatuse tegemist igapäevases rutiinis ning elu üle järele mõtlemist.

Ta sümboliseerib meie vajadust elu ja maailma üle mõtiskleda ning põhjalikult kaaluda oma kohustusi, mida  võib-olla liiga kergekäeliselt endale võtma kipute. Eremiit suunab teid enese sisse vaatama ja endalt ausalt küsima, mida te tegelikult elult tahate.

Erak võib ka viidata teekonnale füüsilises maailmas, kuigi tavapäraselt esindab ta iseendasse tõmbumist ning oma mõtete endale hoidmist. Kaart viitab ka traditsioonidest lahtiütlemisele ning probleemidele uue nurga alt lähenemisele ja lahenduse leidmisele.

Kui teil on vaja vastu võtta mõni oluline elumuutev otsus, siis Eremiit vihjab sellele, et teil on vaja enne selle langetamist hoolega järele mõelda ning selleks aega võtta. Teil on vaja oma sisemise tarkusega ühendus leida, sest vastused on teis endas olemas. Ennustuses võib kaart viidata ka tervenemisele. Võimalus on ka, et kaart tähendab seda, et peate teisi juhtima ning neile tulevikku teed näitama. Isegi kui te pole ise selles kindel, et seda suudate, on teis kõik vajalik olemas, et seda teha.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi eremiit on vihje sellele, et peaksite tröösti saamiseks rohkem seltskonnas olema, kui üksi aega veetma. Tagurpidi kaart viitab sellele, et teil puudub tugi ja olete üksindustundega kimpus. Tegelik olukord polegi nii hull, pigem on asi teie enda suhtumises. Küsige endalt, kas te mitte sihilikult ei väldi abi ja peate end ohvriks? Kas teil on sellest raske loobuda kangekaelsuse või harjumuse tõttu? Kaart võib viidata ka sellele, et olete oma usaldusväärsetest sõpradest või tugisüsteemist ära lõigatud või ilma jäänud. Kui see nii on, tõmbuge mõneks ajaks üksindusse ja toetuge iseenda tunnetusele ja sisemisele juhtimisele.

SÜMBOLID KAARDIL

Latern on viide jumalikule valgusele, mis meie eluteed valgustab. 

Kepp sümboliseerib iseseisvust. 

Kuusnurkne täht laterna sees on lootuse ja juhtimise märk. See on Saturni sümbol. Saturn on põllunduse ja aja jumal, Eraku esiisa. Täht moodustub kahest kolmnurgast, mis sümboliseerib taeva ja maa ning inimese ja jumala ühtsust.

Vanamees kaardil on tarkuse sümbol. Tema habe, kapuuts ja allapoole suunatu pilk viitavad vaikimisele ja pelgupaigale.

SAATUSERATAS

Õnneratas

Tähistatakse numbriga X ja sümboliseerib vaba tahte ja saatuse dilemmat teie elus. Elus tuleb ette nii ootamatuid sündmusi, juhuseid või näiteks halba ja head õnne.

Selle kaardi tõmbamisel peate aru saama, et teisi oma ebaõnnes süüdistada pole õiglane. Kõik sõltub siiski teie enda elus tehtud valikutest.

Sisuliselt tähendab Õnneratta kaart, et teie soove saab kindlasti täita, kuid peate täpselt teadma, mida soovite. See ei tähenda muidugi seda, et ta võimaldaks teie kõige pöörasematel fantaasiatel teoks saada. Ei, selle asemel kinnitab see, et teie soovid on teie käeulatuses ja universum plaanib teid aidata teie eesmärgi saavutamisel. Kuna universum on teie soovidega kooskõlas, juhtub kõik kuidagi kergesti. Kuid veenduge, et teie eesmärk jääb siiski võimalikkuse sfääri. Seiske vastu kiusatusele ahnusele järele anda, sest see õnn ei kesta igavesti, ning päris kindlasti ei taha te seda raisku lasta minna. Mida rohkem te manifesteerite midagi, mida soovite, seda tõenäolisemalt saate just selle asja, isegi kui see tundub teie jaoks hetkel täiesti võimatu. Need võimalused on lõputud ja erinevad teemade poolest; suhetest rahani, eduni, õnneni.

Kui õnneratas ilmub teie lugemisse, tähendab see, et nüüd on aeg tegutseda, sest tõenäosus edu saavutada, on teie jaoks suurem, kui teiste jaoks. Mõnikord elus see nii ei ole, kuid kui see kaart on teie elus peamise esindajana, siis on see nagu äss teie taskus.

Kui olete suhtes ja te ei ole veel kogenud muutuvaid etappe, siis olete seda tegemas, sest Õnneratta kaardi ilmumine ütleb, et teie õnn on ühel või teisel viisil muutumas ja enamasti on see muutus positiivne. Kui olete üks neist vähestest, kes arvab, et teie suhtes on kõik täiuslik, võib teid ees oodata sõit mööda konarlikku teed. Õnneratta olukorra muutumise aspekt on vähem dramaatiline, kui teistel kaardipakis olevatel muutust kaasa toovatel kaartidel, kuid see on olemas. See kujutab lihtsalt saabuvat suunamuutust. See on ka suurepärane aeg oma partneriga ühise ettevõtmise alustamiseks, ideaalse kodu otsimise alustamiseks, pere planeerimiseks või muude suurte otsuste tegemiseks, mis võivad teie arvates olla mõneti hasartsed ja väljakutseid pakkuvad. Kui võtate mõned riskid, õnnistab Õnneratas teid tavaliselt kordaminekuga.

Sageli viitab kaart terviseküsimustes tsüklilistele tervisemuutustele. Õnneratta kaart viitab asjade muutumisele kas paremuse või halvemuse poole. Sõltuvalt teie praegusest tervislikust seisundist näitab kaart, et peagi toimub muutus. Kui teil on terviseprobleeme, peate arvestama, kus teie ratas praegu nii-öelda asub. Otsige üles oma levinumad vaevused ja hakake nendega tegelema. Selle kaardiga kaasneb üldiselt õnnetulv ja tavaliselt märkate elujõu ja tervise paranemist, aga olge ka tähelepanelik, et liigselt üle ei pingutaks treeningutega ega vaimsete asjadega tegelemisega.

Tavaliselt on töö või varanduse küsimustes selle kaardi ilmumine vihje õnnele ja positiivsele energiale, mis teid sel ajal ümbritseb. Töö ja rahaasjad toimivad ilusti ning mingeid drastilisi muudatusi teha pole vaja. Peaksite kaaluma selle jätkamist, mida praegu teete ja veenduma, et kasutaksite kõiki teie teele tulevaid võimalusi, mis võivad teie praegusele olukorrale kasu tuua. Ärge kartke riskida, õnn on teie poolel.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui kaart ilmub tagurpidi, viitab see sellele, et praegu pole teil õige aeg riskida, oodake õiget aega.

