eesel unes

G. H. Milleri järgi tähendab eesli unes nägemine rohkelt pahandusi. Uudised või kaup jäävad hiljaks. Kui näete koormat kandvaid eesleid, viitab see pärast kannatlikku vaevanägemist saabuvale edule, olgu see siis seotud reisimise või suhetega. Kui eesel teid taga ajab ja te kardate teda, võite kannatada alusetute kuulujuttude või skandaalide tõttu. Kui eesel unes kõrvulukustavalt kisab, tähendab see avalikku auhaavamist võhikliku ja ebaausa inimese poolt. Kui kuulete kauguses eesli häält, saate jõukaks ja vabanete ebameeldivatest sidemetest. Kui näete, et ratsutate unes eesli seljas, siis reisite tõenäoliselt kaugetesse maadesse ja uurite ligipääsmatuid kohti. Kui näete, et lapsed ajavad eesleid või ratsutavad nendega, ennustab see lastele head tervist. Kui näete unes, et ostate või saate endale eesli, tähendab see seltskonnaredelil tõusu ja kui olete vallaline, siis ka abielu.

Eeslikisa kuulmine unes võib tähendada ka soovimatuid uudiseid või kellegi sekkumist teie tegemistesse.

T. Maunoneni põhjal tähendab eesli unes nägemine, et olete järeleandmatu ja visa otsuseid tehes. Unenägu võib tähendada ka seda, et saate lisatasu töö eest, mida te eriti ei armasta. Eeslit ajava inimese nägemine unes tähendab seda, et teie ellu tulevad ebameeldivused ja takistused. Kuid kui te unes lööte eeslit, on teil loosiga õnne.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Eesel 1. au 2. madalat positsiooni, mis viitab ebaaususele või selle asemel alandlikkusele.
Muud võimalused: 1. kangekaelsust ja järeleandmatust. 2. raske koorma kandjat.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab eesli nägemine teotamist ja pillamist. Eesliga sõitma – tühje jutte, naeru ja põlgust. Eesli löömine unes tähendab tühja tööd ja vaeva. Eesli ostmine – kaubaasjades petmist.