Jäära sodiaagimärk lõpeb kas 19. aprillil või selle paiku. Sõnni märk algab 20. aprillil või selle paiku. Täpsed lõpp- ja alguskuupäevad on aastate lõikes erinevad. Kui olete sündinud 19. aprillil, olete kindlasti Jäär. Kui teie sünnipäev on aga 21. aprillil, siis olete kindlasti Sõnn. Nende kahe kuupäeva vahele jääval märkide vahetusperioodil on vaja aga Jääral ja Sõnnil õppida koos eksisteerima.

Kui ühendada Sõnni kindlakäelisus Jäära sooritusvõimega, saame tulemuseks tugeva tahtejõuga isiku. Need kaks sodiaagimärki annavad kokku väga tugeva kombinatsiooni. Selle kombinatsiooni moodustanud inimesed võivad oma emotsionaalse iseseisvusega teised inimesed segadusse ajada.

Inimesed, kes on sündinud 15., 16., 17. või 18. aprillil, on täieõiguslikud Jäärad, kes on siiski mõjutatud ka Sõnnist.

15. ja 16. aprillil sündinud on oma olemuselt lapselikud, kuid samas otsusekindlad. Neile meeldib projekte algatada ja lõpetada. Oma põikpäisuse juures on nad siiski võimelised tegelema mitme asjaga üheaegselt. Sel ajavahemikul sündinuid köidavad ohtlikku ja keerulist elu elavad inimesed ja sentimentaalsed suhted.

15.–18. aprill – Sõnni mõjutustega Jäärad

17. aprillil sündinud Jäärasid mõjutab Sõnn kuuluma „karja“, aga Jäära mõju on tugevam ja nad liiguvad seetõttu alati siiski oma tõekspidamistele kindlaks jäädes edasi. Sel kuupäeval sündinuil on enamiku teiste Jääradega võrreldes rohkem kalkuleerimisvõimet ja teravat taipu strateegiliseks mõtlemiseks.

Inimesed kipuvad 18. aprillil sündinud Jäärasid pidama otsusekindlamaks kui nad tegelikult on. Nendel Jääradel on vajalik õppida olla diplomaatilisem, et mitte pidevalt end teiste ees välja vabandada fraasiga: „Ma ei mõelnud seda nii.“

Teil on omadus olla vallatult ja elavalt uue otsinguil ning teie rõõm on suur, kui saate oma uut kogemust, trendi või leidu sõprade-sugulastega jagada. Olete ka kohanemisvõimelisemad kui teised Jäärad, kes Sõnnist mõjutatud. Teie Jäärale omane isepäisus ei saa täit rahuldust, kui te ei saa traditsiooniks saanud väiksemaid sündmusi nagu näiteks aiapeod, nautida ja oma rõõmu kellegagi jagada.

19.–20. aprill – Sõnni ja Jäära piiripäevad

19. ja 20. aprillil sündinud on sõltuvalt aastast kas hilised Jäärad või varajased Sõnnid. Teie tugevuseks on planeermisoskus ja ehitamine. Tõenäoliselt on teil ka väga hea maitse, rütmitunne ja hea välimus. Puuduseks on jonnakus, kangekaelsus ja üksluisus.

19. aprillil sündinud inimesed on väga spontaansed, neil tekkivad mõtted tegevuse käigus. Nad on ka tänu Sõnni mõjule vastutustundlikud ja järjekindlad.

20. aprillil  sündinud Jääradele ei meeldi, kui inimesed sekkuvad nende ellu ning äkilised muutused nende päevaplaanis tekitavad neile ebamugavusi. Neil ei ole Sõnnile omast kinnisideed kindla kodu järele. Kui neil vaba raha on, siis nad kulutavad selle ilusatele rõivastele, muusikale või raamatutele. Inimestele võib sellise isiksuse mõistmine  probleeme tekitada. Teiste Jääradega võrreldes on neil oma maitsed ja kalduvused sügavamalt juurdunud ja nad on mitmekülgsemad. Neid iseloomustab ka absurdsusele kalduv peen huumorisoon nagu Monty Pythoni stiilis satiir.

