Neitsi astroloogiline sümbol.

24. august – 24. september

Kuues päikesemärk sodiaagis. Maamärk, valitsev planeet Merkuur.

Neitsi on tuntud kui äärmiselt praktiline märk, kellel on kõik alati kontrolli all. Neitsi võib sellest teadmisest, et kõik teised tema peale loodavad, muutuda töönarkomaaniks. Tal on oma ennastsalgava ja teisi teenida tahtva iseloomuga keeruline teisiti käituda. See päikesemärk on sageli väga kriitiline ega kannata ebaõnnestumisi. Üleliigne muretsemine võib tekitada läbipõlemist. Neitsi teine külg on aga himur. Tema nõrkus kehaliste naudingute vastu võib tekitada temas hiljem süümepiinu.

Kui Neitsi seisab silmitsi mingisuguse probleemiga, harutab ta selle osadeks lahti, aga kaotab sellega võime näha suuremat pilti. Neitsi keskendumist võib segada tema omadus krooniliselt muretseda ja seetõttu närvi minna.

Emotsioonid on Neitsi jaoks midagi segavat, mis võib ta  täiesti segadusse ajada. Kuna ta tahab alati olla täiuslik, ei riski ta kellelegi näidata oma ebatäisulikkust. Ainus võimalus segadusse sattudes sellega toime tulla on oma emotsioonid ja tunded olematuks mõelda.

Neitsi märki on õnnistatud praktilise meele, ausameelsuse, terve mõistuse, detailide märkamise ja usaldusväärsusega. Tema tugevuseks on ka tohutu töövõime ja abivalmidus.

Nõrkuseks saab selle päikesemärgi juures tema omadus klammerduda pisiasjadesse ja käia ringi silmaklappidega. Ka eneseõigustus ja kriitilisus teiste suhtes võib vähendada tema võimet saavutada täiuslikkus, mis tema enesehinnagut tõstaks.

Peridoot ja sardoonüks on Neitsi sünnikivid.