Aken, millest vaatab sisse kaelkirjak ja mille küljes ripub pea alaspidi tüdruk.
Unes akna nägemine tähendab helgeid lootusi ja suuri võimalusi.

Unes akna nägemine tähendab helgeid lootusi, suuri võimalusi ja millegi taipamist. Akna suurus peegeldab teie väljavaateid; väike aken viitab sellele, et kui head asjad juhtuvad, ei kipu te lootusi liiga kõrgeks ajama, samas kui suur aken sümboliseerib teie avatust uutele kogemustele. Kui maja aken on pime, viitab see teie taju või elujõu kadumisele.

Unenägu, kus vaatate aknast välja, sümboliseerib teie ellusuhtumist, teadvust ja vaatenurka. See viitab ka teie intuitsioonile ja teadlikkusele. Võib-olla mõtlete mingi otsuse üle. Või ütleb unenägu teile, et peate minema suurde ja laia maailma, et elu kogeda. Mõelge aknast välja vaadates seal nähtud asjade tähendusele.

Kui vaatate aknast sisse, siis see näitab seda, et otsite teed iseendasse. On aeg sisekaemuseks. Unes aknas veel ühe näo nägemine viitab sellele, et tunnete end teistest emotsionaalselt kaugenenuna ja füüsiliselt eraldatuna. Unenäo tõlgendamisel on väga oluline vaadata ka aknal nähtud näo emotsiooni.

Unes kinniste akende nägemine tähendab mahajäetust ja hülgamist.

Purustatud või katkise akna nägemine unes tähistab teie moonutatud vaadet ja vildakat ellusuhtumist. See viitab ka haavatavusele.

Unenägu, kus parandate akent või asendate purunenud akna uuega, viitab sellele, et hindate oma senise ellusuhtumise ümber. Hakate asjadele uue nurga alt vaatama.

Toonitud akna nägemine unes tähistab teie privaatsuse vajadust. Te hoiate mõned asjad teiste eest varjatuna või soovite jääda mõistatuslikuks.

Kui näete unes, et pesete aknaid, on vaja mõnes asjas selgust saada. Mingi situatsioon või olukord pole teie jaoks selge.

Uni, kus sisenete aknast või väljute aknast, viitab sellele, et olete seotud mõne salajase tegevusega. Teise võimalusena tähendab uni seda, et loote ise oma võimalusi. Te lükkate ise asjad käima, selle asemel, et oodata nende juhtuma hakkamist. Kui te unes kukkute aknast sisse või surute aknaklaasi sisse, siis see tähendab, et lähete tahtmatult teiste plaanidega kaasa. Võib-olla tunnete survet teha midagi, mida te tegelikult ei soovi teha. Teie enda nägemus on vastuolus kellegi teise nägemusega. Uni sellest, et ripute aknast väljas, tähendab, et proovite mõjutada teiste arvamusi ja seisukohti.

Aknal koputuse kuulmine tähendab, et teil on ees palju häid võimalusi. Lähitulevikus on oodata palju positiivseid asju.

Uni millegi aknast välja viskamisest tähendab midagi erilist, millest te oma hooletuse ja tähelepanematuse tõttu ilma jäite.

Akna ostmine

Kui näete unes, et olete aknakaupluses, viitab see sellele, et tunnete end mingis elu valdkonnas ebatäiuslikuna. Teise võimalusena näitab unenägu, et otsite midagi, millest teie elus puudus on. Tunnete end oma praeguses eluetapis rahulolematuna või on teie soovid ja vajadused täitmata.

Vanades unenägude seletajates tähendab aken rahutut meelt teadmiste puudusel. Aknast sisse minemine tähendab lahket vastuvõtmist ja aknast väljatulemine õnnetust.

Akna avamine uusi pürgimusi ja avardumist. Aknasse paistev päike teadvuse kirgastumist. Põlev aken tähendab õnnetust suguvõsas.