Idunn võluõuntega. Pinterest

Asgardi jumalanna, keda nimetatakse nii Idunniks kui Idunaks. Teda kujutatakse tavaliselt noore tütarlapsena, kes kannab korvitäit maagilisi kuldõunu. Idunn vastutas jumalate tervise eest.

Tema korvis olevad kuldõunad andsid jumalatele nooruse ja pikendasid nende eluiga. See, kes õuna hammustas, muutus mitu aastat nooremaks. Ilma Idunni õunteta oleksid aasid ammu hallid raugad olnud.

Kahjuks unustas Idunn tee, kust ta oma imeliste õunteni jõudis ja need õunad korjas. Aasid hoiavad kokku ja hammustavad õuntest vaid pisikesi tükikesi.

Tänu Lokile röövitakse Idunn koos õuntega kotkaks moondunud võimsa jöötuni poolt.

Loki lubab kotkaks moondunud jöötun Tjatsele vastutasuks, et too ta lahti laseks, tuua Idunni koos õuntega talle. Loke külastab Idunni ja teatab talle, et on näinud Asgardi lähedal metsas tema õuntele sarnaseid õunu metsas õunapuu otsas kasvamas. Ta soovitab Idunnile oma õunad korviga kaasa võtta, et neid võrrelda saaks. Heausklik Idunn haarab oma võluõunad kaasa ja suundub Lokiga metsa. Kuid metsa jõudes lendab kohale kotkas ja rebib Idunni endaga kaasa. Ta lendab mägedesse, oma elupaika Trymheimi ja muundub seal hiid Tjatseks. Tjatse teatab, et Idunn on nüüd tema oma ja kõikidest jumalatest saavad peagi raugad. Temast saab maailma valitseja, kuna tal on nüüd imeõunad ja nad elavad tänu neile igavesti.

Aasid avastavad alles järgmisel päeval Idunni kadumise ega oska teda kusagilt otsida. Odin kutsub kokku suurkogu ja nõuab, et kõik räägiksid, mida nad Idunni kadumisest teavad. Peagi saadakse teada, et viimati nähti Idunni koos Lokiga metsa suundumas.

Loki räägib, et kotkas röövis Idunni, aga vaikis maha selle, et ta ise oli kaasosaline röövis. Selle asemel jutustas ta väljamõeldud loo sellest, kuidas ta vapralt  kotkaga võitles, aga kellelegi sellest kaotatud lahingust rääkida ei tahtnud, sest alati süüdistatakse teda, kui midagi viltu läheb.

Raevunud aasid nõuavad, et Loki Idunni tagasi tooks. Selleks nõuab Loki Freyja pistrikurüüd. Loki muundub pistrikuks ja lendab Trymsheimi. Idunn on üksinda kodus, sest Tjatse on kalale läinud. Loki võlub Idunni pähkliks, võtab ta noka vahele ja lendab tagasi Asgardi poole.

Tjatse jõuab peagi koju ja taipab, mis on juhtunud ning asub kotka kujul Lokit jälitama. Kui aasid näevad linde  lähenemas, kuhjavad nad väljaspoole müüre suure laastuhunniku kokku ja süütavad selle põlema hetkel, mil pistrik sellest on üle lennanud. Kotkas ei suuda hoogu peatada ning lendab otse tulle. Tema tiivad lähevad põlema ja ta kukub otse Asgardi müüride vahele. Nii saavad aasid Tjatse kätte ja tapavad ta kohe.

Kuid sellega pole lugu veel lõppenud. Tjatsel on tütar Skadi, kes on metsik ja sõjakas nagu mees. Saades teada, mis tema isaga juhtus, riietas ta end kaitserüüsse ja kiivrisse ning võttes kaasa kilbi ja relvad suundus otsejoones Asgardi. Edasi juhtunust saab lugeda Skadi tutvustuse alt.