Tagurpidi kaart viitab sellele, et võite kogeda mõningast ebaedu, kuid kaart viitab ka probleemide lõppemisele. Seega kiire tõlgendus on sellele kaardile lõpetamine. Privileegid, mis kaasnesid õigetpidi kaardiga, ilmnevad ka siin, aga see võtab ainult rohkem aega, enne kui õnnestub edasi liikuda. See võib viidata ka enesekindluse puudumisele oma intuitsiooni suhtes või vale suuna valimisele oma vaimse tee osas. Kohanege, alustage uuesti ja püsige õigel kursil.

SÜMBOLID KAARDIL

Ratas erinevate märkidega – Vanas Egiptuses oli ratas päikese sümboliks. Rattal olevatest tähtetest saab kokku lugeda sõna t a r o, millest saab omakorda tuleta ka rota ehk ladina keeles ratas.

Alkeemilised sümbolid ratta peal on elavhõbe, väävel, vesi ja sool. Neid aineid peeti salajasteks koostisosadeks, millest muistsel ajal arvati saavat teha tarkade kivi.

Sfinks on viide ühtsuse mitmepalgelisusele, kuna sfinksil on ingli nägu, lõvi keha, sõnni saba ja kotka tiivad.

Madu on tõlgendatud kui legendaarset koletist Typhoni. Kaardil on teda kujutatud pea alaspidi, mis märgiva saatuse negatiivseid aspekte.

Anubis (Egiptuse keeles “koerake”) on egiptuse šaakali- või koerapeaga jumalus ja Surnute Maja valdaja.  Ta on ratta parempoolses alumises osas, pea ülespidi. Ta rändab ümber saatuseratta, läbi elu, surma ja taassünni nagu surnute kaitsjale kohane.

Ingel ja kolm looma – lõvi, sõnn, ingel ja kotkas sümboliseerivad Markust, Luukast, Matteust ja Johannest, Uue Testamendi nelja evangelisti. Nad tähistavad ka nelja elementi ja on seotud väikese arkaani nelja mastiga.

ÕIGLUS

Õiglus

Tähistatakse numbriga XI ja sümboliseerib Õigluse valitsejannat, kelle ühes käes on erapooletu kohtumõistmise kaalud ja teises otsuse tegemise mõõk.

Õiglus  palub teil olla enda vastu aus ja heita endale kaine pilk. Teil pole õigus olla kellegi teise ega ka iseenda suhtes liiga kriitiline. Tuleb õppida tegema õigeid valikuid ning tagajärgede eest vastutama hakkama.

Õigluse kaart lugemisel on üks kardetumaid kaarte pakis.

Sageli kardetakse, et see võib viidata sellele, et teie tulevikus on negatiivsete tagajärgedega sündmusi või võib-olla isegi juriidilisi probleeme. Kuigi see võib ka nii olla, sümboliseerib Õiglus teatud vormides õigussüsteemi või äritegevuse peenhäälestamist. Arvestada tuleb ka sellega, et Õigluse kaardil on kõik teie jaoks täpselt nii, nagu olete selleks ette valmistanud. Sisuliselt illustreerib õigluse kaart kõige paremini õiglast hüvitise seadust: selle, mille välja annate, saate kümnekordselt tagasi. Seetõttu esitage endale küsimusi, kaaluge iga olukorra plusse ja miinuseid ning veenduge, et teete otsuseid ausalt ja võimalikult teadlikult.

Kui teie elu on tasakaalust väljas või kontrolli alt väljunud, on Õiglus tulnud teile ütlemas, et nüüd on aeg asjad tasakaalu saada. Need, kes on teile ülekohut teinud, saavad oma õiglase tasu ja nii saate ka teie, kui olete kellelegi ülekohut teinud.

Kui elate positiivset ja õiget elu, ei avalda Õiglus teile negatiivset mõju. Mis tahes negatiivsus, mis teie praeguses olukorras ilmneb, tähistab nii-öelda plaadi puhtaks pühkimise toimingut, et teie olukord muutuks neutraalseks. Tasakaal ja mõistlik otsustusvõime on praegu vajalikud. Uurige oma olukorra põhiaspekte ja seejärel valige õiglased ja ausad toimingud. Kunagi ei tohiks proovida petta, kui Õigluse kaart välja ilmub. Õigluse mõõk tabab ka teid sama kiiresti,  kui kõik teised, kes ei tegutse oma kõrgema mina huvide kohaselt.

Tervisega seoses on Õigluse puhul oluline meeles pidada, et kui te olete oma keha halvasti kohelnud, hakkab teie elus valitsema Õigluse kaart, kui te oma tervist ei paranda. Näiteks, kui olete endale lubanud ebatervislikke harjumusi, nagu liigne söömine või joomine ja narkootikumide tarvitamine, tuleb Õigluse kaart ja proovib skaalat uuesti ühtlustada ning see võib avalduda haigusena, tabades kas teie kopse või südant. Kasutage võimalust ja tuletage endale meelde, kuidas oma keha hästi kohelda, sest Õigluse kaart ei anna mitut hoiatust.

Õiglus töös. Kui olete ettevõtlusega seoses oma paberid õigesti vormistanud, allkirjastanud ja kõik lahtised otsad likvideerinud, avastate, et Õigluse kaart on teie vastu lahke ja aitab teid suurel määral, muutes teie äritegevuse millekski hämmastavaks. Kui te aga pole oma äritegevuse juriidilisele poolele suurt tähelepanu pööranud, siis on soovitav seda teha nüüd. Kui Õigluse kaart ilmub, siis jälgitakse kõiki teie liigutusi. Seetõttu veenduge, et käituksite kõigis asjades ausalt, kuid eriti just äris.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
See võib tähendada, et te ei suuda kainelt mõelda ja kipute liialt teiste kriitikat kuulama ega usalda piisavalt enda vaistu. Tagurpidi kaart viitab sellele, et teie elu võib pea peale pöörduda – suhete, töö ja majandusasjade üle kaob kontroll. Teid koheldakse ebaõiglaselt ja asja teeb hullemaks see, et usaldusväärne inimene annab teile halba nõu. Teil ei ole võimalik tõtt rääkida ning tunnete, et teid tõrjutakse eemale. On väga oluline oma suu lahti teha ning oma väärtustele kindlaks jääda juhul, kui teil on õigus.

SÜMBOLID KAARDIL

Mõõk vihjab kohtumõistmise järgsele teole. Ka kaardil Mõõkade äss on see samamoodi üles tõstetud ja räägib edust.

Kivist sambad sümboliseerivad õigluse valitsemist seaduse piires.

Kaalud viitavad otsustamisega seotud mõtteprotsessile, kui on vaja kaaluda loo mõlemaid aspekte. Kaalude keskel olev raskus sarnaneb muistset keldi õigluse sümbolit rõngast, mida läbistab mõõk.

Kroon – Võimu sümbol, õigluse kroon meenutab kindluse müüri sakke. Kroon viitab sellele, et õiglus on tsiviliseeritud ühiskonna osa. Neljakandiline vääriskivi kroonil esindab korda.

Riie sammaste vahel oli esialgu tumepunane ja hilisematel kaartidel violetne. Violetne värv sümboliseerib vaimsust.

Kollane taust sümboliseerib teadvust, selgeltnägemist ja toetust.

