Klaasist ruunimärgid.

Selleks, et ruunidega endale kaitset, edu tööl, õnne või näiteks kasvõi raha loitsida, peab teadma aktiveerimisloitsu. Aktiveerimisloits koosneb järgmistest osadest: Sissejuhatav osa, peamine ehk sisuosa, vormiline osa, ohutustehnika osa ja lõppkinnitus. Ruunivalemit saab mitmel erineval moel aktiveerida. Toon ära mõned näited ohututest moodustest.

Aktiveerimine põletamise abil

Võtke paber, joonistage või printige sellele ruunivalem, lugege loits, lisage pisar enda sülge või verd ning seejärel süüdake see. Tuhk jätke kas lõkkesse või põletusalusele või heitke tuulde. Veel parem, heitke objekti suunas laiali.

Tulega aktiveerimine

Asetage objekti foto, mille peale on joonistatud või prinditud ruunivalem, äärmiselt ettevaatlikult küünlaleegi kohale,  nii et see ei süttiks. Eesmärk on, et paberile kantud kujutisele tekiks õrn läikiv kilesarnane moodustis, mis valgustatuna õrnalt helgib.

Õhuga aktiveerimine

Asetage ruunidega pilt suitsevasse, kuid mitte suure leegiga põlevasse lõkkesse ning laske sellel suitsus vaikselt söestuda.

Hingeõhuga aktiveerimine

Tõmmake kopsud õhku täis, peatage hetkeks hingamine, sulgege silmad, visualiseerige soovitud tulemus ning hingake oma kujutelm hingeõhuga otse ruunivalemi peale. Hingata võib ka oma peopessa, millega pärast valemi katate.

Küünaldega aktiveerimine

Peale loitsu lugemist asetage trükitud ruunivalemi peale metallkestas teeküünlad (vabal valikul kas 1, 3, 7 või 9 tükki), seejärel korrake loitsu ning süüdake küünlad tikuga. Kui küünlad on lõpuni põlenud, jätke see kooslus sellisena üheks ööks ootele.

Kontaktmeetod

See on üks levinumaid aktiveerimismeetodeid, milleks on vaja füüsilist kontakti mõjutatava objektiga, näiteks kandes ruunivalemi süljega oma käele ja andes objektile tervituseks sama käe või muul moel teda puudutades. Kui objektiks olete teie ise, siis asetage ruunivalem ööseks oma padja alla, samuti võib võimalusel asetada valemi objektiks oleva teise inimese padja või madratsi alla.

Kavatsusega käivitamine

Kavatsus on oma olemuselt raskesti edasikantav mõiste. See on valmidus sooritada tegevus, lahtirebimine, otsekui tõstaksite jala sammu astumiseks, ilma veel sammu astumata – seega kui kontrollite täielikult oma kavatsust, siis laske sel voolata läbi oma ruunivalemi. Olulisim on seejuures mitte mõelda, vaid teha, sest kui alustate sisedialoogi, tähendab see, et kahtlete oma eesmärgis ning kaldute sellest eemale. Lihtsalt tehke ja ärge midagi mõelge. Keskenduge vaid ruunidele ning oma eesmärgile sellise tundega, nagu oleksite selle juba saavutanud.

Visualiseerimise kaudu aktiveerimine

See võimaldab ruunivalemi kanda objektile ilma nende füüsilise kohaloluta. Lihtsalt kujutage vaimus vajalikku ruunikombinatsiooni selles kohas, tegevuses või objektil, kus, kuidas ja keda/mida see peab mõjutama. Laadi valem mõtteenergiaga ning saada maailmaruumi. Näiteks kui soovite kedagi mõjutada, siis kujutlege kuuma ruunivalemit kantuna selle inimese kehale. Kui on vaja abi näiteks kohtus, siis kujutlege staatilise pildina kohut või situatsiooni, mis teid sinna viis ning joonistage mõttes selle ruunivalem. Parima tulemuse saavutate, kui hoiate valemit mõttes hetke endaga ning aktiveerite loitsu või eespool kirjeldatud kavatsuse meetodiga, peale mida kannate laetud ruunid eesmärgile.

Meditatsiooniga aktiveerimine

Peate tunnetama, kuhu ruunid teid juhatavad ja järgnema neile. Seejärel tajuma, kuidas valem sekkub vajalike sündmuste ahelasse, muutes neid. Samal ajal moondute justkui ise selleks mõjuvõimsaks ruunivalemiks.

Ühenduse kaudu aktiveerimine

Ruunimärgid on oma olemuselt nagu allikad, omamoodi muutuste lätted, mille külge on võimalik ühenduda ning mille energiat saab edukalt kasutada nii enda tarbeks kui ka olukorra muutmiseks. Iga ruunivalem annab ning filtreerib kasutajale protsessi edukaks läbiviimiseks vajaliku puuduva energiahulga. Ühendudes ruunidega, kanaliseerige oma energiavoog läbi nende, et valem muudaks seda teile vajalikul moel ja suunal. Antud meetod on väga sarnane meditatsiooniga.

Fotoga aktiveerimine

See meetod on sarnane kontaktmeetodiga, kuid selle erinevusega, et kontakti asemel konkreetse objektiga, kasutatakse tema fotot, mis on küll veidi vähem tõhus otsesest kontaktist, kuid tihti ainus võimalus oma soovide täideviimiseks. Hea oleks objekti fotole lisada sellel kujutatu juukseid, riideesemeid, aksessuaare vms, kuna esemed kiirgavad nende kandja energiat ning võimaldavad saavutada kiirema ja efektiivsema lõpptulemuse.

Rituaalne aktiveerimine

Ruunide nagu kõigi muude maagiliste abivahendite tööpõhimõte seisneb energia suunamises teatud soovile või eesmärgile. Kuna teatavasti tasuta lõunaid pole olemas, siis tuleb ruunide poolt osutatava abi eest ee tasuda oma energiaga. Ruunid ja valemid annavad abi ja protsessi toimumiseks vajalikku energiat meile kahe-kolme nädala jooksul. Peale seda saabub meiepoolse tasumise aeg ehk siis hakkame oma energiat rohkem andma kui seda saame või saanud oleme. Seetõttu ei tohi ruune oma ihule tätoveerida, sest juba teisel kuul hakkavad nad meie energiat tarbima ja vähendama ning oodatud tulemus võib õige pea võtta hoopis vastupidise vormi. Niisiis, olles loonud valemi ja kandnud selle fotole, siis kindlasti ära unusta see nädala või paari pärast hävitada kas puruks rebides ja/või põletades.

Näiteks saab oma äri kaitset loitsida ruunidega ALGIZ, FEHU, ALGIZ.

Riidu saab lepitada kombinatsiooniga GEBO, MANNAZ, WUNJO.

Õnne ja edu toov ruunide kombinatsioon – ANSUZ, URUZ, JERA, ANSUZ.

Materiaalse olukorra stabiilse kasvu tagab näiteks ruunide FEHU, OTHILA, BERKANA, SOWULO kombinatsioon.

Ruunikombinatsioon Fehu, Othila, Berkana, Sowulo toob materiaalse olukorra kasvu.