Hambad unes.
Kui näete unes sädelevad või säravvalgeid hambaid, tähendab see õnne ja teie peagi täituma hakkavaid soove.

Kui unes näete, et teil on mädanevad või lagunevad hambad, tähendab see, et olete võib-olla öelnud midagi sellist, mida te poleks pidanud tegema. Võimalik, et olete öelnud mõned valed ja kellegi jaoks ebameeldivad sõnad ning need sõnad vaevavad nüüd teid.

Kui unes näete, et teie enda või kellegi teise hambad on sädelevad või säravvalged, tähendab see saabuvat õnne ja peagi täituma hakkavaid soove.

Hammaste pesemisest une nägemine viitab sellele, et tunnete end kaitstuna igasuguse teie vastu suunatud kriitika suhtes. Asetate justkui kilbi või tõkke enda ette, et kaitsta ennast võimalike vigastuste eest. Teise võimalusena tähendab uni seda, et olete oma välimuse eest hoolitsemisega liiga hõivatud ja muretsete selle pärast, kuidas teised teid näevad või mida teist arvavad. See viitab teie enesekindluse tasemele ja läbilöögivõimele. Peate tähelepanu pöörama iseendale ja oma huvidele. Võib-olla tunnete, et teie seisukoht mingis asjas on kahtluse alla seatud.

Kui näete unes, et te ei taha hambaid pesta, tähendab see, et kipute rääkima kõike, mida mõtlete, isegi kui see võib teisi solvata.

Unenägu, kus teie hambad on välja kukkunud ja proovite neid tagasi suhu kinnitada, tähendab enesekindluse puudumist ja piinlikkustunnet. Te kardate, et teised teavad teie puudustest ja vigadest. Kui käitusite unes selles olukorras rahulikult, siis võib see viidata sellele, kuidas suudate igas olukorras parima saavutada. Suudate ebasoodsatest olukordadest puhtalt välja tulla.

Uni sellest, et suus on hambad kasvanud nii pikaks, et ulatuvad alalõua keele alla, tähendab seda, et olete millegi suhtes kaitsepositsioonil ja võib olla seetõttu veidi liiga agressiivne.

Kui näete unes, et teie hambad on katki või et need on välja löödud, tähendab see seda, et olete milleski eksinud või valesti aru saanud ja sellest teistele valesti edasi rääkinud. See võib viidata ka teie väljaöeldud sõnade tagajärgedele.

Kui unes näete, et tõmbate suust hambaid välja ja see on valus, viitab see millelegi, mida te teha ei taha. Kui unes hambaid suust välja tõmbate ja see ei tee tele haiget, siis see tähendab, et olukord ei olnud nii keeruline ega tüütu, kui algselt eeldasite.

Kui te unenäos kannate valehambaid, on see sümbol raha puudumisest või rahakoti kaotamisest. Teil võib esineda mõningaid rahalisi probleeme.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab hammaste puhastamine peole kutsumist. Hambavalu – haiguse algust. Hammaste kaotamine – lapseõnne. Võõrad hambad – õnnetust ja äpardust teiste poolt. Hambaarst – valust lahtisaamist, head kosjaõnne. Hambahari tähendab sõprade kaebusi ja pahategusid. Hamba väljatõmbamine ettevõtmiste nurjumist.

G.H. Milleri põhjal ennustavad unes nähtud hambad tavaliselt ebameeldivaid haigusi või kokkupuuteid tülikate inimestega. Kui näete unes, et teie hambad logisevad, siis on oodata läbikukkumisi ja süngeid sõnumeid. Kui arst hamba unes välja tõmbab, tähendab see saatuslikku pikalevenivat haigust, mis võib fataalselt lõppeda. Kui näete unes, et arst hambaaugud ära parandab, saate kaotatud väärtasjad pärast ohtraid ebameeldivusi tagasi. Kui näete ennast hambaid pesemas või puhastamas, ennustab see ränka võitlust, mida teil tuleb varanduse säilitamiseks pidada. Kui näete, et teile tehakse hambaproteese, siis saavad teile osaks suured kannatused, millest püüate pääseda. Kui näete unes, et jääte hambutuks, ennustab see koormat, mis purustab teie uhkuse ja hävitab äri. Kui näete, et hambad lüüakse välja, siis tähendab see ootamatut õnnetust: kas juhtub midagi halba teie äriga või siis jõuab surm või õnnetus teile kannule. Kui kontrollite unes hambaid, võtke seda kui hoiatust. olge äri- või tööasjades ettevaatlik, sest vaenlane varitseb läheduses. Kui hambad on unes lagunenud ja puseriti välja, siis kannatab teie töö või tervis tugeva pinge all. Kui näete end hambaid välja sülitamas, ennustab see teie enda või lähedase haigust. Katkised hambad on hullemaid asju, mida unes näha võib. Unenägijat tabavad ebaõnnestumised. See võib tähendada varanduse kaotust, plaanide teostamatust, halba tervist või rasket masendust. Kui välja kukub üks hammas, ennustab see ebameeldivaid uudiseid. Kui kaks hammast, siis tabab unenägijat ebaõnn vaatamata sellele, et ta pole olnud hooletu. Kui tegu on kolme hambaga, võib järgneda raske haigus või õnnetus. Kui kõik hambad suust välja kukuvad, siis võib võimust võtta nälga ja surm. Kui hambad on lagunenud ja te tõmbate nad ise välja, siis toimub sama, aga sel korral puudutab see rohkem teid ennast. Kui näete, et hammastelt eemaldatakse hambakivi, mille järel on hambad valged ja ilusad, siis on see ajutise raskuse märk, mille möödumise järel käitute targemini ja tunnete kohusetäitmisest rõõmu. Kui olete oma hammaste üle nende valevuse ja ilu tõttu uhke, ennustab see, et soovide täitumine toob kaasa meelepärast tegevust ja rohkesti õnne.

Kui näete unes, et olete hambutu, siis tähendab see seda, et te ei suuda oma huvide eest seista ja et nõrk tervis rikub teie tulevikuväljavaated. Kui näete teisi hambutuna, siis püüavad vaenlased teid tagajärjetult mustata.

T. Maunoneni põhjal tähendavad valged, terve hambad, et teie hammastega juhtub midagi head, seevastu katkised hambad ennustavad eesootavaid muresid.

Kui näete, et hammas tuleb lahti, teatab uni kellegi lahkumisest, kes on seda lähedasem, mida eespool lahtitulnud hammas asetseb. Silmahamba väljatulemine tähendab enamasti meest.

Hambahari tõotab, et tänu oma hoolikusele väldite kahju saamist. Hambapasta viitab sellele, et peaksite paremini kaaluma oma ostusid.

Kui näete unes, et pesete hambaid, tähendab see sõbra haigust. Hambavalu ütleb, et peaksite kellegagi suhted korda tegema. Hambaarsti nägemine lubab abi ootamatust kohast. Hammaste kasvamine tähendab lastele head. Täiskasvanule ennustab see ootamatult saabuvat kingitust.

Hambakulla nägemine tähendab, et teie palk paraneb pärast läbirääkimisi. Kellegi hambutus unes aga ütleb, et ärritad tahtlikult oma lähedast, kes tunneb end mingil määral kaitsetuna.