Kaalude astroloogiine sümbol.

24. september – 24. oktoober

Seitsmes päikesemärk sodiaagis. Kardinaalne märk, valitsev planeet Veenus.

Kuigi Kaalusid peetakse sodiaagis kõige tasakaalukamaks, pole see alati sugugi nii. Kaalud kipuvad  sageli võnkuma kahe äärmuse vahel või jääda sootuks erapooletuks. Muidu seltsiva loomuga ja meeldiva loomuga Kaalud võivad inimestele meeldimise nimel ja harmooniat saavutada tahtes ka tõde väänata ja valetada ning manipuleerida. Seda teevad nad selleks, et elu oleks just selline nagu nemad seda soovivad. Üksinda kipuvad Kaalude esindajad end ebatäiuslikena tundma, seega on suhe nende jaoks väga olulise tähtsusega.

Kaalud on tugevad strateegid ja nad naudivad vaidlusi võib-olla just sellepärast, et see aitab neil vabaneda pingetest. Neile ei tohi survet avaldada, kui nad midagi otsustama peavad, sest nende nõrkuseks on kõiki asja külgi nähes erapooletuks jääda.

Kaalud tahavad olla õiglased ja samal ajal soovivad nad, et asjad oleks selged. Kõigile meele järele olla tahtmise tõttu tuleb neil hädavalesid välja mõelda, et mitte kellegi tundeid haavata. Kui aga valed laviinina liikvele lähevad ja nad enda alla ähvardavad matta, siis Kaalud tüdinevad sellest keerutamisest ja tunnistavad siiski tõe üles.

Kaalude tugevaks küljeks on oskus pidada läbirääkimisi. Nad on diplomaatilised ja taktitundelised ning oskavad leida alati kuldse kesktee. Neil on hea maitse ja oskus ükskõik millistes oludes luua harmooniat ja meeldiavt õhkkonda.

Nõrkuseks võib selle päikesemärgi juures pidada nende vajadust täiuse otsingul probleeme ilustada ja puudused kahe silma vahele jätta. Nende soov suhtes olla võib nad viia komprossideni, mis lõpevad ikkagi rahulolematusega. Otsustusvõimetus ja kalduvus laiskusele võivad lõpuks viia selleni, et Kaalud ei suuda kindlat otsust langetada.

Kaalude varjuküljeks võib pidada kangekaelsust ja liigset enesesse süvenemist ning nende petmist ja valetamist, kui nad soovivad oma isekaid eesmärke täita. See on selle rahuarmastava märgi puhul hämmastav joon.

Kaalude sünnikivi on safiir ja opaal.