Aed on raha ja majandusliku olukorra seisukohast väga hea uni siis, kui unes nähtud aia eest on hästi hoolitsetud. Uni aiast paljastab palju teie sisemistest emotsioonidest.

aed unenäos
Unes nähtud õitsev aed on ka rikkuse, külluse, kasu ja hea saagi märk.

Ilus ja kenasti pügatud ning hooldatud aed, milles on kõik korras, tähistab seda, et olete organiseeritud, kuid olete hiljuti kellegi suhtes üsna jäigalt käitunud. Lopsakas suvilaaed vihjab sellele, et olete valmis võtma riske, kuid mitte liiga palju. Selle põhjuseks võivad olla mõned varasemad pettumused teie minevikust.

Köögiviljaaed või puuviljaaed unes viitavad sellele, et teil on produktiivne olemus. See tähendab ka seda, et teil on eesmärgile keskendunud ellusuhtumine. Näete, et on oluline keskenduda eesmärgile ja olla viljakas kõiges, mida teete. See uni näitab ka produktiivset liikumist selles suunas, mis muudab mingil määral teie varanduslikku olukorda. Igasugused juurviljad, näiteks porgandid või kaalikad, on märk sellest, et proovite oma elus kasvatada midagi teile olulist. Proovite kiirustades edasi liikuda. Kui veetsite kogu oma unenäo aias, viitab see sellele, et reaalses elus võib tekkida olukord, kus keegi üritab teid meelitada tegema midagi vastu teie enda tahtmist.

Kui teie uni sisaldab mis tahes tüüpi ürte, võib see tähendada seda, et otsite tervislikumat eluviisi ja on oluline hoida end aktiivsena. Kui unes nägite sidruneid või apelsine (mis tahes tsitruselisi), peate reaalses elus kindlasti jälgima oma keelt ja seda, mida kellelegi ütlete. See võib kajastada ka seda, mida teised inimesed teie kohta mõtlevad või räägivad.

Aed tähendab ka kasu. Hästi hooldatud lilleaed tähistab armunud inimeste õnne, ettevõtjatele head äri ja põllumeestele head saaki. Puudega aed tähistab kurbust ja muret. Kui õitsevad viljapuud, viitab see naudingule, õnnele ja abielule. Hüljatud lilleaed on segaduse märk teie elus.

Köögiviljaaed on rahakaotuse märk. Kui unes kasvatate köögivilju, esindab see finantsprobleeme, mis viivad tegelikult eduni. Köögiviljaaia väetamine ennustab teie romantilise eluga seotud lootuste täitumist. Köögiviljaaias töötamine tähendab häid uudiseid. Köögiviljade külvamine ütleb, et teil on praktiline ja seltskondlik isiksus. Köögiviljaaias kaevamine ennustab, et saate rikkaks teiste arvelt. Köögiviljaaia kastmine viitab ootamatule rahakasule.

Kui unes nägite segamini ja hooletuses aeda, on see märk vaimsetest probleemidest ja seksuaalsetest soovidest. Lilledeta aed tähendab mööduvat ebamugavust. Aialilled viitavad sellele, et olete haritud inimene. Rohkete lillede nägemine aias ennustab rõõmu ja mõnusaid päevi. Unes kauni aia nägemine tähendab, et teie rikkus kasvab. Õitsev aed on ka rikkuse, külluse, kasu ja hea saagi märk. Roheline aed on ka suure rõõmu märk.

Suletud aed tähendab ebamugavust, aga aiaga ümbritsetud aed on heade äritehingute märk. Mahajäetud aed viitab sellele, et teie rikkus väheneb ja/või teie elus võib olla mõni halb nõustaja. Unenägu lilli täis aiast tähendab, et leiate vaimse ja isikliku rahu. Kui aed on täis kuivanud lilli, on see märk sellest, et teil on sotsiaalseid ja rahalisi probleeme.

Kui unes korjate aiast saaki, tähendab see, et lahendate rahalise probleemi. Aia eest hoolitsemine tähistab mõnikord abielu ja pärimist. Harimata aed ütleb, et teie materiaalne seisund paraneb.

