Päike unes.
Läbi pilvede paistev ere päike on õnne toov unenägu.

Tavaliselt on uni päikesest seotud edu saavutamisega. Kipume nägema päikest intellekti ja teadlikkuse esindajana, mis meie ümber toimub. Lisaks seostame päikest energia, soojuse ja loova elujõuga. Päikesevalguses viibimine tekitab mõtteid heaolust ja puhkamisest. Päike võib meie unenäos erineval viisil esineda. Tähtede, päikese ja maa liikumise puhul viitab see teie sees toimuvale vaimsele teekonnale, kus suundute valgustatuse poole. Lisaks tähistab päike meie vaimset kuju või isiksust.

Unes nähtud päike näitab peamiselt seda, et tunnete end praegu mugavalt ja turvaliselt. Kui vaatate päikese poole taevas, näete sageli kuldsete kiirte eredat valgust. Päike on soe ja annab meile valgust. Päikesevalgus ise puhastab loomulikul teel justkui kõik negatiivse, mis me elust on vaja eemaldada. Teatud inimeste unenäod päikesest on seotud meie eluteedega, millegi selgeks nägemiseks kasutame valgust.

Unenäo vaimne tõlgendus folklooris

Need on päikese unes nägemise vanemad, iidsemad tähendused, mille siia lisan.

Unes päikese nägemine tähistab küllust, vabadust ja jõukust. Kui unes on päike tumenenud, on see hea märk, kuna võite kulutada raha või hankida mõne uue eseme või kinnisvara.

Päikese vette kukkumise nägemine on pika elu märk. Taevas läbi pilvede nähtav päike on väga hea uni ning see tähendab võitmist ja häid ettevõtmisi. Uni, kus päike ja kuu on korraga taevas, kujutab endast probleeme, peamiselt abielus. Punane päike vihjab ohule, must päike annab aga märku ees ootavatest problemidest. Ere päike näitab häid suhteid teie pere inimestega, samuti tööl. Uni päikesest pilvede taga on märk sellest, et peate palju pingutama, kuid saate rikkaks. See uni on tavaliselt järgmisel päeval hea ilma märk. Kui päike on ainult osaliselt pilvedega kaetud, tähendab see, et saate väikese rahalise kasu. Unes pilve taha peidetud päike võib vihjata hirmule ja kurbusele. Päikese peal mööduvad pilved tähendavad võitu.

Loojuv päike ennustab kurbust ja kibestumist, kuid see on ka märk ootamatutest saavutustest. Kui unes kukub päike taevast alla, on see ka märk konfliktidest ja tülidest. Kui näete päikest vette kukkumas, on teil pikk elu ees, kuid saate selle jooksul ka katteta lubadusi. Kui mees näeb unes pilvede taha varjunud päikest, on see märk sellest, et ta kohtub naisega, keda pole ammu näinud ja kellel oli suur soov temaga kokku saada. Läbi pilvede paistev ere päike on õnne kujutav unenägu. Selline uni tähistab seda, et hakkate toime tulema oma raskuste ja muredega ning need kõik jäävad teie minevikku. Alustate midagi edukat nagu uus äri või arendate isegi armastavat suhet.

Selges taevas päikese nägemine viitab küllusele, edukusele ja heale tervisele. Kui näete und päikesevarjutusest, võib see viidata konfliktile, valusatele kogemustele perekonnas ja millelegi, mis teie tööd ohustab. Kui päike unenäos teie majja paistab, saate peagi nautida kasumeid ja mitmesuguseid eeliseid. Udu poolt hägustatud päikese nägemine tähendab, et ületate mõningase rahulolematuse. Tume päike on kurbuse märk, selge ere päike aga suureks rõõmuks.

Kui näete vees paistva päikese peegeldust, saate kahtlaseid lubadusi. Ere päike tähendab laitmatut mainet. Udune ja tume päike näitab, et teie elu võib olla ohus. Unes päikeseprillide kandmine tähendab, et olete optimistlik ja teil on palju häid tulevikuplaane. Rannas päikese käes peesitamine hoiatab, et ärge võtke midagi kiirustades ette. Unes päikese püüdmine on ärkveloleku ajal kosja minemiseks jaoks hea märk. Päikesepaiste nägemine tähendab, et sind kaitseb keegi oluline. Päikesetõusu nägemine on rõõmu märk teie ümber. Kuid kui näete unes punast päikest, on see halb märk, mis ennustab võimalikku surma või suurt valu.