POODU

Poodu

Tähistatakse numbriga XII ja see sümboliseerib salapära, keerulisust ja ootust. Kõik kipub liiga aeglaselt kulgema, teil pole muu teha, kui aeglaselt oodata, sest universumil on teiega omad plaanid. Kaart võib vihjata ka sellele, et ootate millegi ohverdamise eest kibeledes tasu, kuid paraku ei saa te seda protsessi kiirendada, sest kaasatud on tegurid, millest teil aimugi pole ja mida te mõjutada ei saa. Seetõttu ei tasu teil imestada, kui teie projektid edasi lükkuvad või puhkuseplaanid venivad.

Loomingulises plaanis võib kaart tulla neile, kes pole rahul oma edasiliikumise kiirusega. Kaardi sõnumiks on ooteaeg, sest teie projekt vajab seda küpsemiseks. Seda aega saate kasutada oma projekti perspektiivide ja enda eesmärkide üle mõtlemiseks.

Poodu pea peale keeratud maailm tähendabki otseselt seda, et miski on tagurpidi pööratud.

See kaart tähendab, et peate oma tõekspidamistele vastupidiselt käituma, kui tahate midagi saavutada või vaatama olukordi ja asju senisest erineva nurga alt.

Tervise küsimustes hoiatab Poodu, et olge teadlik oma kehast ja veenduge, et see oleks kõiges tasakaalus. Kaart soovitab teha tervisekontrolli, et saada oma kehast täielik ülevaade ja näha, millised piirkonnad vajavad tasakaalu. Kaaluge keha puhastamist või lihtsalt kontrollige, kuidas te magate, millist toitu sööte, kas tegelete spordiga? Poodu palub teil võtta aega, et mõelda, mida saaksite oma keha füüsilise tervise heaks teha. Sageli, kui kehas on midagi täiesti tasakaalust väljas, ilmnevad need kasvajate, valulike lihaste ja valesti või aeglasel paranevate luudena.

Poodu käsitleb äriküsimustes vajadust usaldada oma instinkte. Teate oma sisimas vastust  küsimustele. Kui te pole kindel, võtke aega õige käigu kaalumiseks. Kui võtate aega potentsiaalse tööülesannete üle mõtisklemiseks, näete ise, mis tulemus sel on. Nüüd on teie elus aeg usaldada sidet teie ja Jumala vahel. Järgige oma sisetunnet ja jõuate kaugele.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Poodu tagurpidi asendis viitab sellele, et peate oma äranägemise järgi tegutsema ning iga hinna eest ohvrite toomist vältima. Tagurpidi kaart viitab ka sellele, et see võib olla nii paindumatu mõtlemise kui ka märterluse märk. See võib vihjata sellele, et teil tuleb oma ootused üle vaadata. See, mida arvasite end tahtvat, võib olla kahjuks võimatu.  Tagurpidi Poodu küsib teilt, kas olete mingis fantaasias nii kinni, et see teeb teist võitja asemel hoopis ohvri. Mõelge selle üle ja vabanege mingist kohustusest või lepingust, mis ei anna teile seda, mida vajate. Kasutage oma aega targalt.

SÜMBOLID KAARDIL

Puu sümboliseerib ilmapuud ehk Yggdrasili, millel tagurpidi rippus Skandinaavia jumal Odin.

Poodu kujutisel viitab kõverdatud jalg osale svastikast, varakristlikust sümbolist.

Nimbus on vaimsuse ja valgustatuse sümbol. Poodu pea ümber on see ka kaitse sümbol.

SURM

Surm

Tähistatakse numbriga XIII. Surma kaart mõjub inimestele peaaegu alati heidutavalt, kuid seda ei maksa tõlgendada sõna-sõnalt. Surm tähistab tegelikult üleminekuid elus ühest etapist teise või muutusi ning uusi algusi. Vanad ja kasutuks muutunud asjad, olukorrad, harjumused ning  inimesed, kes teie edasiminekut takistavad, tuleb oma elust eemaldada. See kaart vihjab sellele, et teil on õige aeg muutusteks.

Surma kaart tähendab tavaliselt sõpruses seda, kui tulevikus on ees vahemaa või lahkuminek. Sageli on see füüsilises mõttes, võib-olla kolib sõber uude kohta või läheb reisile. See ei tähenda alati, et teie emotsionaalne intiimsus kaob, vaid lihtsalt seda, et teie tegelik lähedus lõpeb selleks korraks. Muidugi võite kolijaks olla ka teie ise.  Kui teie sõprussuhetes ei toimu praegu füüsilise vahemaa muutumist, viitab see kaart enam kui tõenäoliselt mürgise suhte lõppemisele. Võib-olla olete lojaalne inimene, kellele ei meeldi sõpradest lahti lasta, isegi sellistest, kes kurnavad teie vaimselt ja emotsionaalselt. See kaart ütleb teile, et on tõesti aeg edasi liikuda. Mõnikord ei saa te inimese heaks midagi enamat teha ja ainus viis, kuidas ta lunastuse leiab, on vaadata iseendasse.

Paljud kardavad surma kaarti, kui see tervise lugemisel tuleb. Arvatakse automaatselt, et see tähendab, et nad ise või keegi, keda nad armastavad, surevad. Enamasti üritab kaart teile öelda, et mingi muutus peab juhtuma ja see muutus on loomulik. Nii et kui teil või kellelgi, keda te armastate, on terviseprobleeme, selgitab Surm, et muutus on tulemas, kuid saate kontrollida, kummale poolele see läheb. Näiteks kui muudate kogu oma mõtteprotsessi vigastusest paranemise või haigusest taastumise kohta, saate oma olemuselt kontrollida oma edusamme. Kui soovite end hästi tunda, peavad kogu teie keha ja meeled olema keskendunud paranemisele, et see muutuks. Teine viis, kuidas Surm tervist mõjutab, on surm, mis kirjeldab haiguse lõppu või näiteks kasvajate või füüsiliste valude eemaldamist. Tehke positiivseid muudatusi oma elukogemuse parandamiseks.

Surm rikkuse ja töö küsimustes on äristrateegiate lahutamatu osa. Näiteks kui proovite koos sõbraga ettevõtet alustada, kuid teie vana töö võtab suurema osa teie ajast, ütleb Surm teile, et muutus on vajalik ja seetõttu soovite kulutada rohkem aega uue põlistamisele. Kaart äris ja rikkuses ütleb meile, et viis, kuidas me oma raha kulutame, viis, kuidas me oma aega kulutame, on kõik allutatud pidevatele muutustele ning kunagi ei tohiks liialt kiinduda ühte asja. Mõiste mitte panna kõiki mune ühte korvi muutub väga oluliseks, kui surm mõjutab teie äri.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Surma kaart võib viidata sellele, et mingi teatud protsess pole veel loomuliku lõpuni jõudnud ning teil on vaja tegeleda praeguse hetke probleemidega, mitte sellega, mis tuleb.

Tagurpidi Surma kaart on peaaegu sama tähendusega, kui õigetpidi kaart, erinevus seisneb teie enda reageeringus asjadele ja olukordadele. Näiteks võite olla stressis ja murelik, võimetu toimuvat mõistma, selle asemel, et sellega leppida. Kui kaart on suhteküsimustes tagurpidi, viitab see sellele, et oma purunenud suhet lappida pole võimalik ja et tagasiteed enam pole.

