Jää unenäos.
Jääl libisemine unenäos sümboliseerib teie ebakindlust ja kõikuvat enesehinnangut.

Unes jää nägemine viitab sellele, et teil puudub ideede ja mõtete voog. Te ei näe, et teeksite oma elus mingeid edusamme. Teise võimalusena tähendab unenägu, et võtate riske, mida te ei peaks võtma.

Unenäos jääl libisemine sümboliseerib teie ebakindlust ja kõikuvat enesehinnangut. Samuti võib teie ees olla takistus.

Kui näete unes, et kukute läbi jää, võib see viidata sellele, et teie emotsioone ähvardab läbikukkumine.

Uni jää sulamisest tähendab seda, et püüate mingit olukorda või probleemi oma elus aeglaselt justkui üles sulatada. Tunnistate oma negatiivseid emotsioone.

Vanades unenägude seletajates tähendab jää nägemine unes hädaohtu. Jääauku kukkumine – elujõu raugemist, haigust, surma, äpardusi. Jäälõhe – hädaohtu. Jääminek – tundeelu elavnemist. Jää raiumine – puudust ja põuda. Jääl käimine – ohtlikku ettevõtmist.

Jäämägi

Unes jäämäe nägemine viitab sellele, et te ei kasuta ära oma täielikku potentsiaali ja ei rakenda oma tugevaid külgi. See võib viidata ka sellele, et üritate end fassaadi taha peita. Teise võimalusena tähendab uni seda, et te ei kaalu piisavalt põhjalikult enne otsuse langetamist mõnda probleemi. Peate vaatama pealispinnast kaugemale ja süvenema probleemi sügavuti.

Jääpurikad

Unes jääpurikate nägemine viitab probleemile või murele, mis on teie elus pikemat aega püsinud. Kui jääpurikad teie unes sulavad, siis see näitab, et karmid ajad on peaaegu läbi saamas. Saate oma probleemidest peagi üle.

Unes jääpurikate nägemine sümboliseerib ka teie elus olevaid raskusi. Tunnete, et teid ümbritsevad inimesed ei toeta teid piisavalt.

Jääskulptuur

Jääskulptuuri nägemine unes näitab, et mõni olukord või sündmus on pannud teie elu seisma. Te tunnete, et ei tee oma elus mingeid edusamme ega suuda edasi liikuda.

Mõelge, keda või mida  jääskulptuur kujutas ja püüdke niimoodi oma unenägu selgemalt lahti seletada. Ära ei tohi unustada ka kõiki muid unenäosümboleid, mida unes kohtasite. Ka kõige väiksemad ja esmapilgul tähtsusetud asjad võivad anda teie unenäole teise tähenduse.

Uisutamine

Kui näete unes, et teie või teised inimesed uisutavad, viitab see sellele, et peate usaldama ennast ja oma tegevust. Unenägu võib viidata ka sellele, et peate hoolikalt mõtlema, kuidas mingis olukorras või suhtes edasi liikuda.

Gustavus Hindman Milleri “Unenägude seletajas”, mille esmatrükk (originaal “What’s a Dream? A Scientific and Practical Interpretation of Dreams”) ilmus 1901. aastal, on jää unes nägemise seletus järgmine:

Kui näed unes jääd, siis ootab ees palju muret. Pahatahtlikud inimesed püüavad sind kahjustada. Kui näed unes jääminekut puhtal veekogul, kuulutab see, et su õnne takistavad kadedad sõbrad.  Kui näed end mööda jääd kõndimas, siis riskid paljuga mugavuse ja põgusate rõõmude nimel. Noore naise jaoks on unes jää peal käimine häbiga seotud ohu märk. Kui näed unes maja katuseräästal jääpurikaid, tähendab see häda ja heaolu puudumist, ka tervise halvenemist. Kui näed jääpurikaid aial, ennustab see kehalisi ja vaimseid kannatusi, kui aga puude peal, siis niigi nõrkade lootuste veelgi suuremat hajumist. Kui näed unes igihaljastel taimedel jääpurikaid, siis varjutava kahtlused säravat tulevikku. Kui näed jääpurikaid puudelt alla kukkumas, ennustab see su murede või ebaõnne peatset kadumist. Kui valmistad unes jääd, teed suure vea liigse isekuse tõttu. Jää söömine unes ennustab haigust. Jää sulamisvee joomine aga liiderlikkusega seotud haigust. Jäises vees unes suplemine ennnustab, et oodatud naudingud katkestab mingi ettenägematu sündmus.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab jää nägemine, et te ei tohiks oma sõpru pimesi uskuda. Jää peal sõitmine sümboliseerib ettevõtmiste täideminekut. Jää katkiminek aga seda, et tunnete ilmaasjata millegi pärast hirmu.