Elevant looduses jalutamas.
Elevant on jõu, intellekti ja ustavuse sümbol.

Unes nähtud elevant või elevandid viitavad sageli millelegi suurele, millega tegelete. Elevandid võivad unes tähistada ka stabiilsust ja jõudu. Kuna elevantidele omistatakse võimet mitte kunagi midagi unustada, siis tähistavad nad sageli ka mälu.

Elevandi unes nägemine tähendab, et te peate olema kannatlikum ja püüdma mõista teisi senisest paremini. Või on teil mõni vana mälestus, mida olete liiga kaua endas kandnud ja sellest kinni hoidnud. Kuna elevandid on paksu nahaga ja neid ei häiri putukate hammustused, siis võib selline uni sümboliseerida justkui sõnumitoojat, kes annab mõista, et igasugustest tühistest asjadest ei maksa probleemi teha.

Elevant on ka jõu, intellekti ja ustavuse sümbol. Võib olla ka nii, et see näitab teie introvertset iseloomu. Kui näete unes valget elevanti, tähendab see millegi eest kuningliku tasu saamist. Unes elevandi seljas sõitmine näitab, et te kontrollite oma alateadvust ja hirme, mida kunagi kartsite.

Elevandi kartmine unes tähendab, et teil on mingi suur probleem lahendada, aga kardate sellega silmitsi seista või püüate ilmselgelt raskeid probleeme vältida.

Kui näete unes, et olete ise elevant, viitab see sellele, et teeksite oma arvamused ja vaated teistele teatavaks. Peate olema julgem ja hoolikalt oma ideid teistele tutvustama. Unes elevandiks olemine võib tähendada ka teie konservatiivseid seisukohti millegi suhtes.

Vanades unenägude seletajates tähendab elevant hilist abielusse heitmist, ka varanduse pärimist ja kasusaamist. Elevandiluu aga vaesust.