Mis on päikese unes nägemise üldine tähendus?

Unes päikese nägemine on valgustatuse, meelerahu, hea tahte, rahu, taipamise ja varanduse näitaja. Päike toob teie ellu jumaliku jõu ja kiirgava energia ning muudab seeläbi teie elu heaks, eriti kui tegemist on eredalt särava päikesega. Psühholoogiliselt on päike mehelik sümbol, mis on intellekti ja teadliku meele sümbol. See võib olla tõelise mina peegeldus ja seeläbi kujutada intelligentsust intuitsioonist eraldiseisva üksusena. Kuum ja kõrvetav päike esindab teie intellektuaalseid võimeid, mis võivad domineerida teie mõtteis ja ohustada teie emotsionaalset elu.

Müstilises maailmas oli päike inimese esimene jumal, sest ta sõitis eemale pimedusest, mis tõi öö. Paljude aastate jooksul on päikest peetud õnnistuste sümboliks ja seetõttu on päikesel tarokaartides ülima külluse ja rõõmu tähendus. Päikesest uni on teie ellu saabuva peatse õnne lubadus. Päike taevas heledal päeval, kus pole ühtegi pilve, tähendab, et saate tuttavaks hingesugulasega, kes kavatseb teiega abielluda. Kuid kui olete mees, tähendab see, et teil on romantiline suhe, kuid abieluks see ei realiseeru.

Teie unenäos loojuv päike võib olla hoiatuseks, et on viimane aeg end kiiremalt liigutama hakata, sest olete juba seisus, kus võite kaotada kõik, mille nimel olete vaeva näinud. Kogu õnn ja edu, mis kaasneb tõusva päikesega, lahkub koos loojuva päikesega. Vihma ajal paistev päike näitab, et teie elu muutub paremaks ja olete edukas mitmes oma elu valdkonnas. Kõrge päikese nägemine on piiramatute võimaluste ja ambitsioonide rahuldamise märk. Unes päikese mitte vaatamine näitab, et peate oma potentsiaali arendama ja parandama, mis omakorda aitab teil vallutada oma elus suuremaid kõrgusi. Sellise unenäo puhul peaksite teadma, et elus pole midagi võimatut.

Uni punasest päikesest

Unes punase päikese nägemine hoiatab ohu eest, tumenev päike on aga peagi saabuvate pettumust valmistavate aegade märk. Peate oma stressitaset kontrolli all hoidma. Punane värv on tavaliselt seotud ohuga ja seega võib see tähendada, et teid on peagi ähvardamas mingi oht, millest pääsemisks vajate kogu oma jõudu ja energiat.

On ka võimalik, et see viitab teie vihale millegi suhtes, mis pole enam asjakohane ja seetõttu on teil vaja sellest tundest vabaneda. See uni on hoiatus, et peaksite vaatama ja hindama, kui palju aega ja energiat olete raisanud, lastes sellel vihal enda üle kontrolli saavutada. Teil on vaja mõista, et sellega ei võida te midagi.

Teie unenäos nähtud punane päike võib sümboliseerida seda, et teil võib kätte jõuda aeg, mis on teie jaoks raske, kuna olete liigse koormaga vaevatud. Kuid hea uudis on see, et keeruline ja koormav aeg kestab vaid lühikest aega, pärast mida taastute ja jätkate oma tavapärast elu

Teise võimalusena on teie unenäos olev punane päike negatiivne märk, kuna see tähistab raskusi või teisenemist. Selline uni tähendab, et midagi teie sees sureb; suhe, kirg, periood või faas ja see põhjustab teile emotsionaalset valu, kui lasete sellest lahti.

Teisalt võib juhtuda, et kardate oma elus midagi sellist, nagu hirm tundmatuse ees või järsk muutus, mida kõige vähem eeldasite. Kas kardate asju, mille üle teil pole kontrolli? Päikese värvi muutumine punaseks võib sümboliseerida teie elus praegu toimuvaid muutusi. Punane päike on ebatavaline vaatepilt ja see võib viidata sellele, et teie tegelikus elus on midagi, mis on teid raputanud, sest see on olnud erakordne. Või võib juhtuda, et olete muutunud leplikuks ja nõuate, et keegi või midagi põhjustaks teie elus sellise muutuse.

