Kaksikute märk kestab kuni 20. või 21. juunini ja liigub sealt edasi Vähi märki 22. või 23. juunil. Kui olete sündinud 20. juunil, siis olete kindlalt Kaksik, kui aga 23. juuni, siis olete Vähk. Nende kahe märgi üleminekuperioodil sündinuid võib pidada kahestunud krabideks või krabilaadseteks Kaksikuteks.

Mugavust armastav Vähk ja seiklushimuline Kaksik moodustavad koosluse, kus tähtis on nii südame kui mõistuse hääl. Sel perioodil sündinud inimesed võivad olla samaegselt nii impulsiivsed kui ka rahulikud.

16., 17., 18. ja 19. juunil sündinud on Vähi mõjudega Kaksikud

Neil päevadel sündinud Kaksikud on  tugeva huumorisoonega, uudishimulikud ja analüüsimise kalduvusega. Teil on varjatud kujul olemas Kaksikutele omane duaalsus, kuid ka Vähile omane armastus oma kodu ja luksuseiha vastu. Teil on suurepärane võime  inimeste meeleoludega sobituda. Kuu ja Merkuuri mõjutustel tulevad teie tunded kiiremini pinnale kui mõtted ja seetõttu või näida, et olete tujukad ja tusased.

Teil võib elus esineda häguste piiridega partnerlussuhteid, kuna teile omaselt ei suuda te vahet teha, kas tegu on töö- või armusuhtega.

Kaksikute mõjutusel kipute te pidevalt viimasel hetkel ümber mõtlema. Kuid te olete ka  loovad, lõbusad ning mitterutiinsed.

Vähk annab teile aga vajaduse kodus istuda, kokata, kududa või kodukaunistamisega tegeleda. Kui keegi peaks teid rumalast peast koduaresti panema, siis te naudiksite seda täiel rinnal, see poleks teie jaoks mingi karistus.

20. ja 21. juuni – Kaksikute piiripäevad

Vähk naudib asjade üle juurdlemist, Kaksikud aga tahavad elust rõõmu tunda ja kipuvad selle endasse süüvimise ja mõtlikkuse summutama. Neil kuupäevadel sündinud inimestel on üheaegselt tõmme nii valguse kui pimeduse poole, keerukuse kui ka lihtsuse poole. Vähi sügavus rõhutab Kaksikute mitmekülgsust.

Oma karismaga võivad sel päeval sündinud Vähile iseloomulikult omada enesekaitsereflekse ja neil on ka omadus olla mitmes rollis korraga (näiteks kokk, õpetaja, sportlane).

Kuna Kaksikud on sodiaagi meistersuhtlejad, siis suudavad nad neile omaselt ennast kõigile selgeks teha  kasvõi endale ainuomast suhtlusstiili kasutades. Vähilt olete saanud emotsionaalse vastupidavuse ja sihikindluse. Teile on omane mõista oma kodu tähtsust ning  teil on võime luua ükskõik kuhu sattudes kodune õhkkond.

Negatiivsest küljest on teil omadus pikalt vimma pidada. Teie vajadus pidevalt teiste inimeste ellu sekkuda võib saada teile õppetunniks, millest vabanemiseks võib teil kuluda terve elu.

Kaksikute ja Vähi koosmõjul olete  siiras ja tundeküllane. Teid ei rahulda teesklus nagu Lõvi või Kaalusid. Näitate oma tundeid välja sellisel moel nagu seda Vähid ega näiteks maamärgid teha ei suudaks. Kui käituksite vastupidiselt, näitaks see seda, et te pole siirad. Ausus tähendab teie jaoks oma veendumustele kindlaks jäämist vaatamata tagajärgedele, mis see endaga kaasa võib tuua.

20. või 21. juunil sündinud inimestel võivad olla mõlema päikesemärgi parimad omadused. Vähi tundlikkus ja emotsionaalne sügavus  ning Kaksikute uudishimu kombineerituna paindlikkusega.

22., 23. ja 24. juuni – Kaksikute mõjutustega Vähk

Sel perioodil sündinud inimestele on iseloomulik sotsiaalse vastutuse tunnetamine. Te mõistate suurepäraselt suhtes olemise vastutust ja teil pole midagi enda isiksuse muutmise vastu, kui peate seda tegema teistega sobitumise pärast.

Kaksikutele omane uudishimu, sõnaline osavus ja  kummaline vaimsus kipuvad varjutama teie haavatavust. Kuigi te ei käitu häbelikuna, kaldute siiski olema Vähile omaselt tagasihoidlik ja aus.

Teid võetakse tõsiselt kõigis teie ettevõtmistes, sest arvatakse, et olete Kaksikute mõjul terane, suure analüüsi- ja arutlusvõimega. Teil on tänu Vähi mõjule tugev kest, kuid vaatamata sellele, olete haavatav ja teie hing on õrn. Vajate teatud aja tagant aega omaette olemiseks, et endale justkui uus kest kasvatada. See on vajalik siis, kui tunnete, et teil on aeg edasi liikuda kas uue töö, projekti või suhte poole. Vajate kindlasti ustavaid ja usaldusväärseid sõpru, kes tunnevad teie haavatavat poolt ja mõistavad teid.

Sel ajajärgul sündinud inimestel on sageli läbivaks jooneks tegelemine kunstiga. Paljud innovaatorid ning endale ainuomase stiiliga inimesed on sündinud just neil kuupäevadel.

Õhu- ja veemärgid vajavad teistega ühenduses olemist, kuid ka teatud hulgal vabadust. Olete samaaegselt nii sotsiaalne ja tundlik, kui ka lahke ja läbinägelik. Oma parimas vormis olles suudate inimesi motiveerida hästi käituma ning neid rahustama.

Kõrge energiatasemega aeg aastas, kus teie ettevõtmised õnnestuvad ja arenevad: 17.–24. veebruar, 18.–24. aprill, 19.–25. juuni, 21.–27. august, 21.–27. oktoober.

Aeg aastas, mil teie enesekindlus ja otsustusvõime on ohustatud ja varjutatud: 18.–24. märts, 20.–26. september, 21.–26. detsember.