SÜMBOLID KAARDIL

Musta värvi raudrüü sümboliseerib kaotust ja lõppu. Surma ennast kaitseb raudrüü, kuid teistel pole tema vikati eest pääsu.

Tuhkur hobune, kelle seljas Surm ratsutab on üks neljast apokalüpsise ratsanikust.

Võitluslipp, millel on valge roos ja viis viljapead, sümboliseerib uuenemist ja vili lõikust. Surm koristab saaki ja jätab alles terad, mis viitavad tema otsuse tõele.

Punane sulg kiivril viitab elujõule, kuid siin on see kujutatu sorgus ja surevana.

Piiskop lapsega on mõningatel kaartidel (mitte siin) ning tähistab süütut last ja püha piiskoppi kollases, mis viitab tema vagadusele. Nad vaatavad surmale julgelt silma, uskudes, et nende rikkumatus kaitseb neid. Teised ohvrid aga pööravad näo hirmunult kõrvale.

Linnaväravad eemal viitavad sellele, et Surm ründab väljaspool linna, kuna tavapäraselt asusid matmispaigad hügieenilistel kaalutlustel väljaspool linna. Kaaril esindavad väravad paradiisiväravaid. Tõusev või loojuv päike vihjab uue ajastu saabumisele ja praeguse lõppemisele.

Laev jõel sümboliseerib muistsete uskumuste põhjal hinge teekonda teispoolsusesse. Jõe kallas on soine ja viitab müütilisele Kreeka jõele Styxile, üle mille veeti surnute hingi allmaailma. Siin on ka seos Surma elemendi veega.

MÕÕDUKUS

Mõõdukus

Tähistatakse numbriga XIV. Sümboliseerib arhetüübilt teie sees olemas olevat inglit, kelle olete unustanud igapäevaste probleemide lahendamise ja eluga toimetuleku tõttu. See kaart viitab energiate tasakaalustamise vajadusele ja teadmiste kogumisele.

Mõõdukuse kaart kerkib lugemisel sageli esile, kui peate mõõdukalt õppima või aru saama kõigi asjade mõistest.

See on kaart sümboliseerib jõudude ühendamist, koostööd, vastandite ühendamist ja vaimset tasakaalu, mille lõpptulemus on harmooniline segu kõigest. Nagu enamik Rider Waite’i pakis olevaid kaarte, on see kaart rikas sümboolika poolest. Mõõdukus oma tähenduse järgi on oma tahte paindumine kõigevägevama suuna järgi. Kaart kujutab seda mitme sümboolikakihi kaudu. Tavaliselt märgatakse kõigepealt seda, kuidas kaardil on kujutatud inglit, kes valab vett ühest karikast teise, et kujutada elementide vahelist tasakaalu ja vedelike lahustumist. Nii teda kui ka taustal olevaid mägesid puudutab kuldne oreool, millest kiirgab mõistmist, mis tuleb vanuse ja ajaga. Üldjuhul tähelepanuta jäetud sümboolika on ingli jalad, üks vees ja teine ​​maal, mis tugevdab tasakaalu ning nii keha kui vaimu kontseptsiooni.

Tervise ja heaolu osas on Mõõdukuse kaart märk sellest, et peate selle kas tagasi võtma või selle paremaks muutma. Tervisele võivad halvasti mõjuda nii liigne laiskus kui tervisega liialdamine näiteks enda üle pingutamisega treenides. Tavaliselt näeme seda kaarti siis, kui terviseprobleemid on tekkimas ja on tõenäoline, et olete juba märganud oma heaolu  halvenemist. Positiivne uudis on see, et pole liiga hilja midagi positiivset ette võtta ja  paraneda. Mõelge sellele kui hoiatusele vaadata tähelepanelikult oma vaimu ja keha ning näha, kus on vaja selle eest täiendavalt hoolt kanda. Vastus on üsna ilmne, sest harva tõmbab keegi parimas füüsilises vormis selle kaardi. Kui aga tunnete, et füüsiline tervis ei ole teie probleem, võib see viidata ka vaimsele tervisele, kus te ei saa eirata ärevuse, depressiooni või rahutuse märke või sümptomeid.

Töös ja rahaasjades soovitab kaart nii-öelda võtta oma raha ja panna see madratsi alla ning olla ettevaatlik riskide võtmisega. Kuigi kaart ise tähendab tasakaalu, on see raha ja karjääri puhul enamasti märk sellest, et astuda samm tagasi ja olla oma sissetulekute suhtes konservatiivsem. See on aeg, kus peate võtma suuri riske oma mõlemal elusuunal. Peate oma tegevustega olema väga ettevaatlik ja võimalused, mis praegu tunduvad tekkivat, pole nii head, kui näivad. Sageli näitab see kaart, et on hea aeg oodata avanevat võimalust, öeldes, et kannatlikkusega saavutate praegu rohkem. Rahaliste aspektide rusikareegel, olgu see siis raha või töö asjus, on järgmine: kui see on liiga hea, et olla tõsi, siis tõenäoliselt see nii ongi.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Alaspidi asendis Mõõdukus vihjab sellele, et teil võib puududa harmoonia. Sisemise tüünuse rikub tunnete või emotsioonide liigne küllus.

Tagurpidi kaart viitab sellele, et suhetes on ebaõiglust ja tasakaalutust, rahamuresid ning energia ja jõud, mis suhtesse ja töösse panustatud, ei kanna vilja. See võib viidata ka sellele, et minevik valitseb endiselt teie üle ja võitlete muutustega. Pinnale võivad ujuda vanad, ebameeldivad ning rasked mälestused ja te võite tajuda takerdumist oma elus. Teil on vaja selgusele jõuda, mida te praegu, käesoleval hetkel vajate.

SÜMBOLID KAARDIL

Peaingel Miikael on kaitsja, kes lõikab lahti hirmusidemed ja laseb minevikul minna.

Kolmnurk nelinurga sees märgib elemente tuli (kolmnurk) ja maa (nelinurk)

Karikad esindavad meie kogemuste anumat. Mõõdukusel on üks karikas mineviku ja teine oleviku jaoks ning vesi nende kahe vahel sümboliseerib olevikku, mida loome tulevikulootustest ja minevikust. Karikad tähistavad ka keskendumist käesolevatele projektidele.

Päike Miikaeli otsmikul on vaimse kirgastumise sümbol ning ka kulla alkeemiline sümbol.

Iirised viitavad Kreeka lootuse ja vikerkaare jumalannale Irisele.

Veesilm viitab puhastumisele ja kultuuri uuenemisele ning ka alateadvusele ja emotsioonidele.

Mäe kohal tõusev päike viitab uuenemisele ning saabuvale koidikule pärast pimedat stressiperioodi.

SAATAN 

Saatan

Tähistatakse numbriga XV ja sümboliseerib see vastast meis endis, kes on meie suurim vaenlane. Selle kaardi tõmbamine võib tähendada seda, et usume seda, mida uskuda tahame ja petame end tegeliku tõe suhtes. Saatan sümboliseerib põhimõtteliselt kõike negatiivset. See võib olla vihje ahvatlustele raha, seksi või materialismi ja võimujanu suhtes.

