Jänes unes
Jänese või küüliku nägemine unes tähendab õnne, maagilist jõudu ja edu.

Jänese või küüliku nägemine unes tähendab õnne, maagilist jõudu ja edu. Teil on positiivne ellusuhtumine. Teise võimalusena sümboliseerivad küülikud arvukust, soojust, viljakust ja seksuaalset aktiivsust. Võib-olla tuleb teie seksuaalelu vaos hoida. Und võib seostada ka ülestõusmispühade aja ja teie isikliku mälestusega lihavõtetest.

Eelkõige sümboliseerib valge jänese nägemine unes ustavust armastuses. Valge küülik on ka suunanäitaja, mis suunab teid õigesse suunda. Unes musta küüliku nägemine viitab hirmule läheduse ees.

Kui küülik hüppab unes, siis see näitab viljakust. Teid ümbritsevad lapsed. Teise võimalusena võib uni olla analoogne teie pühendumuse puudumisega ja sellega, kuidas te ühest või teisest asjast üle hüppate.

Kui näete unes, et küülik teid kriibib või hammustab, siis see tähendab, et peate rohkem tähelepanu pöörama oma isiklikele suhetele või armuelule. Kui jänku hammustab teie varbaid, tähendab see, et teie suhe kellegagi liigub vales suunas.

Vanades unenägude seletajates tähendab jänese unes nägemine edevat olekut kartust ja hirmu. Jänest tapma – maiust ja praehimu, aga ka suurt loosiõnne. Jäneseliha sööma – rahutut meelt. Jänesenahka nülgima – hooplemist tühist asjadega. Jänese saba – õnn pöörab selja.

G. H. Milleri järgi tähendab see, kui näete unes jänest enda ees põgenemas, et kaotate salapärasel moel midagi väärtuslikku. Kui püüate jänese kinni, saab teist võistluses võitja. Kui võtate unes endale jänese lemmikloomaks, saate endale korraliku, kuid ebaintelligentse kaaslase. Surnud jänes kuulutab mõne sõbra surma. Kui näete unes, et koerad ajavad jänest taga, ennustab see häda ja tüli sõprade vahel ning teil tuleb pingutada, et sõbralikke suhteid säilitada. Kui näete unes, et lasete jänese maha, siis olete sunnitud endale õiguspäraselt kuuluva valduse kaitsmiseks kasutama isegi vägivaldseid võtteid.