Numeroloogid usuvad, et elutee number 11 on meistrinumber, mis näitab erilisi eeldusi. Number 11 inimesed võivad ühekohalise eluteega inimestega võrreldes jõuda kõrgemale vaimsele tasemele. Igaüks, kelle sünniaja  numbrite kokku liitmisel saavad tulemuseks 11, on intuitiivsed võimed. Neid võimeid arendades võivad nad saavutada ülemeelelised võimed.

elutee number 11
Paljudel elutee number 11 inimestel on suurepärane keskendumisvõime ja anne ülemeelelistele võimetele.

Number 11 elu on osaliselt justkui raske, aga samas ka nende endi jaoks tohutult rikastav. Mõnikord võib meistrinumbri 11 omadusi esineda neil, kes on sündinud ükskõik millise kuu 11. kuupäeval või ka neil, kes on sündinud näiteks 1. jaanuaril või novembrikuus – 11 kuu.

Sellise numbriga inimesed võivad oma ülemeelelisi võimeid arendada. Nad on inimesed, kes omavad tavapärasest suuremat jõudu või võimet saavutada mõttejõudu kasutades elult vajalikku või soovitut. Mõned võivad seda nimetada maagiaks, aga tegelikult on see ülimalt arenenud vaimse keskendumise võime. Seetõttu tuleks number 11 inimestel teadlikult tegeleda oma vaimujõu arendamisega, et sellest saaks luua mõjuvõimas vahend.

Kui eluteega number 11 inimesel see number kuskil uuesti kordub, näiteks pangakontol või elukoha aadressil, siis suureneb selle mõju veelgi ning õnnevõimalus võib saada mitmel moel reaalsuseks. See on number 11 inimesele väga hea ja suurepärane võimalus saavutada rikkus näiteks mõne suure ande näol.

Inimesed, kes on number 11 mõjutatud, saavad sageli juba noores eas oma erilistest vaimsetest võimetest teadlikuks. Aja möödudes kasutavad nad oma võimeid täiskasvanuelus ning ei saa ise arugi, et need on erilised ning ainult vähesed on nendega õnnistatud.

Number 11 võivad juba koolis silma paista parema  keskendumisvõimega kui teised õpilased. Nad on teadlikud oma erilisest keskendumisvõimest ja selle eelisest teiste ees. Kui nad seda adunud on, siis hakkavad nad neid tavaliselt edasi arendama ja elus ka enda kasuks rakendama.

Küpsemas eas muutuvad 11 vaated vaimsemaks. Nad hakkavad tegelema uurimis- või teadustööga näiteks esoteerika või kultuuri alal. Neid tõmbavad enda poole näiteks müstilised kunstid ja nende praktiseerimine. Mõned võivad sellest isegi oma elutöö teha.