Võite olla näiteks suhte või mõne ideaali vangistuses, mis nõuab teilt liiga palju aega ja energiat. Positiivselt alanud asjad on nüüd tagurpidi pöördunud ja te näete asja tõelist olemust. Selles destruktiivses olukorras võite tunda end halva mõju või järelevalve all olevat. See kaart viitab kiusatusele, materiaalsusele ja ahnusele. Selleks, et olukorda muuta, tuleks teil võib-olla veidi kavaldada ja mõelda loovalt. Saatana kaart ilmub sageli kirjeldama olukorda, kus teil ei ole võimalik olukorda parandada. Soovitus on lihtsalt ära minna, eemalduda või põgeneda, vaatamata kiusatusele paigale jääda.

Suhteküsimustes viitab see kaart negatiivsetele tahkudele, kus üks partner saab rohkem kasu, kui teine. Lisatähenduseks on kaardil sõltuvusprobleemid – toidu, narkootiliste ainete, seksi või negatiivsete mõttemustrite näol.

Karjääris vihjab kaart halbadele finantstehingutele, tööga rahulolematusele, ülemuste survele või mürgisele töökeskkonnale.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kui Saatan on tagurpidi, siis olete vaba igasugustest manipulatsioonidest, mis teiega on tahetud läbi viia. Tagurpidi Saatana kaart on pakis ainus kaart, mis sellisel kujul saab lootusrikkama varjundi. Õigetpidi Saatan viitab sellele, et peate mõistma, millises lõksus olete ja teil on vaja hakata otsima valgust ning vabadust. Tagurpidisena aga annab teada, et lahendus võib olla lähemal ja üsna lihtne. Ka ahelad inimeste kaelas on tagurpidisel kujul lõdvemad kui muidu, nii et olukord polegi nii hull kui esialgu paistis. Teil on aeg tegutsema asuda.

Tervise ennustuses viitab kaart sellele, et hakkate paranema ja raske aeg möödub. Halvad harjumused ja sõltuvused on võimalik seljatada, neist vabaneda ja teie lähedased võivad lootusrikkad olla paranemise suhtes.

SÜMBOLID KAARDIL

Saatan on nii sisemise kui välimise rõhumise sümbol.  Toob esile inimloomuse varjuküljed ja viitab ürgsetele instinktidele, mitte kõrgema mina mõjule.

Tagurpidi viisnurka on tõlgendatud mustade jõudude märgina või siis ka Saatana pea kujutisena, kus teravaotsaline habe viitab pentagrammi alumisele osale, kõrvad ja sarved keskmisele ja ülemisele punktile.

Sabad viitavad meie elus võimust võtvatele madalamatele instinktidele. Naise sabaots viitab oma puuvilja kujuga Eedeni aias söödud keelatud viljale. Mehe saba sarnaneb saatana omaga ning on Saatana käes oleva tõrviku värvides, sümboliseerides nii kõlvatust.

Tõrvikut ei hoia Saatan kõrgel, et mitte olukorda valgustada, vaid hoida oma teadmised ja võim iseendale.

Ahelad esindavad materiaalseid ja emotsionaalseid köidikuid, mis on harjumuslikud, kuid tarbetud.

TORN

Torn

Tähistatakse numbriga XVI ja sümboliseerib minevikust lahti laskmist, kiiret kohanemist ja ootamatustega toimetulekut. Kui olete inimene, kellele meeldib kõike kontrollida, siis võib see kaart teile häirivalt mõjuda. See vihjab kaootilisusele ja ootamatustele elus, aga samas sümboliseerib see ka mingis aspektis läbimurret. Teil on vaja muuta oma suhtumist ja mitte klammerduda aegunud tõekspidamistesse, mis teile kasuks ei tule.

Kui torn ilmub teie lugemisel, pidage seda varjatud õnnistuseks.

Muutus, ehkki jõuline muutus on praegu teile peale surutud ja kuigi võib tunduda, et see toimub vastu teie tahtmist, peate meeles pidama, et see on teie enda huvides. Tihti kerkib see kaart esile siis, kui muutus on juba mõnda aega töös olnud ja olete sellele vastu seisnud või seda ignoreerinud. On olnud väikseid probleeme, mis sagenevad ja olukorrad väljuvad kontrolli alt. Torni kaart tähistab universumit, mis ütleb teile, et vajate seda muutust teie enda vaimseks kasvuks.

Torni kaart on tegelikult kingitus, isegi kui see esialgu nii ei tundu. Näete, kuni selle hetkeni olete ehitanud oma torni ebakindlale vundamendile. Kas te ei taha vanast ja lagunevast hoonest lahkuda? Kas te ei tahaks pigem kolida uude häärberisse, mida just teie jaoks ehitatakse? Universum hävitab teie esialgu ehitatud torni, et saaksite uuesti ehitama hakata. Teie loodud rutiinid või näiline stabiilsus, mida arvate, et teil praegu on, pole tegelikult olemas ja on aeg luua enda jaoks midagi uut.

Mõnikord olete sunnitud uuesti alustama ja kogetud kaotusest üle saama ning uuesti looma selle, kes te praegu olete. Kui suudate väljakutsele vastu astuda, isegi kui see on südamevalu tekitav, on teile pakutav tasu igavene. Sest teil on välja kujunenud isiklik iseloomu tugevus, teadmine, kuidas ka kõige halvemates olukordades edasi liikuda, ning olete muutunud vastupidavamaks kui kunagi varem, sest teate, et saate kõigest üle. See teadmine isiklikust jõust, mille Torn teile annab, surub teid läbi paljudest erinevatest hirmutavatest olukordadest teie elus. Kardate vähem ja leiate rohkem rõõmu. Torniga ehitatakse kogu teie struktuur uuesti üles ja te saate taas täiesti uueks. Usaldage seda, mida see kaart teile ütleb.

Tervis

Torn tervises võib tähendada, et näiteks teie murtud luud paranevad. See kehtib kõigi kehaosade kohta, mis vajavad taastumisel abi. Seega, kui olete operatsioonist taastumas või kahtlete, kas operatsioonist taastumine läheb hästi, ütleb Torni kaart, et nii on. Sest Torn puhastab teie jaoks kõik võimalused valesti paranemiseks, jättes ainult võimaluse, et lõpptulemusena saate terveks. Võib-olla on võimalus, et peate esmalt silmitsi seisma oma tervisliku olukorraga, kuid kui olete seda teinud, on taastumine alati võimalik.

Töö ja rikkus

Paljud meist elavad kogu oma elu, püüdes töötada ühes kohas, mis annab meile kindlustunde vanaduseni. Majandus on praegusel ajal teistsugune ja ei paku meile alati samasugust turvalisust, mida me sooviksime ja mis jäljendab mineviku ettevõtteid. Nüüd peame olema mitme ülesandega tegelejad, et äritegevuses hakkama saada. Torn ütleb teile, et peate oma elus keskenduma mitmele erialale, sest kui ehitate ainult ühele tööle keskendudes torni, peate läbima lagunemisprotsessi, kui see töö peaks kunagi lõppema. Torn ütleb teile, et on aeg keskenduda ka valikutele, mis ei ole oma olemuselt hetkel ainult raha teenimine.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Torn vihjab sellele, et teil on  tugev kontroll sündmuste üle või olete oma eesmärkides nii kinni, et teid ei suuda miski sellelt teelt kõrvale pöörama sundida.

