Ruun algiz teda sümboliseeriva taime pihlakaga.
Ruunimärk algiz.

Germaani nimi ALGIZ

Anglosaksi nimi EOLH

Vananorra nimi YR

Häälikuline vaste Z

Traditsiooniline tähendus KAITSE

Jumalus HEIMDAL/VALKÜÜRID

Polaarsus EMB-KUMB

Värv VIKERKAAR

Element ÕHK

Taim PIHLAKAS

Puu JUGAPUU

Loom PÕDER

Lind TUVI

Number XV

ALGIZ on teise Aett’i  seitsmes ruunimärk. Tema põhitähendus on kaitse. Märk näeb välja nagu harali sõrmedega käsi, mille Tyr ohverdas, et peatada hunt Fenriri. See ruun märgib ka ülespoole püüdlevat teadvust nagu Yggdrasili oksad, mis sirutuvad taevasse. Ümberpidi keeratud märk kujutab aga Yggdrasili juuri, mis puurivad end surmariiki maa sees.

Kõrgemad oksad kehastavad valguse maailmasid: Vanaheimi, Asgardi ja Lightalfheimi. Alumiste okste kaudu pääseb alumistesse maailmadesse Jotunheimi, Heli ja Swartalfheimi. Keskel, kahe oksaringi vahel on Midgard, millest vasakul ja paremal asetsevad Muspelheim ja Niflheim.

Ülespidi suunatud ruunil on naiselik kuju ja ümberpööratud ruunil mehelik. Neid kahte vormi saab tõlgendada kui mees- ja naissoo lihtsustatud diagramme.

Põhjamaade mütoloogias on levinud  jutt sellest, kuidas jumalad leidsid kaks puud nimedega Ask ja Embla, mis olid siis vastavalt nais- ja meessoost. Jumalad olevat neile elu kinkinud ja neist olevatki inimkond alguse saanud.

Õigetpidi algiz ruuni saab kasutada ennustamisel teiste ruunide poole pöördumiseks või teadvuse avardamisel kõrgemate maailmade poole, mida sümboliseerib Asgard.