Pilt säravvalgetest hammastest.
Kui näete unes sädelevad või säravvalgeid hambaid, tähendab see õnne ja teie peagi täituma hakkavaid soove.

Kui unes näete, et teil on mädanevad või lagunevad hambad, tähendab see, et olete võib-olla öelnud midagi sellist, mida te poleks pidanud tegema. Võimalik, et olete öelnud mõned valed ja kellegi jaoks ebameeldivad sõnad ning need sõnad vaevavad nüüd teid.

Kui unes näete, et teie enda või kellegi teise hambad on sädelevad või säravvalged, tähendab see saabuvat õnne ja peagi täituma hakkavaid soove.

Hammaste pesemisest une nägemine viitab sellele, et tunnete end kaitstuna igasuguse teie vastu suunatud kriitika suhtes. Asetate justkui kilbi või tõkke enda ette, et kaitsta ennast võimalike vigastuste eest. Teise võimalusena tähendab uni seda, et olete oma välimuse eest hoolitsemisega liiga hõivatud ja muretsete selle pärast, kuidas teised teid näevad või mida teist arvavad. See viitab teie enesekindluse tasemele ja läbilöögivõimele. Peate tähelepanu pöörama iseendale ja oma huvidele. Võib-olla tunnete, et teie seisukoht mingis asjas on kahtluse alla seatud.

Kui näete unes, et te ei taha hambaid pesta, tähendab see, et kipute rääkima kõike, mida mõtlete, isegi kui see võib teisi solvata.

Unenägu, kus teie hambad on välja kukkunud ja proovite neid tagasi suhu kinnitada, tähendab enesekindluse puudumist ja piinlikkustunnet. Te kardate, et teised teavad teie puudustest ja vigadest. Kui käitusite unes selles olukorras rahulikult, siis võib see viidata sellele, kuidas suudate igas olukorras parima saavutada. Suudate ebasoodsatest olukordadest puhtalt välja tulla.

Uni sellest, et suus on hambad kasvanud nii pikaks, et ulatuvad alalõua keele alla, tähendab seda, et olete millegi suhtes kaitsepositsioonil ja võib olla seetõttu veidi liiga agressiivne.

Kui näete unes, et teie hambad on katki või et need on välja löödud, tähendab see seda, et olete milleski eksinud või valesti aru saanud ja sellest teistele valesti edasi rääkinud. See võib viidata ka teie väljaöeldud sõnade tagajärgedele.

Kui unes näete, et tõmbate suust hambaid välja ja see on valus, viitab see millelegi, mida te teha ei taha. Kui unes hambaid suust välja tõmbate ja see ei tee tele haiget, siis see tähendab, et olukord ei olnud nii keeruline ega tüütu, kui algselt eeldasite.

Kui te unenäos kannate valehambaid, on see sümbol raha puudumisest või rahakoti kaotamisest. Teil võib esineda mõningaid rahalisi probleeme.

Vanades unenägude seletajates tähendab hammaste puhastamine peole kutsumist. Hambavalu – haiguse algust. Hammaste kaotamine – lapseõnne. Võõrad hambad – õnnetust ja äpardust teiste poolt. Hambaarst – valust lahtisaamist, head kosjaõnne.

Hambahari tähendab sõprade kaebusi ja pahategusid. Hamba väljatõmbamine ettevõtmiste nurjumist.