Jäära astroloogiline märk.

20. märts – 22. aprill

Tulemärk, esimene sodiaagis, valitsev planeet Marss.

Jäära sümbol oinas sümboliseerib Jäärale iseloomulikku põikpäisust. Jäära on võimatu mitte märgata, sest ta on enesekindel, egoistlik isiksus, kes kunagi ei peenutse. Tal on alati kõige kohta oma arvamus ning ta võib sageli seda avaldada üsnagi äkilisel ja ootamatul moel. Jäär säästab end lõpututest ja sageli mõttetutest juurdlemistest ning ei jäta kunagi midagi välja ütlemata, mida ma mõtleb.

Tema eesmärgiks on alati võita, pole tähtis mis see on. Jäär usub, et temal on alati õigus ja kui lisada sellele tema sõltumatu loomus, saate isiksuse, kes  lahendab oma asju kõrvalise abita ise. Ta on iseseisev ja ei kipu eriti teisi oma asjadesse pühendama. Kui midagi ebaõnnestubki, siis ammutab Jäär jõudu igavese optimismi allikast ning liigub taas sihikindlalt edasi.

Nad on väga head juhid, eriti kui keegi nende tagala korras hoiab. Jäärasid erutavad uued kogemused ning rutiin võib tekitada neis tüdimust. Lähisuhtes on Jäärad tavaliselt siiski lojaalsed, kuigi vahel püsimatud. Sobiv partner on nende jaoks selline, kes on järjekindel ning entusiastlik.

Jäärad on osavad sõnaseadjad ja hea huumorimeelega isiksused, kuid ka sarkasm ja sadistlikud sõnademängud pole neile võõrad.

Jääral on kalduvus enesekesksusele ning empaatia on tema puhul haruldane. Siiski võib ta mõnikord võidelda õigustest ilmajäänud inimeste eest, kui talle olukorra tõsidus arusaadavaks teha.

Jäära tugevuseks on tema vaprus, ettevõtlikkus ja omadus hinnata vabadust ning  avameelset arutelu. Kirglik Jäär võib ohverdada end ennastunustavalt tööle ja lõbutsemisele. Probleemide puhul püüab optimistlik Jäär alati uudse lahenduse leida.

Jäära nõrkuseks on tema isekus. Ta võib olla mitte tõearmastaja ja osav manipulaator. Tal on vajadus kõik kohe ja kiiresti kätte saada ning seetõttu võivad paljud ettevõtmised pooleli jääda. Kui Jäär on pähe võtnud, et tuleb riskida, siis  võib ta seda teha ilma süümepiinadeta isegi teisi ohtu seades.

Sünnikivi on teemant ja rubiin.