Uni mustast päikesest

Teie unes näitab must päike vanade unenägude seletamise raamatute järgi melanhooliat, pööraseid meeleolusid ja meeleheidet. See on sümbol, mis viitab sellele, et peaksite tähele panema oma lähedaste või iseenda tervist, kuna teid võib tabada mõni väiksem terviseprobleem.

Te ei pea selle pärast liiga palju muretsema, sest see ei kesta kuigi kaua ja tegemist pole tõsise haigusega. Teise võimalusena võib see tähendada, et kogete oma elus mõningaid muutusi, näiteks sekkumist abielusse, majanduslikke kaotusi või mõnda hetkelist raskust, mis teid häirib. Naise jaoks võib selline uni tähendada mehe palga vähenemist või poja haigestumist.

Tähed päikesega koos

Unenägu, kus näete tähti päikesevalgel, on suurepärane, õnnelik ennustus. See sümboliseerib nii õnne, ülevaid ideid, kui ka suurepäraseid õnnestumisi ja saavutusi. See näitab, et mõtlete edukusele ning oma tegelikele eesmärkidele ja asjadele, mis teile meeldib teha.

Uni võib tähendada, et olete valmis oma elu saatuse kätte usaldama. Teisest küljest võib unenägu, kus tähed liiguvad ümber päikese, kujutada inimesi, keda te imetlete – neid, kellel on õnne olnud ja kes on kuulsad. Tähed võivad inimesi ka pimestada ja seetõttu on teil armudes väidetavalt tähed silme ees. See võib sümboliseerida ka teie soove ja lootusi, mis pole praktilised ega realistlikud

Uni mitme päikese nägemisest

Päike on teadvuse sümbol ning ka jumala ja kuninga sümbol. Rohkem kui üks päike teie unenäos (näiteks suur ja väike päike) võiks olla elu teadvustamatu pool, mis sisaldab elu allikat.

Teine päike võib esindada teie välist elu, mis hõlmab teie inimloomuse egoteadvust. Unenäos olles kipute samastuma suuremaga, mis tähendab, et olete ennasttäis ja käitute nagu jumal, tundes, et teil on selleks õigus. Freud uskus, et väiksem päike unenägudes kujutab endast ego teadvust. Kui näete kahte päikest, võib see viidata reaalses elus tekkida võivale negatiivsele ülespuhutuse tundele. Pärast sellist unenägu peate mõtlema, kuidas need kaks päikest on seotud teie isiksusega või kuidas teie isiksus on seotud kahe päikesega.

Öösel paistev päike

Öösel paistev päike sümboliseerib mugavustunnet ja kaitset. Kas teid ümbritseb heaolu ja tunnete end praegusel eluhetkel hästi? Saate ärkveloleku probleemidest välja tulemiseks teistelt palju abi ja juhiseid. Kas olete rahul oma elu senise kulgemisega? Öösel päikese nägemine unenägudes tähistab sageli ka mingit uut algust teie elus.

Uni päikesepaistest

Uni päikesepaistest tähistab unenägudes seda, et teie reaalses elus on keegi, kes teid kaitseb. See inimene on teie elus ja kogu ühiskonna jaoks väga oluline. See võib sümboliseerida õnne, elujõudu, noorust ja head tervist. Kui päike paistab, sümboliseerib see uusi ideid või häid uudiseid. Kui päikesepaiste kaob, sümboliseerib see teie elu positiivsete aspektide vähenemist. Kui unes on liiga palju päikest, mis kõrvetab, võib see olla märk tervise, vara või mingite muude olulist asjade hävimisest teie elus.

On teada tõde, et päikesepaiste annab sooja ja veega kombineerituna taimedele kasvamiseks vajaliku. See tähendab, et ilma päikeseta oleks inimesed meeleheitel, sest toiduks ei saaks enam  taimi kasvatada. Need inimesed, kes elavad äärmuslikes ilmastikutingimustes, näivad olevat eluga rahul. Päikesepaiste annab D-vitamiini näol toitaineid, mis on olulised luude ehitamisel ja tugevate hammaste loomisel. Madal D-vitamiini tase võib põhjustada rahhiiti, vähki ja hulgiskleroosi.

Kui näete end unes päikese käes seismas, tähendab see, et tunnete end hoituna ja väga õnnelikuna ning kõik teie vajadused on täidetud. Teie elu on õnnistus. Kui päike pilvede taha kaob, tähendab see, et teil on lootustandev väljavaade ka raskuste korral.

