Beebi jalad ema käe peal.
Kui unenäos näete laste jalgu, siis viitab see edukusele. Beebi jalgade nägemine näitab sõprust.

Jalad unenägudes on seotud meie moraalse seisundiga. Jalad unenägudes näitavad, kuidas me end elus tunneme, meie mõtteid ja tegusid ning sisemist tööd. Jala või jalgade sandistamine tähendab ärkvelolekus võimalikku haigust või õnnetust.

Uni, kus kellegi jalg või jalad on amputeeritud, näitab valu ja kahjustusi. Aga kui unenäos näete laste jalgu, siis viitab see hoopis edukusele. Kui teil on unes probleeme jalgadega, näiteks on neil haavad või haavandid, näitab see, et olete rahaliselt kindlustatud. Teie jaoks tähendab pikkade varbaküünte unes nägemine seda, et peate arendama omaenda füüsilist ja psüühilist jõudu. Kui näete unes, et jalad on ära lõigatud, peegeldab see ka seda, et peate rohkem oma põhimõtete eest seisma. Jalad võivad olla seotud teie enda enesekindluse kaotamisega elus. Amputeeritud jalad võivad olla seotud teie enda tunnetega. Beebi jalgade nägemine näitab sõprust. Unes oma jalgade vigastamine võib tähendada võimalikku haigust või õnnetust.

Selle une mõistmiseks sügavamal tasandil peate keskenduma jalgade üldisele tõlgendusele, mis tähendab elus mõningast murettekitavat olukorda. Jalg on seotud vabadusega elus ja sümboliseerib sügavama tarkuse leidmist. Kui unes nägite, et jooksite, tähendab see elus meeleparandust. Kui keegi kriimustab unes jalataldu, näitab see elu kaotusi ja kahjustusi. Unes jalgade pesemine näitab füüsilist jõudu. Loomade jalgade nägemine unes näitab, et peate nägema kogu elu pilti. Jalgade kõigi luude murdmine viitab vajadusele puhastada oma tee tegeliku tõe nägemiseks.

G. H. Milleri põhjal tähendab unes ilusate naisejalgade nägemine, et kaotate otsustusvõime ja käitute selle mõjul väga rumalasti. Kui näete inetuid jalgu, ennustab see tulutuid ettevõtmisi ja pahuraid kaaslasi. Kui näete aga unes enda jalgu, tähendab see meeleheidet ja seda, et teie üle valitseb kellegi teise tahe. Kui näete teiste inimeste jalgu, siis säilitate oma õigused otsustaval ja meeldival viisil ning tõusete keskpärasusest kõrgemale. Kui unes oma jalgu pesete, viitab see sellele, et teised kasutavad teid ära. Kui näete, et jalad unes valutavad, ennustab see alandavaid tülisid. Kui unes on jalad punased ja paistes ennustab see ootamatut muutust, mis teid perekonnast lahutab. Haavatud jalg sümboliseerib kaotusi ja piinarikast haigushoogu. Kui teil on unes puujalg, viitab see sellele, et kohtlete oma sõpru valesti. Kui teie jalgadel on unes haavandid, tähendab see, et teiste abistamine kurnab teid rahaliselt. Kui näete, et teil on kolm või enam jalga, siis plaanite oma mõtteis enamat, kui teile kasuks tuleb. Kui teie jalad teile ei kuuletu, ennustab see vaesust. Kui näete unes, et teie jalg või jalad amputeeritakse, siis kaotate olulisi sõpru ja teie kodune elu muutub talumatuks. Kui noor naine imetleb unenäos oma jalgu, viitab see edevusele või et tema meessoost austajad pöörduvad temast ära. Kui ta käed ja jalad on karvased, hakkab ta mehe üle valitsema. Kui näete unes, et teie jalad on siledad ja kaunid, tähendab see õnnelikku tulevikku ja ustavaid sõpru.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab jalgade nägemine nii haigust kui häda, aga mõnikord ka hoopis rõõmsat meelt. Mudased jalad aga tähendavad õnnetust ja haigust. Paljad jalad – haigust, köha, häda ja vaesust. Puhtad jalad – head tervist ja elu paranemist. Jalgade pesemine – ei pea kedagi kartma. Jalga nikastama – kinni jäämist ja õnnetust. Teiste jalgadele suud andma – elukorra muutmist. Jalgadega jää peal liu laskmine – head edasijõudmist. Jalajäljed – õnne kestmist.