Tagurpidi Torni kaart viitab sellele, et võite tunda end milleski süüdlasena või vastutavana isegi siis, kui teil tegelikult selleks põhjust polegi. Võimalik, et olete seotud mingi projekti, suhte või karjäärialase tegevusega, mis ei pea ajaproovile vastu. Teie hirmud võivad ellu ärgata, kui olete klammerdunud minevikku, et end tegelikkuse eest kaitsta. Torni hävitav loomus on vältimatu, seetõttu ei ole teil vaja tunda end vastutavana jõudude ees, mis teile ei allu. Mõju on kindlasti dramaatiline ja ootamatu, kuid te ei saa sinna midagi parata, teil tuleb sellele alistuda.

SÜMBOLID KAARDIL

Torn sümboliseerib kaitset, ühiskonda ja ego ning ka minevikku.

Inimesed, kes tornist alla kukuvad, viitavad inimkonnale, kes on loodusjõudude ja jumala meelevallas. Nad esindavad ka emotsionaalset, finantsilist ja füüsilist kaost, mis käib kaasas hävinguga.

Tuli on seotud nii planeet Marsiga kui Rooma sõjajumal Marsiga sümboliseerides puhastumist, taassündi ja muutust.

Välgunool viitab puhastumisele ja valgustumisele, paljastades kõik seni varjus olnud asjad. Hetkega võib vaimselt ärgata ja negatiivsest karmast vabaneda.

Kukkuv kroon on iseseisvuse ja võimu sümbol ning annab sel kujul märku maise võimu kehtetuks muutumisest, looduse jõud on võimsamad. Inimese ego ei kaitse ega juhi teda enam.

Kuldsed piisad tähendavad tuld ja neid on kaardil 22 nagu traditsioonilises taropakis suure arkaani kaarte.

TÄHT

Täht

Tähistatakse numbriga XVII ja sümboliseerib kosmosest jõu ammutamist ning selja pööramist materialismile. Teie eneseväljenduse oskus on saavutanud maksimaalse tulemuse ning te tunnete, et olete ühendatud universaalse energiaga ja liigute oma ideede järgi edasi.

Kaart pakub ka lootust ja juhiseid. Juhtudel, kui olete viimasel ajal tundnud, et teie elu on liiga raske, siis võite kindel olla, et peagi kõik möödub ja pöördub paremuse suunas. Kaart viitab võimalusele taas elust rõõmu tundmisele ja toetab ilu ning voolavat loovust. Projektides, mis teil käsil on, saate end vabalt väljendada, jagades maailmaga oma andeid. Teie pingutused saavad väärilise tunnustuse. Võite olla ka intuitiivsem ja saada oma vaimsetelt teejuhtidelt või universumilt sõnumeid. Kaart viitab ka heale tervisele. Karjääri ja raha suhtes tähendab Tähe ilmumine rahaõnne. Töö, mida teete, tasub end ära, kui olete tähelepanu pööranud kõige olulisemale ning pidanud silmas perspektiivi. Ettevõtjatele tähendab kaart millegi uue alustamist või millegi varjatu ilmikstulekule, mida saate enda kasuks rakendada.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS

Tagurpidi Täht viitab teid vallanud lootusetusele või kaotatud eneseusule. Või sellele, et kipute kavandatud plaanidest liiga kergekäeliselt loobuma ning kogete loomingulist madalseisu. See võib viidata ka sellele, et olete liigselt kinni oma fantaasiates ning jätate detailid märkamata. Teise tähendusena võib see olla keegi, kes ahvatleb teid osalema mingis ettevõtmises, mis pole teie jaoks turvaline ning mis on määratud ebaõnnestuma. Lisatähenduseks on üksindustunne, kus teil puudub hetkel vajalik tugi.

SÜMBOLID KAARDIL

Neiu sümboliseerib igavest noorust ja loomingulisust.

Teed näitav kollane täht ja 8 tähte selle ümber viitavad lootusele ja juhendamisele. Suurt kollast tähte on  A.E. Waite sõnul vabamüürlaste sümbol Leegitsev Täht ehk Saalomoni pitser. Siiski kujutatakse seda  harilikult kuusnurksena, mitte kaheksanurksena. Seega on tegu vaid ühe tõlgendusega. Täht võib esindada ka Veenust või Siiriust. Kõikidel kaheksal tähel on kaheksa tippu, olles nii uuenemise sümbol. Kaardi Täht number 17 annab samuti kokku liidetuna number kaheksa.

Lind võib sümboliseerida Isise iibist või Aphrodite tuvi viidates vabadusele ja hingele.

Voolav vesi viitab eluveele, mis sümboliseerib tervenemist ja leidlikkust. Täheneitsi kallab vett maapinnale ja veekogusse, et seda toita nii nagu jumalannad Isis ja Venus seda tegid maad viljakandvaks muutes.

KUU

Tähistatakse numbriga XVIII ja sümboliseerib Kuu petlikku loomust. Hoiatab teid selles eest, et te ei unustaks end muredesse, nõrkustesse või illusioonidesse. Kui te olete muserdatud oma mõtete tumedatest varjudest või hirmu eest langetada olulisi otsuseid, siis viitab see Kuu võimule. Peate õppima oma vaistu usaldama ja teile aeg-ajalt ilmuvat varjupoolt mitte kartma.

Kuu on väga emotsionaalne ja intuitiivne kaart.

Sageli on see seotud inimese vaimse seisundiga, mis viitab unehäiretele, mis on tingitud õudusunenägudest, ärkveloleku hirmudest või emotsionaalsest stressist. See kutsub valgustama teie sügavaimaid ja tumedamaid soove. Kui Kuu on kohal, on aeg olla teadlik sellest, kuidas teie vaimne tervis teie füüsilist tervist mõjutab. See võib tähendada ka väga teadlikku olemist, intuitsiooni tugevnemist. Saate kogu seda energiat kasutada oma elu paremaks muutmiseks. Kui näete Kuud, teadke, et praegu pole teie elus kõik täiuslik, aga midagi otseselt halba ka pole. Meie enda täiuslikkuse võti peitub oma ebatäiuslikkuse aktsepteerimises.

Sageli võib Kuu näidata probleeme vaimse tervisega. Inimestele, kellel on diagnoositud vaimsed probleemid, nagu depressioon, bipolaarne häire või muu sarnane, on Kuu meeldetuletus ravimite võtmise jätkamiseks. Sageli häirivad Kuu energiad inimese enda vaimset seisundit. Nüüd on aeg teha kokkuvõte valdkondadest, mis põhjustavad teile liigset emotsionaalset või vaimset survet. Eemalduge nendest olukordadest ja laske asjadel rahuneda. Kõik häired, mida stress süvendab, võivad sel ajal ägeneda. Eriti oluline on olla hoolas oma vajaduste eest hoolitsemisel, enne kui hakkate sel ajal teistega tegelema. Kui leiate, et teie ümber on inimesi, kes tekitavad asjatut draamat või avaldavad teile üldiselt ebatervislikku mõju, tuleb teil praegu neist eemalduda. Enne kui saate hoolitseda kellegi teise eest, peate enda eest hoolt kandma.

