Pikkade pruunide juustega tüdruk.
Kui unes näete, et teil on pikad juuksed, näitab see seda, et mõtlete enne otsuse langetamist pikalt ja hoolikalt järele.

Juuste nägemine unes võib tähendada nii sensuaalsust, seksuaalsust, võrgutamist kui ka edevust ja tervist. Juuste olukord näitab teile, mida see tähendada võib. Kui teie juuksed on unenäos sõlmes või sassis, siis võib see sümboliseerida teie elus ebakindluse ja segaduse aega. Võimalik, et te ei suuda selgelt mõelda. Kui unes muudate oma soengut kardinaalselt, tähendab see, et kasutate ärkvelolekus mõnele küsimusele vastuse leidmiseks täiesti uut lähenemist.

Kui unenäos lõikate juukseid, viitab see sellele, et keegi üritab teid kontrollida. Teise võimalusena võib see tähendada, et soovite ümber kujundada oma mõtlemist või ambitsioone ja kõrvaldada või püüda vabaneda soovimatutest mõtetest  ning harjumustest.

Kui unes kammite, silitate või seate juukseid soengusse, viitab see sellele, et teil on tekkinud mingi uus idee, kontseptsioon, väljavaade või mõtteviis. Võimalik, et korrastate oma mõtteid ja seate prioriteedid paika. Sellise unenäo otsene tõlgendus viitab teie murele minapildi ja välimuse pärast.

Kui unes näete, et teil on pikad juuksed, näitab see, et mõtlete enne otsuse langetamist pikalt ja hoolikalt järele. Keskendute mingile plaanile või olukorrale. Uni sellest, et teil on nii pikad juuksed, et need teile pidevalt suhu ja silma satuvad, viitab sellele, et teie mõtted või ideed takistavad teid edasi liikumast. Võib-olla mõtlete liiga palju, aga ei tee midagi nende mõtete elluviimiseks.

Uni, kus olete lühikeste juustega, tähendab, et teil on vaja oma elustiili muuta ning vähem kulutada ja olla kokkuhoidlikum.

Kui unes näete, et kaotate oma juuksed kuna need langevad peast välja, tähendab see seda, et olete mures oma vananemise pärast ning selle pärast, et kaotate oma seksuaalsuse ja vitaalsuse. Te olete liiga hõivatud mõtlemisega vananemisest ja oma välimusest.

Juuste kaotamine unenäos võib tähistada ka jõu puudumist. Teil  pole võimalust mingis ettevõtmises edukaks saada. Võimalik, et tunnete end nõrga ja haavatavana.

Kui näete, et kasutate unenäos fööni, viitab see sellele, et peate oma mõtted igasugusest tühjast-tähjast puhastama ja asjadele uuest vaatenurgast vaatama.

Unenägu, kus keegi teeb teile soengut juukseid lõigates, viitab sellele, et kogete reaalses elus oma seni kindlana näinud positsiooni kõikuma löömist. Tunnete, et teid kritiseeritakse ebaõiglaselt.

Teise võimalusena sümboliseerib teie soeng unes uut algust. Võite vabaneda mõnest soovimatust sõltuvusest või negatiivsest iseloomujoonest.

Vanades unenägude seletajates tähendab hallide juuste nägemine elumuresid ja haigust. Punased juuksed – töökoha kaotust. Mustad juuksed – head elu ja tervist. Valged juuksed – lapselaste nägemist. Lokkis juuksed – naeruväärsust. Juuste kammimine – uut tööd ja au. Juuste lõikamine – õnne ja murede vähenemist. Pikad juuksed – kahju kohtu kaudu. Lahtised juuksed – kahju kauplemise läbi. Hõredad juuksed – halba kohta või korterit. Juuste kaotamine – kahju kannatamist ja igavust. Juuksur – õnnetust ja kahju.

Juuksur

Kui olete unes ise juuksur, tähendab see seda, et surute oma ideid ja arvamusi teistele peale. Võib-olla peate töötama oma minapildi kallal ja parandama oma nägemust sellest.

Kui olete unes juuksuris, tähendab see seda, et soovite oma suhtumist muuta. Olete muutusteks valmis ja liigute esialgsega võrreldes hoopis teises suunas.

Kui kasutate unenäos juukselakki, viitab see sellele, et olete oma välimuse ja kuvandi pärast üleliia mures. Hoolite liiga palju sellest, mida teised teist arvavad.

Unes juuksevõrgu nägemine või selle kandmine tähendab, et peate oma tunnetes üles näitama vaoshoitust ja kontrolli.

Parukas

Unenägu, kus kannate parukat, viitab mingile pettusele. Võimalik, et jätate endast teistele teadlikult vale mulje või võtate teiste arvamuse liiga kergekäeliselt omaks, ise sellega tegelikult mitte nõus olles.

Kui unenäos kaotate oma paruka ära, võib see viidata sellele, et satute mingil põhjusel segadusse ja justkui kaotate selge mõtlemisvõime. Uni võib olla ka viide oma hingerahu kaotamisele.