Kui te ei leia unes päikesepaistet, tähendab see seda, et olete hõivatud pingutustest saavutada edu, kuid  te pole kindel, kas saate edukaks või mitte.

Uni, kus jõuate päikesepaistelisse kohta, tähendab, et teie uued ettevõtmised on edukad. Kui näete, et olete päikesepaistelises kohas, tähendab see, et teete oma elus õigeid samme, et tagada endale soodne tulevik. Kui päikesepaiste jääb unenäos tegutsedes teie selja taha, siis see tähendab, et olete suundunud ebaõnne teele või tõenäoliselt tabab teie seniseid õnnestumisi peagi ebaõnn.

Kui näete päikesepaistet ja lapsi, siis võib see sümboliseerida teie nooruslikku, muretut elustiili või on teid tõenäoliselt lapsega õnnistatud. Kui teie unenäos ilmuvad päikesepaistet nautides ootamatult pilved, näitab see teie suhteid. Kui märkate oma unes kallimaga väljas olles päikese puudumist, võib see teie praeguses suhtes olla rahutuse või igavuse märk. Pärast sellist unenägu on teil mõlemal soovitav teha koos asju või ette võtta mõni väike seiklus, mis peletavad igavuse ja rutiini teie suhtest eemale.

Unes plahvatav päike

Uni, kus näete, kuidas päike plahvatab, on suhte või olukorra laastava või traumaatilise lõpu näitaja. Teil on tunne, et teie reaalses elus on mingi oluline aspekt jõudnud punkti, mis on lõppeb.

Uni päikesest ja kuust koos

Uni, kus näete päikest ja kuud koos, võib tähendada, et teie pereelus on probleeme. Võib juhtuda, et teie abielu ähvardab kokkukukkumise oht. Pärast sellist unenägu võiksite rohkem kvaliteetaega pühendada enda partnerile ja perele.

Uni tõusvast päikesest

Unes tõusev päike võib tähistada millegi algust, samal ajal kui päikeseloojang tähistab millegi lõppu.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab päikese unes nägemine siis, kui see tõuseb – armastust ja rõõmu. Päike loojub – head elu ja tervist. Päike paistab heledalt – rõõmu ja kasu. Päikesevarjutus – õnnelikult mööduvat väikest pahandust. Aga ka enese kohta laimu kuulmist või ka sõbra kaotamist. Päike kukub alla – suure ja vägeva mehe surma. Päikesetõus ja loojang – õiglast elu.

T. Maunoneni järgi tähendab päikese unes nägemine üldiselt head. Kui näete päikeseloojangut, veedate harmoonilise hetke eaka inimesega. Vanemale inimesele ennustab see unenägu head vanaduspõlve. Päikesetõus aga ennustab tutvuskonnas sündivat last. Päikeseprillid tähendavad, et püüate teiste eest midagi varjata. Kui näete päikeseprille kellegi teise peas, ei peaks te selle inimese juttu uskuma. Võõra inimese peas päikeseprillide nägemine võib teile teada anda, et võite tutvuda ebaausa inimesega.

Unes päikest võtma tähendab teile meeldivat puhkust. Punane päikesetõus võib viidata sellele, et saate uue naabri või täieneb teie suguvõsa uue liikme võrra. Päikesevari tähendab, et teie rõõmu tumestab mingi mure. Põrandale langev päikesekiir tähendab õnnelikku päeva. Päikesekiire peegeldus seinal tõotab, et mure ja kurbus kaovad teie meeltest.

G.H. Milleri järgi tähendab une selge ja särava päikesetõusu nägemine, et tulemas on rõõmsaid sündmusi ja jõukus. Keskpäevapäike tõotab eesmärkide küpsust ja viitab piiritule rahulolule. kui näete unes loojuvat päikest, on rõõmude ja jõukuse tipp möödas ja nüüd peate oma huvide eest taas valvsalt hoolt kandma. Pilvede vahelt piiluv päike annab aga teada, et mured ja raskused hakkavad seljataha jääma ja jõukus on käega katsuda. Kui päikesevalgus tundub kummaline või kui näete unes päikesevarjutust, on ees maruline ja ohtlik aeg ent ka see läheb mööda ja teie äriasjad ning kodune elu jõuavad paremasse seisu kui varem.

Kui näete unes päikesevarjutust, tähendab see ajutist tagasilööki ettevõtmistes või ka perekondlikku segadust. Kuuvarjutus aga ennustab nakkushaigust või fataalset lõppu.