Uks unes.
Unes lukus ukse nägemine tähendab võimalusi, mis on veel kasutamata.

Unenäos uksest sisenema tähendab uusi võimalusi, mida teile pakutakse või mis teile avanevad. Olete astumas oma elus uude etappi ja liigute ühelt teadvuse tasandilt teisele.

Väljapoole avanev uks tähendab olla teistele paremini ligipääsetav. Uks, mis avaneb sissepoole, tähendab teie soovi  sisemise uurimise ja eneseavastuse järele.

Unes avatud ukse nägemine tähendab teie vastuvõtlikkust ja valmisolekut uusi ideid aktsepteerida.

Ukse taga tule või valguse nägemine soovitab unenägijal liikuda suurema valgustuse ja vaimsuse poole.

Unes lukus ukse nägemine tähendab võimalusi, mis on kasutamata, unustatud või pole teile veel kättesaadavad. Miski või keegi takistab teie arengut. See sümboliseerib ka mingi eluetapi või projekti lõppu.

Kui näete, et olete lukustatud ukse taga ega pääse sisse, viitab see sellele, et olete antisotsiaalsete kalduvustega.

Kui olete lukustatud uksega toas ega pääse välja, tähendab see karma õppetunde, mis on teil vaja ära õppida.

Ise ust lukustama, tähendab, et sulgete end teiste eest emotsionaalselt. Kõhklete teiste inimeste enda ellu laskmisel ja ei soovi oma tundeid teistele paljastada. See võib näidata ka hirmu ja madalat enesehinnangut.

Kui keegi lükkab ust nii, et saate sellega unenäos vastu nägu, tähenda see seda, et teid ärkvelolekus eiratakse.

Välisukse nägemine unenäos tähendab, et  te kaitsete end väliste mõjude ja mõjutajate eest.

Kui näete unes pöörduksi, näitab see, et liigute ringiratast ja see ei vii teid kuhugi välja. Teie võimalused ja praegused valikud on viinud teid ummikusse.

Lossi ukse taga seismine ja lossi nägemine tähendab, et olete kasutamata jätnud mingisuguse tohutult kasumliku võimaluse. Kui seisate seespool lossi ust, tähendab see seda, et olete lasknud oma õnnestumisel elus end egoistlikumaks muuta ja end teistest distantseerida.

Punane uks unes viitab vihale või kirele, mida hoiate endas peidus. Kui avate unes punase ukse, tähendab see, et ees seisavad ebamugavad emotsionaalsed hetked.

Unes musta ukse nägemine sümboliseerib teie isiklikke varjatud saladusi. Kui avate unes musta ukse, soovitab see teil ettevaatlik olla. Võtate mingis olukorras riski, kuigi teate, et see on teile ohtlik.

Unes halli ukse nägemine näitab, et teil on tulevikus ees ebamäärane aeg.

T. Maunoneni põhjal tähendab unes avatud ukseakna nägemine puudust, katkine aga tüliõhkkonda. Ukselink annab teada, et te tunnete end mahajäetult. Ka uksepiit ütleb, et igatsete sõprade järele. Uksesilt ütleb, et teil pole elus midagi, mida varjata. Ukselukk sümboliseerib teie soovi üksi olla. Lahtine ukseriiv või haak kõneleb teie unistusest lahti rebida oma argielust. Uksekardin sümboliseerib salajast kohtumist. Kui näete unes, et kohute uksehoidjaga, tähendab see seda, et suudate mingit saladust hoida. Lahtine toauks tõotab, et teid ootab ees hea äraolemine. Teise seletuse põhjal olete oma loomult aval ja külalislahke. Praokil uks märgib teie ettevaatlikkust teiste inimeste suhtes, suletud uks sümboliseerib teie endassetõmbumist ja umbusklikkust. Väljastpoolt lukku keeratud uks ei tõota teile head, vaid teatab raskustest nii teie kui teiste jaoks.

Alumise uksehinge nägemine on hoiatus, et lähete oma tuttavaga tülli. Alumise hinge puudumine ennustab riidu sugulasega. Ukseriiv unes kujutab teie sissepoole pööratud iseloomu, seda seletatakse ka kui soovi olla rahulejäetud oma isiklikus elus. Uksevahel seisev inimene tähendab, et teil läheb vaja teist vähem haritud inimese abi või nõuannet.

TAGAUKS

Unes tagaukse nägemine viitab sellele, et peate oma probleemidele vastuse leidmiseks rohkem vaeva nägema. Mõnikord ei pruugi lahendus olla ilmne.

Teine tähendus võib olla see, et püüate leida otseteed lahenduste saamiseks.

Vanades unenägude seletajates tähendab ukse nägemine kiiduväärilist ning õiglast asjatoimetust.