Lumme mattunud Lapimaa puud ja tasandik enne päikese loojumist.
Kui juhtute unes midagi lumest leidma, viitab see sellele, et avastate endas uue ande või oskuse ning kasutate oma võimeid enda hüvanguks.

Lumi unenäos võib tähendada teie väljendamata emotsioone, pärsitud olekut või jäikust ja paindumatust. Peate need takistused oma elust eemaldama, olema emotsionaalselt vabam ning end vabamalt väljendama hakkama.

See võib tähendada ka seda, et tunnete end üksildasena, tähelepanuta, teiste poolt hüljatuna.

Kui näete, et unenäos lumi sulab ära, soovitab see uni teile oma allasutud emotsioonid vabastada. Teil on vaja vabaneda oma hirmudest ja ette tulnud takistustest. Kui sõidate lumes, tähendab see seda, et peate oma eesmärkide poole tasa ja targu püüdlema, mitte tegutsema rabistades ja kiirustades.

Määrdunud lumi unes tähendab, et kaotate süütuse või oma moraalse puhtuse. Mõni teie elu aspekt või elus ette tulev olukord saab rikutud.

Unes lumesaju vaatamine on aga hea enne. See tähendab uut, puhast algust, uut vaatenurka elule. See osutab ka teile saabunud vaimse rahu ja vaikuse ajale.

Unes lumega mängimine ja lumes möllamine tähendab, et peate kasutama tekkinud võimalusi, vastasel korral kaovad need teie elust ega kordu enam iial.

Kui juhtute unes midagi lumest leidma, viitab see sellele, et avastate endas uue ande või oskuse ja kasutate oma võimeid ja andeid enda hüvanguks. See võib viidata ka andestamise vajadusele.