Viljapuuaed on märk kasumist, rikkusest ja küllusest ning kui puud õitsevad, viitab see õnnele suhetes. Puude ja lilledega viljapuuaed või aed sümboliseerivad naiselikkust ja meeldivat suhet.

Unenäos ilmuv suure majaga aed paljastab, et teie illusioonid purunevad. Aias jalutamine on õnne märk. Paljud aias olevad taimed annavad märku õnnelikest suhetest. Tühi aed ütleb, et teid ümbritsevad vaenlased. Kuivanud aed tähendab põuda, kehva kasvu ja vaenlaste teie vastu suunatud rünnakuid.

T. Maunoneni põhjal tähendab aia või piirdeaia nägemine teie soovi eralduda ja varjata oma isiklikku elu. Kui unenäos aeda värvite, siis on see märk sellest, et keegi soovib teile asju kirjeldada tegelikkusest erinevalt. Aianurga nägemine märgib et igatsete ja otsite oma ellu turvatunnet. Aiaposti nägemine tähendab, et keegi, kes on hätta sattunud, vajab teie abi. Aias leiduv auk viitab sellele, et leiate oma probleemile kindla lahenduse. Aia ehitamine või püstitamine tähendab seda, et olete ilmaaegu eemaldunud oma tuttavate püüdlustest. Vitstest punutud aed aga viitab, et saate kõigiga hästi läbi. Unes nähtud aed, mida lõhutakse, sümboliseerib väga keerulise ja raske konflikti lahenemist lähiajal. Hekikuusk viitab et teie kodu on kaitstud kõrvaliste isikute sekkumise eest. Hekipõõsas sümboliseerib teie soovi mingit asja või olukorda omakasupüüdlikult ära kasutada. Aiavõrk on aga hoiatuseks selle eest, et ei tasu kõike uskuda, mida teile räägitakse. Tara vihjab sellele, et teie vabadust üritatakse piirata.

Iluaed viitab sellele, et teil on ilusaid asju armastav loomus, seepärast peaksite proovima oma tundeid väljendada kunsti või käsitöö kaudu. Puuviljaaed sümboliseerib majanduslikku küllust. Kui aed on ilus ja õitsev, siis saavutate jõukuse juba noorena. Unenäos nähtud viljakandvad puud tähendavad, et teie vanaduspäevad on kindlustatud. Kui viljad kukuvad puudelt maha, tähendab see seda, et te ei tohiks võõrastele raha laenata.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab aed elu paranemist. Kui aias kasvab vili, siis tähendab see head ja rõõmsat elu ning korralikku sissetulekut. Kui aed on unes täis lilli, siis võite saada endale lastega pruudi. Kui aias on prügi, rohtu ja kive, siis pole teil loomadega õnne. Kui aias tööd teed, siis on teil võimalus teiste austus ära teenida. Kui aga unes on aed rajatud ümber põllu või välja, siis tähendab see sõprade toitmist viletsatel aegadel. Kui aed on katki ja lagunenud, siis viitab see rahaliselt ja majanduslikult halva järje peal olekule. Kui unes üle aia hüppate, siis tähendab see oma vastaste üle võidu saavutamist ja seda, et teil ei ole vaja kedagi karta. Kui aga aiast üle ei suuda hüpata, siis on see hoiatus, et hoiduksite oma vaenlaste eest, kes teie ettevõtmisi püüavad nurja ajada ja teid igati takistada. Kivist aia nägemine viitab ületamatute takistuste tekkimist teie ettevõtmistes. Kui teete unes puust aeda, on see märk, et hakkate tegutsema oma eesmärkide saavutamiseks. Kui jääte aia külge kinni, viitab see teie petistest sõpradele, kes teid tagakiusavad. Aias kõndimine tähendab austust ja suure rõõmu leidmist.

G.H. Milleri järgi tähendab unes igihaljaste taimede ja lilledega aia nägemine suurt meelerahu ja heaolu. Kui näete unes köögivilju, ennustab see häda või varanduse kaotust. Naiste jaoks ennustab see uni, et nad saavad kuulsaks või leiavad erilise õnne. Kui näete unes, et jalutate õitsvate lillede ja põõsaste vahel, tähendab see õnne ja rahalist iseseisvust.