Hiir unes.
Hiire nägemine unes võib sümboliseerida väiksemaid ärritusi ja tüütusi.

Hiire nägemine unenäos tähendab hirmu, vaeva, ebaolulisi asju ja enesekindluse puudumist. Teil tekivad  tunded ja hirmud, mida te ei suuda kontrollida. Unenägu võib teile öelda, et veedate liiga palju aega kellegi teise varjus elades. Hiir sümboliseerib väiksemaid ärritusi ja tüütusi. Võib-olla lasete väikestel probleemidel või ebaolulistel probleemidel end kõigutada.

Unenäos surnud hiire nägemine tähendab, et te ei lase väiksematel probleemidel end häirida. Te ei lase oma hirmudel takistada seda, mida soovite saavutada. Teise võimalusena näitab surnud hiir, et on midagi, mida olete liiga kaua ignoreerinud või tähelepanuta jätnud.

Uni hiire tapmisest või lõksu püüdmisest viitab sellele, et teised teevad teie elus teatavate väiksemate probleemide lahendamisel palju ära.

Unenägu sellest, et teie või keegi teine sööb hiirt, näitab, et teie südametunnistust on miski vaevamas. Peate sellest vabanema.

Unes hiire jälitamine või taga ajamine viitab sellele, et te ei seisa enda eest. Te lasete teiste arvamusel end mõjutada.

Vanades unenägude seletajates tähendab hiirte nägemine head kauplemisõnne. Hiirte piuksumine kurvastust. Hiired söömas – vaevaga saadud kasu. Hiiri püüdma – vaeste üle võitu saama.

Hiireauk

Hiireaugu nägemine unenäos kujutab endast mõnda teie enda varjatud aspekti, mida te ei soovi tunnistada ega sellega silmitsi seista. Ehkki teate, et seda probleemi on ebatervislik vältida, teete seda endiselt.

Hiirelõks

Hiirelõksu nägemine unenäos soovitab teil olla ettevaatlikum. Olge ettevaatlik inimestega, kes soovivad teid aidata. Hiirelõks sümboliseerib leidlikkust, mõistmist ja loovust. Peate otsima parema viisi, kuidas midagi teha või saavutada.

Unes hiirelõksu ülespanemine tähendab, et ületate oma vastased. Uni sellest, et hiir lõksu püütakse, viitab sellele, et teid kasutatakse ära.

Vanades eesti unenägude seletajates tähendab hiirelõks vastaste õnnetust. Hiirelõksu ülespanemine vaenlaste järgi varitsemist.
Aga hiirte nägemine hoiatust, et te ei peaks oma sõpru uskuma. Hiiri unes püüdma ning neid tapma, tähendab vaenlaste üle võidu saamist. Hiirte piiksumist unes kuulma tähendab kõiksugust kurvastust ja leina sugulaste pärast tunda saama.

G.H. Milleri põhjal tähendab hiire nägemine unes, et teil on tekkimas koduseid muresid ja võite kokku puutuda sõprade valelikkusega. Äriasjad võivad võtta ebameeldiva pöörde. Hiirte tapmine unes tähendab, et saate oma vaenlastest jagu. Kui aga lasete neil põgeneda, viitab see kahtlastele võitlustele. Kui sellist und näeb noor naine, siis tähendab see pettuse ohtu ja salavaenlaste olemasolu. Kui näete hiirt oma rõivastel, osutab see peatsele skandaalile, millesse teid segatakse.

Hiirelõksu unes nägemine peaks manitsema teid ettevaatusele, sest teie vastu hautakse kurja. Kui näete hiiri täis hiirelõkse, on see märk, et tõenäoliselt satute vaenlaste kätte või saate nende läbi kahju. Kui seate unes hiirelõkse üles, ennustab see nutikat lahendust, mille abil vastasest jagu saate.

T. Maunoneni järgi tähendab hiire unes nägemine, et olete ehmunud pisiasjadest. Hiirte näritud riided ennustavad teile pahandusi, mille on põhjustanud teised. Hiireurg annab teada, et keegi püüab teid korteriasjus petta, kuid see tähendab ka seda, et teie austamise objekt on ebasiiras.