21. aprillil sündinud Jäärade puhul on oht, et nende jäikus võib viia destruktiivsetele tegudele.  Sel päeval sündinud peaksid oma empaatiavõimet ja kaastunnet arendama ning mitte laskma eneseuhkusel endast võitu saada. Sageli võib teil ka peente käitumisnüansside märkamine kahe silma vahele jääda. Te ei vaja järgijaid, et end juhina tunda, te juhite iseennast.

21., 22., 23. ja 24. aprill – Jäära mõjutusega Sõnnid

Sel ajavahemikul sündinud inimesetel on Sõnni tüüpilised jooned täiesti esindatud, kuid Jäära mõjud tõstavad ka vahepeal pead. Nad võtavad endale hea meelega vastutuse ja tulevad sageli kiireima probleemi lahendusega välja. Juhiomaduste ilmnemine on sel ajajärgu sündinutele täiesti omane. Neil võib ilmneda ka loomulik impulss nina kirtsutada kui keegi kipub lobisema teemal, millest ta teie meelest midagi ei tea.

Kannatlikkus on sellel ajavahemikul sündinute suurim tugevus. Teie sõbrad panevad teid ennast hästi tundma. Teie jaoks on oma tunnete varjamine ebaaus ja ebasiiras tegevus. Kui te selle arusaama tõttu satute konflikti, jääte siiski endale kindlaks ja peate sellist käitumist põlastusväärseks.

Sel ajal sündinutel on vahel kalduvus jätta endast mulje nagu tülinorijast, kes järjekindlalt põhjendab oma tegusid, kaitseb oma seisukohti ja räägib oma  tegude hädavajalikkusest. Oma tahtejõu tõttu tõmbavad need inimesed ligi nõrgemaid ja õrnemaid, keda nad leiavad endalegi ootamatult neid kaitsmas.

Tõeliselt õnnelikud on nad siis, kui neid ümbritsevad sõbrad, kellele saavad Sõnnid nõu anda ja kes pakuvad neile stabiilsust. Kui kinni pidada reeglist, et asju ei tohi kunagi liiga keeruliseks ajada ja asjadega tuleb alati kursis olla, siis on nende õnn täiuslik.

Sõnni järjekindlus ja iluarmastus ühendatuna Jäära karisma ja energiaga muudab neid arvestatavaks vastaseks ükskõik kellele.

Teil on hea maitse luksuskaupade suhtes ja teid ei eruta Sõnnile omane kogumismaania järeletehtud koopiate ning äärmusliku kokkuhoidlikkuse suhtes. Kui teie sünnikaardil on piisavalt abistavaid aspekte nagu rohkem maad, vähesel määral tuld ja õhku ning vähe vett, siis teil ei tohiks elus finantsprobleeme esineda.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et selle üleminekul sündinud inimesed tunnevad sageli pinget oma passiivse ja impulsiivse poole vahel. Juhina peaksid nad olema tähelepanelikud teiste inimeste kaasamisega ja laskma neil nende enda tempos areneda. Sõnni mõjutusel võite olla hellad ja õrnad, aga Jäära mõjul olete teistele inspiratsiooniallikaks. Olete oma unikaalsel moel tugev, sest teil on tuleelemendi mõjutused. Inimesed ei tohiks teid seetõttu alahinnata.

Kõrge energiatasemega aeg aastas, kus teie ettevõtmised õnnestuvad ja arenevad: 15.–23. veebruar, 17.–24.aprill, 19.–25. juuni, 21.–27. august, 18.–26. detsember.

Aeg aastas, mil teie enesekindlus ja otsustusvõime on ohustatud ja varjutatud: 18.–24. jaanuar, 20.–26. juuli, 21.–28. oktoober.