Loki.

Lokile omistati palju negatiivseid jooni, aga tal oli ka häid omadusi. Loki tõi tagasi näiteks Thori vasara, Freyri võlulaeva ja Odini oda. Internet

Norras tuntud Loki nimega, germaanlased kutsusid teda Logeks. Lokit peetakse väga iidseks ja mõistatuslikuks jumalaks. Oletatakse, et ta võis olla esimene kiviaegne tulejumal. Norra müütides on tema vanemateks hiiud Laufey ja Farbauti.

Müütides on Loki lapsed kolm koletist – Hella, kelle pool inimesekeha on tavalist värvi, aga teine pool sinakasmust; õudusttekitav ja mürki oksendav siug Jormungand ja oma ea kohta tohutu suur ning tugev hundikutsikas Fenrir. Nende ema on naishiid Angerboda.

Loki olevat ilmale toonud ka täkk Sleipniri, kes suutis ainsa hobusena 9 maailma vahel liikuda ning mille Loki kinkis Odinile. Sleipniri ilmale tuues oli Loki võtnud mära kuju ja nõnda saab teda nimetada kujumuutjaks ja soovahetajaks.

Lokile omistati palju negatiivseid jooni, aga tal on ka häid omadusi. Loki tõi tagasi näiteks Thori vasara, Freyri võlulaeva ja Odini oda.

Loki kehastab tuumaenergiat ja psühholoogiliselt kirjeldab Loki loomus inimese ebaküpset, impulsiivset ja hävitavat külge. Tema loomus on petlik.