arst unenäos tähendus
Uni arstist võib tähendada seda, et teil on oskus või võime pakkuda teistele inimestele raskes olukorras tuge.

Unes arsti nägemine sümboliseerib teie vajadust emotsionaalse ja vaimse paranemise järele. Uni võib viidata ka sellele, et teil on mingid terviseprobleemid. Võib olla on aeg minna ja lasta teha endale täielik tervisekontroll.

Kui olete unenäos ise arst, näitab see seda, et  teil on mõni probleem või emotsionaalne haav, mis vajab parandamist ja ravi.

Teine tähendus sellel unel on see, et teil on oskus või võime pakkuda teistele inimestele raskes olukorras tuge.

T. Maunoneni põhjal tähendab arsti unes nägemine, et olete praegu nii füüsiliselt kui vaimselt heas vormis. Naisarst tähendab, et teilt küsitakse nõu delikaatses küsimuses. Arstikittel on märk, et teil on ootamatut rahakulu. Arstliku läbivaatuse unes nägemine hoiatab, et teie puhkuseplaanid ei teostu. Arstitõend ennustab, et saate soovitud töökoha või teid võetakse vastu soovitud õppeasutusse. Arstlik uuring sümboliseerib vajadust kaitsta end keerulises olukorras. Arstide koosolek tähendab lahkhelisid tööl. Arstivanne unes ütleb, et olete võtnud vastutusrikka ülesande.

Kui näete unes arsti abilist vastuvõtul, on see märk, et vajate kõrvalist abi. Kui tegutsete ise arsti abilisena vastuvõtul, tuleb teil tegutseda vastuvõttu korraldava perenaisena.

Vanades unenägude seletajates tähendab arsti nägemine tõbe või haigele paranemist ja tervele haigust.
Kui teile unes arstirohtu välja kirjutatakse, tähendab see, et läheb aega, enne kui teid vaevava suure hirmu võidate. Kui arstirohtu teistele sisse annate, tähendab see, et saate õnnelikuks. Kui ise rohtu võtate, ennustab see mure ja kurbuse saabumist teie ellu.

G. H. Milleri järgi tähendab unenäos arsti nägemine seltskonnas head tervist ja üldist edenemist. Kui olete unes noor ja arstiga kihlatud, hoiatab see unenägu teid tüssamise eest. Kui näete unes arsti tööl, kuulutab see haigust ja lahkhelisid pereliikmete vahel. Kui näete unes, et arst püüab skalpelliga sisselõiget teha, aga see ei õnnestu, tähendab see, et keegi halb inimene kahjustab teid ning püüab panna teid oma võlgasid kinni maksma. Kui sisselõige õnnestub ja näete verd, jääte mingis tehingus kaotajaks. Kui noor naine näeb unes arsti, siis raiskab ta tõenäoliselt oma ilu kergemeelsetele lõbudele. Kui ta unes on haige ja kohtab arsti, ennustab see haigust või muret, millest ta peagi üle saab. Kui aga arst tundub väga mures olevat, siis katsumused suurenevad ning need lõpevad kaotuse ja kurbusega.