Ruun isa koos teda sümboliseeriva taime koerapöörirohuga.
Ruunimärk isa.

Germaani nimi ISA

Anglosaksi nimi IS

Vananorra nimi IS

Häälikuline vaste I

Traditsiooniline tähendus JÄÄ

Jumalus VERDANDI/SKADI/RIND/HALLAHIIUD

Polaarsus NAISELIK

Värv VALGE

Element VESI (JÄÄ)

Taim KOERAPÖÖRIROHI

Puu LEPP

Loom PÕHJAPÕDER

Lind LUMEKAKK

Number  XI

ISA on teise Aett’i  kolmas ruunimärk. See tähistab jääd, mis omakorda kehastab säilitamist ja vastupanu muutustele. See aeglustab muutusi ja okultistlikus terminoloogias nimetatakse seda „ringjooneks, mida ei saa ületada“. Isa kontrolliv toime on oluline selleks, et areng ei muutuks taltsutamatuks juhuslikuks kasvuks.

Isa tähistab jõude, mida kasutatakse materialistlike eesmärkide poole püüdlemisel. See on enesealalhoiu ja  endassesulgumise ruun. Selle postiivseks küljeks on meie individualism ja võime kõige kiuste ellu jääda. Negatiivne mõju on enesekesksus ja mõtteviis, et igaüks peab iseenda eest väljas olema.

Psühholoogiliselt tähistab isa indiviidi võimet jääda ellu keskendatud jõupingutuse tulemusel.

Ennustamisel on isal tavaliselt frustreeriv mõju ja osutab sellele, et ükskõik, mida ka ei küsitaks, pole võimalik midagi otsekohe muuta. Soovitud tulemuse saavutamiseks võib kuluda pikk aeg.

Positiivsetest kasutusvõimalustest on võimalik selle ruuni abil nullida agressiivseid ja purustavaid jõude, mida kasutatakse maagias või näiteks tulises vaidluses. Isa on ainus piisavalt tugev jõud, mis suudab toime tulla thurisazi nullimisega. Isa’t saab kasutada enesekaitseks ja tema abil saab kahjutuks muuta teie vastu suunatud nõiduse. Ta toimib kaitsetõkkena, kui olete sattunud mingi rünnaku märklauaks. Isa põhifunktsioon on blokeerimine. Sellega saab seada tõkkeid iga vastase või konkurendi rajale.