Taimeohutised
Võimalusel soovitatakse ohutistes vajaminevaid taimi ise korjata. Kui see võimalik pole, ostke need apteegist või näiteks mahepoest.

Taimeohutisi võib vaadata kui muistsete aegade maagiat, mil inimkond alles hakkas avastama ja eksperimenteerima erinevate taimede omadustega. Maagia jõud võrsus otse maapinnast, seal juuri ajavatest taimedest.

Taimemaagias kasutatakse tänapäevalgi taimede väge viirukite, õlide, keeduste ja tinktuuride näol. Taimemaagiat ei saa sa teha apaatselt tugitoolis istudes, vaid selles on vaja iseendal osaleda riituse läbiviijana, et sel ka mingi mõju oleks. Mõned ohutised võivad tõmmata enda poole teatud väge ja olukordi, teised seevastu tõrjuvad eemale teatud energiaid.

Alljärgnevalt toon ära kaks taimeohutiste kotikeste valmistamise õpetust.
Tavaliselt piisab taimeohutise tegemiseks peotäiest väega laetud ürtidest ja konkreetse ohutise jaoks sobivast kangast. Kangas peaks olema soovitavalt looduslikust materjalist, kas villane, puuvillane või linane. Sünteetilised materjalid kipuvad taimede võnkesagedust takistama.

Ohutise jaoks võib riidest kotikese ka ise õmmelda. Kel aga see võimalus puudub, saavad teha ohutise lihtsalt 10–23 sentimeetri suurusest ruudukujulisest riidetükist. Kui olete sobiva suurusega tüki kangast välja lõiganud, asetage selle keskele väega laetud ürdid, tõmmake nurgad kokku ja siduge see kompsuke tugevasti nööriga kinni. Sidumismaterjal peaks samuti olema looduslikku päritolu, kas puuvillaniit, villane lõng, vildiriba või mõni muu looduslikust materjalist nöör või kangariba.

Taimede oma väega laadimine pole sugugi keeruline, kui omad head kujutlusvõimet. Sul on vaja vaid keskenduda oma valmis taimesegule, seda oma kätega puudutada ja saata sellesse oma positiivne energia. Seda kõike tuleks teha täielikus vaikuses ja üksinduses, nii et keegi teid ei segaks. Kui te tunnete, et ei suuda piisaval keskenduda ja taimi sel moel laadida, võite öelda kindlal häälel oma eesmärgi. Kui soovite tervendavat loitsu, siis öelge näiteks midagi sellist:

Laen sind Päikese ja Kuuga
pane haigus kiduma!
Saada ära selle põhjused,
tervis mulle kaasa too!
Nii sündigu!

Kui olete oma ohutise valmis saanud, siis tuleks seda käes hoides õrnalt pigistada, et see lõhna eritaks ning endaga kaasas kanda. Kotikeses olevad ürdid tuleks vahetada umbes kolme kuu möödudes uute vastu. Vanad ürdid tuleks maha matta.

RAHAOHUTIS
Vaja läheb:
3 osa patšulit
2 osa nelgipuud (Nelgipuu võib asendada ka muskaatpähkliga.)
1 osa kollast lõhnasamblikku
1 osa kaneeli
Taimed tuleks siduda rohelist värvi riidesse või kotikesse ning kanda endaga kaasas, et raha ligi meelitada.

TERVENDAV OHUTIS

Vaja läheb:
2 osa kaneeli
2 osa sandlipuud
1 osa roosi õielehti
1 osa Cayenne’i pipart
1 osa ingverit
1 osa aedruutu (Selle võib asendada ka rosmariiniga, millele on lisatud noaotsatäis musta pipart.)
Segatud taimed asetada sinisele kangale ja siduda kokku sinise või purpurpunase nööriga. Ohutisele on vaja veel tilgutada eukalüptiõli ja seda endaga kaasas kanda või asetada öösel magamise ajaks voodi lähedale.