Lapikutest kividest laotud torn rannal mere ja pilvede taustal.
Tasakaalustamata energia mõju põhjustabki asjade viltu vedamist ja ebaõnne.

Võibolla olete tähele pannud, et mingid asjad kipuvad teil teatud oludes pidevalt viltu vedama. Eriti tuleb tähelepanelik olla siis, kui see paistab toimuvat justkui teatud kindla reeglipärasusega. Halba feng shuid kodus või tööl saab kirjeldada kenasti ütlusega, et hädad tulevad ikka mitmekaupa. See tähendab, et halb feng shui põhjustab teile pidevalt probleeme ja hädasid ning ebaõnnel ei näi lõppu tulevatki.

Tasakaalustamata energia mõju põhjustabki asjade viltu vedamist ja ebaõnne. Keskkond, milles viibite ja asjad ning esemed, mis teid ümbritsevad, kiirgavad  pidevalt erinevat energiat. Need energiad võivad olla nii tugeva kui leebe mõjuga, aga ka heatahtlikud või hoopis teile halvasti mõjuda. See tähendab, et nad võivad tuua teile positiivsel juhul õnne ja negatiivsete mõjude olemasolul õnnetust. Seetõttu tuleks püüda enda ümber olevad esemed teie isiklikus ruumis seada ja häälestada nii, et nad töötaksid teie kasuks. Parim aeg kontrollida oma isikliku ruumi feng shuid on siis, kui olete vahetult oma uude tööruumi end sisse seadnud  või uude elukohta kolinud. Samuti on selleks sobiv aeg aastavahetusel, kümnendivahetusel või kuukalendri uusaastal ehk Hiina uusaastal.

Energia voolavus ruumis

Selleks, et aru saada, kas teil oleks vaja end ümbritsevas keskkonnas muutusi läbi viia, tuleks jälgida läbi ruumi liikudes selle energiaid ja hoovusi. Aeglase ja justkui lookleva liikumise puhul on energiad soodsamad, kui kiire ja sirgjoonelise liikumise korral. Liigsed ruumis olevad nurgad loovad liikumisel takistusi ning on seepärast halvad. See tähendab, et teie eluski on palju takistusi, mis ei lase teil kuigi sujuvalt eesmärkideni jõuda. Mõelge hoolega järele ja pange tähele, kuidas asetseb teie kodus mööbel ning kuidas te seal ümber selle ruumist ruumi liigute.

Energia voolavus ruumis feng shui põhjal.
Ebasoodsad objektid ruumis

Ebasoodsa asetusega objektid võivad põhjustada teie kodus suuri probleeme, kui ei püüta kuidagi nullida nende halba feng shuid või kui ei üritata neid tasakaalustada valgusega ega blokeerida näiteks sirmide ja taimedega. Kõikidele objektidele oma kodus tuleb alati suurt tähelepanu pöörata.

Näiteks sambad. Kui need on kandilised ja blokeerivad näiteks uksi, on nende mõju alati negatiivne. Kui need on olemas ja midagi enam muuta ei saa, tuleb nende teravate nurkade mõju pehmendada ronitaimede istutamisega ümber samba või katta sammas peeglitega. Ümarad sambad nii negatiivse mõjuga pole, ent kui nad juhtuvad siiski asetsema eesukse vastas, võivad needki halvasti mõjuda. Kui võimalik, asetage nende ja eesukse vahele näiteks sirm.

Teine probleem võib tekkida keerdtreppidega. Kui nad asetsevad maja keskel, võivad nad tähendada lausa katastroofi. Lahtine osa trepiastmete vahel võib põhjustada teie rahaliste ressursside kokkukuivamist ning kruvikujuliselt, spiraalselt üles kulgev trepp võib sümboliseerida majale suurt kahju.

Nüüd jõuan järjega maja peaukse juurde. Sellele on vaja eraldi tähelepanu pöörata, sest kui teie peaust tabab „tappev energia“, ei saa selles majas olla head feng shuid. Ei oma tähtsust, kui täpselt on määratud ilmakaared, värviskeem ja muu oluline, üksainus terava otsaga ja sirge ning vaenulik ese võib hävitada kõik ülejäänud hoolega planeeritud ja paika pandud objektide mõju. Seetõttu on oluline, kui olete huvitatud feng shui praktiseerimisest, et leiaksite enda lähiümbruses (nii sees kui väljas) üles kõik objektid, mis võivad sümboliseerida nn mürginoolt. Väljaspool maja asuvad mürginooled on ohtlikumad ning nendega on ka palju raskem toime tulla. Näiteks ei saa te ilmselt mitte midagi ette võtta naabrite sirgena kulgeva tee teravate nurkadega, mis on justkui teie peauksele suunatud. Parim lahendus on sellisel juhul oma peauks võimaluse korral teise asukohta tõsta, et ohtlikku olukorda ära hoida. Kui võimalik, muutke täielikult senise ukse asukohta või sulgege see uks üldse, mida tappev energia mõjutab ja hakake kasutama teist ust peauksena.

Pa Kua peegel.
Pa Kua peegel. Internet

Teatud pehmendav mõju võib olla ka  viie toruga tuulekella riputamisest ohtliku struktuuri vastu või kaheksanurkse Pa Kua peegli kasutamine. Parimaks ja tõhusaimaks lahenduseks on siiski ukse asukoha muutmine.