Kuu töös ja rikkuses

Olge kokkuhoidlik ja hoidke rahakott praegu enda lähedal. Sageli esindab Kuu kedagi, kes proovib teid petta või hoiab salajas olulisi fakte lihtsalt selleks, et teeksite teadmatusest ennast kahjustava otsuse. Kuu kohalolekuga peate olema valvel, sest kunagi ei tea, kes või mis öös varitseb. See periood ei kesta kaua, kuid praegu on parem karta kui kahetseda.

Kui otsite praegu tööd, ei pruugi see olla parim aeg uuteks ettevõtmisteks. Peate olema erakordselt tähelepanelik nende töökohtade suhtes, kuhu kandideerite, et olla kindel selles, et sõlmite hea lepingu. Ärge eksige oma tööotsingutel ja veenduge, et otsite tööd valdkondades, mis teevad teid tõeliselt õnnelikuks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Kuu soovitab teil probleemide lahendamisel praegu kasutada loogikat, mitte vaistu. Kuu tagurpidisena võib tähendada seda, et väldite võimalikke vastasseise või keerulisi emotsioone. Teie vajadused jäävad märkamata või väljendamata. See võib viidata ka sellele, et soovite tagasi pöörduda vanade võtete juurde, mis aitasid teil minevikus toime tulla. Võimalik, et olete takerdunud vanadesse mustritesse, mis aina uuesti esile kerkivad, kuni te sellele lõpuks tähelepanu pöörate.

SÜMBOLID KAARDIL

Hunt ja koer viitavad hirmule tundmatu ees. Mõlemad sümboliseerivad kogemuse valvureid, esindades üleminekuriitust. Koer viitab teie taltsustatud minale ja hunt metsikule vaistule.

Vähk on ürgmina sümbol, kes pole oma keskkonnaga rahul ning püüab kõigest väest pinnale tõusta viidates teie alateadlikele hirmudele.

Väravad sümboliseerivad mütoloogias Hadese ehk allilma väravaid. Ennustuses viitavad teadvuse ja alateadvuse vahelisele piirile.

Päike ja kuu, mis on kaardil kokku sulanud. Kuu esindab alateadvuse aspekti, mis mõjutab inimeste käitumist päikese maailmas, kus valitseb magav päike.

Rada sümboliseerib tundmatust, mis on nõrgalt valgustatud ja mida mööda saab edasi liikuda vaid tänu peegelduvale valgusele

Kuldsed tilgad, mida on kaardil 15 ja mis sümboliseerivad tuld. Neid on nimetatud mõtte kastetilkadeks, mis voolavad kuu maailma poole viidates intuitsioonile ja kujutlusvõimele.

PÄIKE

Päike

Tähistatakse numbriga XIX ja sümboliseerib kõike seda, mis teie ego rõõmustab. Päikese kiirgus teie sees aitab teil aru saada, kuidas olla edukas ja joobuda oma elujõust.

Suure arkaani ühe positiivseima kaartina toob ta endaga edu ja saavutusi. Rasked ajad mööduvad ning kõik hakkab teile soovitud suunas edenema. Teil on rohkem energiat ning kui teie ise või mõni teie lähedane on vaevelnud terviseprobleemide käes, siis Päike ennustab paranemist. Kuna tegu on energia ja kasvamise kaartiga, siis kõik teie ettevõtmised puhkevad õide. Kaart kuulutab soodsa aja saabumist loominguliseks tegevuseks, edu suhetes ja äris. Muretu ja loominguline aeg. Kaart ei ennusta küll otseselt raha, aga viitab edule rahateenimises. Paistes teie karjäärile, võite saada väljateenitud tunnustuse osaliseks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Tagurpidi Päike viitab teie tundele, et kõik teised inimesed peale teie on erilised. Päikese puhul  pole tagurpidi kaart ka eriti negatiivse tähendusega. Ainus, millele ta võib viidata, on reisiplaanide edasilükkumine, aga sellele vaatamata veedate oma aega mõnusalt ja rõõmsalt.

SÜMBOLID KAARDIL

Päike on eneseväljenduse, teadvuse ja õnne sümbol. Tema jõud tähendab head tervist ja energiat. Kaardil on päikesel 21 kiirt, mis taanduvad numeroloogias number kolmeks, mis omakorda viitab kaardile Keisrinna (III). Siin võib olla võimalik seos Keisrinna kui jumaliku lapse emaga.

Laps sümboliseerib puhtust, süütust, terviklikkust.

Päevalilled viitavad kasvamisele, jõule ja ilule. Nad kasvavad müürist kõrgemaks ja ulatuvad üle selle, nähes, mis on teisel pool müüri. Neli päevalille kaardil võivad viidata neljale elemendile, milleks on maa, õhk, tuli ja vesi. Neid kõiki on eluks vaja.

Müür ümber aia sümboliseerib kaitset ja turvalisust.

Hallikasvalge hobune viitab hinge liikumivahendile ehk füüsilisele kehale.

Punane sulg esindab elujõudu. See on ka kaardil Narr ja Surm. Viimasel nimetatud kaardil on sulg kuivetunud.

Punane lipp sümboliseerib energiat ja elujõudu.

 

KOHUS või KOHTUMÕISTMINE

Kohtumõistmine

Tähistatakse numbriga XX.
Kohus sümboliseerib teie püüdu leida tõde, teisi mitte süüdi mõista ja erinevate olukordade hindamise tarkust ning enda mitte süüdistamist. Positiivsest küljest viitab see kaart sellele, et olete valmis minevikust lahti laskma ning nägema asju uues valguses.

Silmapiiril olevad suured muutused ja võimalused viitavad vajadusele mineviku üle otsus langetada. Enne kui saate suuna valida, tuleb teatud minevikuprobleemid lahendada, mõtiskledes selle üle, kuidas olete minevikus käitunud ja mida valesti teinud.

Kaart viitab ka vaimsele ärkamisele, kuna kutsub üles oma võimetega tegelema ja neid arendama. Teekonnal kasvab ka teie tarkus ja enesekindlus. Rahaasjades ennustab Kohtumõistmine seda, et teie finantsolukord paraneb ja teie saavutused saavad vajaliku tunnustuse osaliseks.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Kohus tagurpidi võib tähendada seda, et olete midagi valesti teinud või minevikus tehtut kahetsema. Tagurpidi kaardi puhul võite olla minevikku kinni jäänud või olete kangekaelselt keeldunud oma minevikus saadud õppetundidest õppust võtmast. See võib viidata ka viivitustele tulevikuplaanides või kinnijäämist vanadesse mustritesse, millest kuidagi välja ei pääse. Tunnete end lõksus olevana ega leia pääseteed ning ei mõista põhjust, miks see nii on. Teil on võimalik oma käitumist muuta ning edasi minna teadmisega, et minevikku te muuta ei saa, sellega on vaja lihtsalt leppida. Suhtuge sellesse, kuidas tol ajal käitusite mõistmise ja kaastundega ning võtke vastu otsus tulevikus elada teistmoodi.

