Apelsinipuu koos valminud viljadega.
Apelsinipuu teie kodu kagunurgas toob õnne ja jõukust.

Eelnevalt kirjutasin esemete paigutusest ja endale soodsatest suunadest kodus ning tööl. Sel korral räägin teie kodus olevatest taimedest.

Hiina töökohtades ja kodudes on kombeks uue aasta alguses, täpsemalt siis Hiina kuukalendri  uusaasta esimesel 15 päeval ukse kõrvale asetada valmivate viljadega apelsini- või laimipuu, mis rõhutab aasta edukat algust. Kuna apelsinide hiinakeelse nimetuse kõla sarnaneb sõnaga kuld, peetakse enda ümbruses olevaid apelsine äärmiselt soodsaks. Mida rohkem neid on, seda parem. Kõige parem on muidugi see, kui teil õnnestub hankida viljakandev apelsinipuu, mis sümboliseerib head õnne ja jõukust.

Apelsinipuu, mis asub teie kodu kagunurgas, on eriti soodne, sest see on teie jõukusenurk. Isegi siis, kui kagu on teie täieliku hävingu suund või asukoht, suudab apelsinipuu aktiveeritud energia selles tekitada õnne kõigile pereliikmetele, mida see suund esindab. Seni kuni te ise ei istu näoga kagu poole ega ela maja kaguosas, saate sellest kasu ka teie.

Oma tööruumi kagunurka võite asetada ka tammesümboli, eelistatavalt koos tõrudega. See peaks tooma teile edu ja jõukust. See võib olla näiteks pilt tammepuust koos tõrudega.

Kui olete innukas rohenäpp, võtke teadmiseks, et kõik taimed, mis on lopsakad ja õitsevad, toovad teie kodule õnne. Siiski peetakse feng shuis kõige soodsamateks taimedeks bambust, ploomiõisi, krüsanteemi ja orhideesid.

Kaktused
Õitsev kaktus.
Feng shuis peetakse kaktuse okkaid väikesteks mürgise energia kildudeks

Kaktusel on küll kaunid õied, kuid paraku ei kompenseeri need taime okaste tekitatud halba energiat. Seega on soovitav kaktuseid nii kodus kui ka tööruumides vältida. Feng shuis peetakse kaktuse okkaid väikesteks mürgise energia kildudeks, mis pikema aja jooksul võivad põhjustada haigusi või õnnetusi.

Kaktuseid soovitatakse kasvatada väljas. Eesti kliimas pole see just lihtne, kui teil pole just kaktuste jaoks ehitatud köetavat kasvuhoonet, kus neid aastaringi hoida saate. Kaktused õues sümboliseerivad justkui kodu kaitsvaid valvureid või vahimehi, sest nende okkad on tõhus vastasjõud majja sisenevale „tapvale hingusele“.

Feng shuis on veel üks taim, mis sümboliseerib oma kidura kasvuga takistust ärile ja kasvule. See on bonsai. Kui ta teil juba olemas on, siis tuleks ta asetada majas põhja suunas, kus tema tekitatud kahju on kõige väiksem. Meeles tuleb pidada, et te kindlasti ei asetaks neid taimi kodu ida- või kagunurka.

Pojeng
Roosad pojengiõied vaasis.
Mida suuremad ja lopsakamad on pojengide õied, seda suurem õnn teid ootab.

Hiinas on levinud usk, et kui tahad oma tütardele õnnelikku abielu või endale head abikaasat, siis toob selle õnne teieni suur pojengipilt elutoas. Veelgi parem, kui teil on võimalus elutoas hoida vaasi elus pojengidega. Mida suuremad ja lopsakamad on pojengide õied, seda suurem õnn teid ootab. Kui te olete abiellumisealine vallaline ning soovite leida endale sobivat abikaasat, on soovitav riputada pojengimaal väljapoole oma magamistuba, ukse kõrvale. Kui maal on magamistoas, on see ka hea, aga väljaspool mõjub see veel paremini.

Kui te olete juba abielus, siis võib pojengimaal teie magamistoas muuta teie armuelu rikkamaks. See võib aga osutuda riskantseks ettevõtmiseks, sest on olemas oht, et teie abikaasa võib hakata teiste järele ringi vaatama ja otsima armuelu väljaspool kodu. Nii et olge abielus olles oma magamistoas pojengidega ettevaatlik. Kui teil on aga ilus pojengimaal olemas, siis soovitaks selle riputada hoopis elutuppa. See on siiski parem variant, kui oma kaasast magamistuppa armuelu rikastamise eesmärgil riputatud maali tõttu hoopis ilma jääte.

Lõikelilled

Lõikelilled on hea feng shui loomisel samuti väga kasulikud ja toovad eluruumi värskendavat yang-energiat, aga nende puhul tuleb hoolega järgida järgmisi reegleid.

Lõikelilled tuleb välja visata kohe, kui nad hakkavad närtsima, sest siis edastavad nad negatiivset yin-energiat. Ettevaatlikult tuleb suhtuda ka lilleseadetes kasutatud kuivatatud lilledesse. Pigem on soovitav kasutada sel juhul kunstlilli, sest kuivatatud lilled sümboliseerivad yin- ja surnud energiat, kunstlilled aga yang- ja elavat energiat.

Lõikelilli võib kasutada tubades yang-energia suurendamiseks või vähendamiseks. Üldiselt pole magamistoas soovitav lõikelilli hoida, pigem sobivad need elutuppa või söögituppa. Ka tavalisi potililli ei maksa magamistoas hoida, sest nad toovad endaga kaasa liigse yang-energia nagu lõikelilledki. Juhul, kui magamistoas on liiga palju yang-energiat, ei saa seal rahulikult magada ega end välja puhata. Samas sobib lõikelillede yang-energia suurepäraselt haigete või paranejate magamistuppa. Sellisel juhul on lõikelilled magamistoas väga hea toimega.