Kaheksanurkne Pa Kua peegel peaukse kohal on väga võimas feng shui vastumürk probleemidele. Pa Kua tuleb alati riputada väljapoole maja, seda ei tohi mitte mingil tingimusel riputada kodu siseruumidesse või tööruumidesse, sest Pa Kual on võime hävitada majas kogu hea feng shui. Nii et pidage kindlasti meeles, et Pa Kua peeglit kasutatakse alati ainult väljas ja alati majast eemale suunatuna!

 Voodi õiges suunas

Järgmine ja väga oluline asi feng shuis on teie voodi asukoht. Kui teil on võimalik magamistuba valida, võtke endale soodsaimas suunas olev tuba. See tähendab, et teie magamistuba peab asuma maja selles osas, mis vastab teie parimale edusuunale (seng chi). Kui teil pole selle järgi võimalik valikut teha, püüdke leida oma magamistoa jaoks koht ülejäänud kolmest võimalikust suunast. Kui ka see ei ole võimalik, pole põhjust liigselt kurvastada, sest kõike pole alati võimalik täiuslikult planeerida.

Tabel feng shui soodsate ja ebasoosate suundade kohta.

Kuid silmas tuleb  siiski pidada seda, et voodi on vaja kindlasti asetada nii, et teie pea asetseb ühes teile soodsates suundades. On oluline, et magamise ajal voolaks teisse soodsat energiat. Kui samas tuleb kindlasti tähele panna seda, et teie jalad ei tohiks olla suunatud otse ukse poole. Ja loomulikult tuleb lisaks kontrollida, et teid ei mõjutaks teised halvad feng shui tegurid. Peaksite vaatama, et te ei magaks nii, et teie voodi peats oleks otse akna all, et teie pea ja varbad poleks suunatud tualettruumi poole, et te ei magaks otse tala all ja teid ei tohi tabada magamise ajal mõni terav nurk.

Kui võimalik, siis äriedu ja karjääri nimel tuleks alati valida magamistoa asukohaks oma edusuund. Kui teie edusuund on näiteks lõuna, siis valige magamistoaks maja või korteri lõunasuunas olev tuba. Kui see paraku võimalik pole, siis asetage oma voodi nii, et saaksite magada pea lõuna suunas või vähemalt ühes teile soodsas suunas.

Mis suunas istuda?

Kuidas ja mis suunas me ruumis istume on samuti oluline, sest ka see võib mõjutada meie õnne ja tuua endaga kaasa vastavalt siis head või halba feng shuid. Istumiskoht tööl ja suund, kuhu te tööd tehes vaatate või läbirääkimisi korraldate on seega vägagi oluline ja mõjutab teie tulemusi. Seega on oluline, et ka teie töölaud ja tool asuksid võimalusel teile soodsaimas suunas. Ka kodus tuleb sama põhimõtet jälgida. Sellest sõltumata, mis suunas teie tool on asetatud, on teil tavaliselt siiski võimalus iseennast sellel pöörata ühte oma soodsasse suunda. Kui peate meeles endale soodsad suunad ja olete oma telefoni tõmmanud kompassi äpi, siis saate seda kasutada ka väljaspool enda tööruume, näiteks kohtumistel või töövestlustel.

Soodsate ja ebasoodsate suundade tabelis saate teada, millised suunad on teil erinevates elus ettetulevates olukordades soodsad. Kui lähete näiteks töövestlusele või mõnele olulisele kohtumisele, istuge oma edusuunas (seng chi), see suurendab märgatavalt teie võimalusi edu saavutada. Kui olete eksamil, valige endale soodsaim isikliku arengu suund (fu wei). Kui aga tegu on romantilise õhtusöögiga, istuge võimalusel nägu oma romantikasuunas (nien yen). See aitab positiivseid tundeid tugevdada.

Söögitoa feng shui

Vähem oluline pole ka söögitoa feng shui. Söögituppa on soovitav panna suur seinapeegel. Sel on suurepärane mõju, sest see toob välja  parima söögi feng shui, kuna kahekordistab sümboolselt lauale asetatud toitu. Kui peegel asetada põhjasuunda, siis toob see perele energia, mis tagab, et toidust ei tule perekonnal kunagi puudust kätte ning kindlustab jätkuva heaolu. Samas tuleb olla tähelepanelik ja ettevaatlik, et peeglit ei asetataks köögis pliidi kõrvale, sest see toob endaga kaasa vägagi ohtliku feng shui. See loob tõsise füüsilise ohu olukorra, mille tagajärjel võite isegi käe või jala murda või mõne muu õnnetuse tagajärjel viga saada. Seega peeglid söögitoas on väga head ja tugevdavad õnne, köögis aga hoopis vastupidi, tekitavad  ohtlikke olukordi.

Peeglit ei tohi asetada köögis pliidi kõrvale, sest see toob endaga kaasa vägagi ohtliku feng shui.

Üks hea võimalus söögi feng shuid paremaks muuta on söögitoa seinale riputada isuäratavate  puuviljadega maal või pilt. Või mis veelgi lihtsam, lauale tuleks asetada kauss puuviljadega. See tekitab energia, mis viitab toidu kättesaadavusele kodus. Hoolitseda tuleks ka selle eest, et teie külmkapis oleks ikka põhilised toiduained olemas ja teie sahvris piisavalt kuivaineid ja maitseaineid.