Nii mõnelgi tervislikule rajale pöörata soovijal on tekkinud küsimus, kui palju kaloreid siis ühes tavalises õlles olla võib või milline vein on rammusam? Osa hoiavad kinni valearvamusest, et inimene tarvitab alkoholist saadud kalorid ära enne, kui need rasvakaloritena kehas talletuvad ja arvavad, et 1-2 õlut pärast treeningut lähevad kaotatud vedeliku asendamiseks. Tegelikkuses on nii, et pärast treeningut joodud alkohol muutub otsemaid rasvapolstriks ning alkoholist saadud kalorid kipuvad talletuma peamiselt kõhule.
Alkoholi tarvitades hakkab keha põletama energia saamiseks kõigepealt alkoholi, mitte toiduga saadud rasvu. Nii et kaalulangetamisele alkoholi tarvitamine kasu ei too. Ning samuti on õlle ja kõikide magusate karastusjookide glükeemiline indeks väga kõrge. Õllel kõikidest alkohoolsetest jookidest kõrgeim. Alkohoolsed joogid tõstavad kohe veresuhkru taset, insuliini eritumist verre ning põhjustavad seetõttu kohest näljatunnet. Õllesõpradel tasuks meeles pidada, et aastas õhtul teleri ees ärajoodud igapäevane pudel Saku Originaali või A. Le Coq Premiumi tähendab viit lisakilogrammi kõhu peal, kui õllega joodud kalorid jäävad kulutamata.
• Ühes grammis puhtas alkoholis sisaldub peaaegu sama palju kaloreid kui rasvas.
• Kuiv vein sisaldab vähem kalorid kui magus vein.
• Valges veinis on rohkem kaloreid kui punases.
• Liköörides kalorite hulk varieerub. Kooreliköörid on suuremad kaloripommid kui nalivkad.
• Lisades alkoholile toonikut, mahla, suhkrut ja muid koostisosi, suureneb kalorite hulk veelgi.
• Kuigi tavalises valges viinas on liitri kohta vaid kolm grammi suhkrut, on viin siiski tõeline kaloripomm, sest 0,5-liitrises pudelis sisaldub 1120 kcal.
Tekst on ilmunud ajakirja TerviseMaagia märtsikuu numbris.