22. juuni – 23. juuli

Neljas päikesemärk sodiaagis. Veemärk, valitsev planeet Kuu.

Vähk on tagasihoidlik ega ole kunagi esirinnas. Seetõttu ei panda teda tavaliselt eriti tähele. Vähk on seotud Kuu faasidega ning kõigub hoolitseva, lahke, kaastundliku ja sihikindla ning kergesti ärrituva enesehaletseja vahel. Selle märgi ühelt poolt iga hinna eest heakskiitu  pälvida tahtva leebe ja tundliku aspekti ja teiselt poolt väljapaistva, ambitsioonika aspekti vahel on selge konflikt. Vähk tahab olla sõpruskonna osa, janunedes samal ajal ka edu järele ning on samas valmis inimesi endast eemale tõukama, et seda saavutada.

Vähi jaoks on kodu eluliselt tähtis koht. Segadused kodus võivad temas esile kutsuda emotsionaalse ängistuse, mis kõiki ta elutahke puudutab. Kodust ärakolimine on tema jaoks suurim õnnetus. Sentimentaalne ja nostalgiline Vähk hindab kõike minevikuga seotut. Teiste jaoks võivad tunduda kaootiliselt kuhjatud asjad korratusena, aga Vähi turvatunde jaoks on need olulised asjad, mille külge klammerduda.

Intellektuaalsete otsuste tegemise juures mängivad olulist osa kunagised suhted ja minevikus toimunud sündmused. Vähi mõttetegevus võib olla  turvalisusele orienteeritud. Seetõttu tuleks selliselt vastu võetud otsused hiljem loogiliselt läbi mõelda, sest need on sageli mõjutatud teiste inimeste tunnetest või  emotsionaalsetest vajadustest.

Vähi tugevuseks on teiste inimeste soovide äratundmine ja nendega hooliv käitumine. Ta on ka sageli oma kaaslaste tuline kaitsja. Võiks lausa öelda, et Vähk on oma murelikkusega jätnud mulje nagu oleks ta kõigi teiste märkide sotsiaalhooldaja. Vähi teravat mõistust koos väga hea mäluga tõlgendatakse kui suurepärast äritaipu.

Nõrkuseks võib Vähkidel olla emotsionaalne tundlikkus. Vähk muutub armukadedaks ja vaidlushimuliseks siis, kui ta on haavatav ja haarab sel juhul kinni igast asjast, mis turvatunnet tekitab.

Vähi varjuküljeks on isiklik kindlusetuse tunne. Varjukülg tuleneb tema tugevast emotsionaalsest mõjust, mida ta tahab asjade ja inimeste üle saavutada.

Vähi sünnikivi on Kuukivi ja pärl.