Vanim nimi, millega seda jumalat üldgermaani perioodil tunti, oli TEIWAZ. Norras siiski nimetati teda TYRiks, inglise keeles nimetati teda TIW, hollandis ZIO, sakslased nimetasid teda aga nimega ZIU.
Tyr oli alguses kõige isa ehk taevajumal ning teda seostati päevavalguse ja päikesega. Tyri poole pöördutakse kohtuasjus ja muudes juriidilistes vaidlustes. Muistsel ajal pöörduti tema poole, et sõjas vapper olla ja võitu saavutada. Tyri liigitatakse päikesejumalate hulka.
Tõejumal Tyr kaotas oma parema käe siis, kui ta pistis käe hunt Fenriri suhu, et näidata oma häid kavatsusi. Aga kuna ta vandus valet hundile, pannes viimast uskuma oma vabastamist, tasus ta selle eest oma käe kaotusega. Ta pandi olukorda, kus ta pidi vanduma valet ja nõnda oma käe kaotama. Kui Odin ohverdas oma silma selle jaoks, et teadmisi ja võimu saada, siis Tyr tegi ohverduse puhtalt altruistlikul eesmärgil.
Tyril on ka seos mitme tähe ja taevaga. Siiriust nimetati vanapärsia keeles Tir, mis tähendab noolt ja esindab ruuni teiwaz, mis on noolekujuline.