Kodu sisustades pole kardinad sugugi väiksema tähtsusega kui ülejäänud sisustus. Kui olete kindlaks teinud, millises ilmakaares mingi tuba asub, saate värvitabelist järele vaadata, millise värviga kardinad on selle toa jaoks sobivaimad.

Ilmakaartele vastav värvitabel feng shuis.

Läänes asuva toa jaoks on sobivaimad kardinad valged. Eriti metallielementi rõhutavad ümarakujulised kardinad. Kuna nad on õigesti seostatud selle nurga elemendiga, milles tuba asub, on nad kõige soodsama mõjuga. Läänetuppa paistva päikese puhul, mis tekitab üleliigset yang-energiat, on parim valik kahekordne kardin, mis üleliigse energia tagasi peegeldab.

Kui magamistuba asub maja põhjaosas, on selle õnnetoov element vesi ning sinna sobivad sinised kardinad. Et metalli elementi rõhutada, sobib sinna suurepäraselt ülakardinaks ümarate või laineliste servadega kardin, mis rõhutab vett tootvat metalli. See on tõhusam, kui tuua veekauss tuppa või riputada seinale veekogu pilt.

Elemendianalüüsi kasutades saate luua tasakaalu terves kodus, kuid seejuures ei tohi unustada ka mitmeid tabusid. Näiteks ei tohi magamistuppa panna akvaariumi ega toataimi, kuna neil on seal ebasoodne mõju.

Elementidele vastavad kardinad.