Ämblik unes.
Kui näete unes ämblikku võrku punumas, tähendab see, et saate raske töö eest tasu.

Unes ämbliku nägemine näitab, et tunnete end mõnes olukorras autsaiderina. Või soovite ehk hoida distantsi ja end eemal ahvatlevast ja kiusatust tekitavast olukorrast.

Ämblik võib sümboliseerida ka naiselikku väge või domineerivat emafiguuri teie elus. Teise võimalusena viitab ämblik võimsale jõule, mis kaitseb teid ennasthävitava käitumise eest.

Kui tapate unes ämbliku, sümboliseerib see saabuvat ebaõnne ja ebaõnnestumisi teie elus. Unes surnud ämbliku nägemine tähendab, et olete ületanud mingi suure kiusatuse.

Mitmevärvilise või vikerkaarevärvi ämbliku unes nägemine viitab reaalsuses peagi saabuvale olukorrale, mida peaksite võimalusel vältima.

Kui näete unes ämblikku võrku punumas, võib see tähendada seda, et teile antakse raske töö eest tasu. Teid edutatakse teie ametis või tunnustatakse saavutuste eest raskes ülesandes, mille edukalt sooritasite.

Ämblikud on ka loovuse sümbol just keeruliste võrkude tõttu, mida nad kududa oskavad. Negatiivses unes võivad ämblikud sümboliseerida kleepuvasse või klammerduvasse suhtesse takerdumist või lõksu jäämise tunnet. See kujutab endast mingisugust vangistavat ja kontrollivat jõudu. Tunnete, et keegi või mingisugune olukord imeb teist elu välja.

Kui ämblik koob teie unenäos võrku, võib see tähendada ka metafoori internetivõrgu ja globaalse suhtluse kohta.

Kui näete unes ämblikku ronimas, tähendab see seda, et teie soovid peagi realiseeruvad.

Kui unes näete, et ämblik laskub laest alla, näitab see seda, et te ei suuda mingist suhtest kuidagi välja pääseda. Kui unes näete ämblikupoegasid, siis need sümboliseerivad uut või hiljutist suhet.

Ämblikumunade võrgus nägemine soovitab teil oma potentsiaali täielikult ära kasutada. Keegi ei lase teil ennast maksimaalselt väljendada ning peate midagi ette võtma, et seda olukorda muuta.

Unenägu, kus ämblik teid hammustab, tähendab konflikti ema või mõne teise teie elus domineeriva naisfiguuriga. See võib olla ka metafoor naiselikule omandiinstinktile ja kellestki iga hinnaga kinnihoidmisele. Võib-olla tunnete end mõnes suhte lõksus olevana.

Ämbliku söömine või uni, kus ämblik on teil suus, sümboliseerib teie kontrolli olukorra üle. Te ei karda oma suhtes domineerida.

Kui näete unes mitme silmaga ämblikku, siis tõstab see esile naiselikku intuitsiooni. Usaldage oma sisetunnet.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab ämblik kohtuasja ja kahju. Surnud ämblik – pääsemist kurjast inimesest. Ämbliku tapmine – rahalist kahju ja rahutust.

T. Maunoneni järgi tähendab elava ämbliku nägemine unes, et teile ei tooda häid uudiseid. Liikuv ämblik hoiatab teid uimastavate ainete kasutamise eest. Kui tunnete, et ämblik ronib mööda teie nahka, peaksite ettevaatusega suhtuma teie teele tulevatesse ahvatlustesse. Surnud ämblik ütleb, et olete mingist oma pahest vabanenud või kohe vabanemas. Ristämbliku nägemine unes tähendab, et teid tahetakse hoiatada ebaseadusliku eseme ostmise eest, sest teie ise saate selle läbi siiski kannatada.

Ämblikuvõrk unes märgib teie sõltuvust naudinguainetest. Kuid katkine ämblikuvõrk sümboliseerib mingist ohust pääsemist. See võib tähendada ka seda, et peaksite loobuma vanade asjade päevavalgele tirimisest.

G.H. Milleri järgi tähendab unes ämbliku nägemine seda, et olete hoolas ja aktiivne oma töös ning saatus on teie vastu helde. Kui näete võrku kuduvat ämblikku, ennustab see teile õnnelikku ja turvalist kodu. Kui tapate ämbliku, tähendab see riidu abikaasa või partneriga. Kui näete, et ämblik teid hammustab, siis teid reedetakse ja äripartnerid tekitavad teile kannatusi. Kui näete unes enda ümber palju ämblikuvõrke ämblikega, on see ülisoodne enne, mis tõotab edu, head tervist ja sõpru.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Ämblik – hoiatust teatud teiste inimeste ähvarduste eest, kes üritavad unenägijalt asju ära võtta (st võib-olla nende võrku sattumist).
Muud võimalused: kinnijäämine, lämmatav käitumine (sageli, kuid mitte alati seotud ema või muu naiseliku figuuriga).