Peaingel Gabriel sümboliseerib ärkamist ja lipp trompetil kuulub Püha Jürile – Inglismaa kaitsepühakule ja draakonitapjale.

Trompet, mille signaal annab teada, et aeg on minevik ellu äratada ja otsustada.

SÜMBOLID KAARDIL

Ülestõusvad surnud sümboliseerivad taassündi.  Kuus inimkuju on kahes kolmeliikmelises rühmas sümboliseerides mineviku eri faase – mees, naine, laps, kes paluvad inimestel vaadelda oma osasid elus ja suhteid. Alasti on nad seetõttu, et on uuesti sündimas. Laps viitab uue ajastu vaimule.

Lahtised kirstud viitavad transformatsioonile. See sümboliseerib inimeste ülestõusmist kirstude vangistavast piiratusest ja uude teadvusse jõudmist.

Püha Jüri lipp, millel on tema rist, viitab sellele, et tegemist on Inglismaa kaitsepühakuga. Valge ja punane värv lipul sümboliseerivad vastandite ühendamist.

Jääliustikud ja meri. Liustikud viitavad paradiislikule uuele maailmale, mis on valmis sündima ja merevesi on puhastumise sümbol, kus minevikul saab minna lasta.

MAAILM

Maailm

Tähistatakse numbriga XXI ja sümboliseerib teie eesmärkide teostumist või täiuslikku, terviklikku ja eneseteadlikku inimest. See tähendab alati heaolu ja oma eesmärkide saavutamist. Kõik töötab praegu teie kasuks. Tunnete oma isiklikku väärtust.

Nagu õnneratta kaardi puhul, näitab see, et teie poolel on õnn ja universum vaatab teile soosivalt. Kui aga maailm on kohal, ütleb see, et asjad on kindlasti tõusuteel ja et see, mida soovite, on teie käeulatuses, peate lihtsalt sirutama käe ja võtma, mida soovite. Kui näete seda kaarti lugemisel, tuletab see meelde, et kõik on võimalik ja et tööl on lõputud jõud, mida te ei näe.
See kaart on väga isiklik kaart. Seda võrreldakse sageli õnneratta kaardiga, kuna sellel on sarnane kaal ja tähendus. Peamine erinevus kaartide vahel on see, et Maailm peegeldab olevikku ja praegust hetke. Isegi mineviku või tuleviku kohta annab kaart positiivset energiat, mis mõjutab teie praegust seisundit. Maailmakaardilt saadav tasu on sarnane võidu- või triumfeerimistundega. Sinu sümboolika Rider-Waite´i kaardipakis põhineb suuresti lõpetamisel või lõppu jõudmisel. Maailm on viimane kaart taro suures arkaanis ja kohas, kus lugu tavaliselt otsast algaks. See võib sümboliseerida teie elu mõne aspekti edukat lõppu ja peagi ilmuvaid uusi algusi.

Nüüd on aeg lubada endal särada, nautida seda, mida olete saavutanud, ja võib-olla isegi pisut kiidelda. Teie elus on aspekte, mida võiks pidada väärikateks saavutusteks ja nende tähistamiseks on täiesti aktsepteeritav võtta veidi aega. Samuti mõistke, et ühe teekonna lõppedes on see lihtsalt teise algus. Püüdke ülesandes, mille nimel praegu töötate, ülevuse poole ja olge kindel, et teie tehtud raske töö tasub end ära.

Tervis

Tervise osas on Maailm tervenemise või haigusest võitu saamise kaart. Kas olete end viimasel ajal haigena tundnud või olete mures kellegi pärast enda lähedal? Maailm lubab paranemist ja seda nähakse sageli siis, kui haigus on juba möödumas. Mõnel juhul on see ka hea vaimse või mentaalse tervise näitaja. See näitab, et olete leidnud õnne- või rahutunde, mida olete väga vajanud.

Täpsemalt, mis puudutab operatsiooni või haiglasse minekut, siis see on soodne kaart. Tavaline on see, et Maailm tuleb teile ütlema suure mure ja hirmu ajal, et teiega saab kõik korda. Sel hetkel on kõik juba käima lükatud ja olete teinud kõik endast oleneva. Lubage endale abi anda enda tervise parandamiseks ning laske spetsialistidel oma tööd teha.

Töö ja rikkus

Maailma kaart toob uudiseid rikkusest finantsasjades ja sellega kaasneb vahel ka lotovõit või korraliku rahasumma leidmine. Ei ole hea aeg riskida, pigem peaksite andma praegu aega, et raske töö end ära tasuks. Juba tehtud töö toob teile korraliku tasu. Kui olete tööd otsinud, olete tõenäoliselt juba kandideerinud või intervjuul käinud, siis ilmselt on teil võimalus see töö saada.

TAGURPIDI KAARDI TÄHENDUS
Maailm tagurpidi  viitab sellele, et peaksite oma kavatsustele objektiivsemalt vaatama ja mõtlema, mida tegelikult tahate. Tagurpidi kaart viitab sellele, et vaatamata oma soovile edasi liikuda, tunnete, et olete takistatud või arvate, et pole edu väärt. Tagurpidi Maailm võib olla vihjeks ka mingile auahnele plaanile, mis kuidagi ei teostu, vaid pidevalt nurjub. Kui see on nii, siis tuleks teil oma plaan või soov üle vaadata ja oma ootusi korrigeerida, sest vahel võib tegu olla suurejooneliste õhulosside ehitamisega, mis ei saagi teostuda, kui kõik muu välistate. Teiseks võimalikuks seletuseks võib tagurpidi kaardile olla see, et jääte kellegi teise, säravama isiku varju. Üldjoontes on selles vähe negatiivsust ning aja möödudes saate selle, mille olete ära teeninud – läheb lihtsalt pisut rohkem aega kuni see teieni jõuab. Senikaua tuleks teil endale kindlaks jääda.

SÜMBOLID KAARDIL

Loorberivanik sümboliseerib võitu. Vaniku ovaalne kuju märgib maapealset taevast ja religioossetel pühapiltidel ümbritseb see pühakuid.

Ingel, lõvi, kotkas ja sõnn on nelja evangelisti sümbolid. Vastavalt siis Matteus, Markus, Johannes ja Luukas, kes on seotud  uue Testamendi nelja evangeeliumiga. Loomad viitavad ka neljale elemendile ja sodiaagimärgile.

Maailma tantsija märgib rõõmu ja pidutsemist.

Vaniku paelad – ülemise ja alumise osa ümber on mähitud paelad lemniskaadi või number kaheksa kujuliselt. Lemniskaat sümboliseerib lõputuid ajatsükleid ja loodusrütme.

Kepikesed sümboliseerivad vastandite täiuslikku tasakaalu. See on täielik eneseväljendus ja oskust ning võimet võluväge kasutada.