Juuksed unenäos
Kui unes näete, et teil on pikad juuksed, näitab see seda, et mõtlete enne otsuse langetamist pikalt ja hoolikalt järele.

Juuste nägemine unes võib tähendada nii sensuaalsust, seksuaalsust, võrgutamist kui ka edevust ja tervist. Juuste olukord näitab teile, mida see tähendada võib. Kui teie juuksed on unenäos sõlmes või sassis, siis võib see sümboliseerida teie elus ebakindluse ja segaduse aega. Võimalik, et te ei suuda selgelt mõelda. Kui unes muudate oma soengut kardinaalselt, tähendab see, et kasutate ärkvelolekus mõnele küsimusele vastuse leidmiseks täiesti uut lähenemist.

Kui unenäos lõikate juukseid, viitab see sellele, et keegi üritab teid kontrollida. Teise võimalusena võib see tähendada, et soovite ümber kujundada oma mõtlemist või ambitsioone ja kõrvaldada või püüda vabaneda soovimatutest mõtetest  ning harjumustest.

Kui unes kammite, silitate või seate juukseid soengusse, viitab see sellele, et teil on tekkinud mingi uus idee, kontseptsioon, väljavaade või mõtteviis. Võimalik, et korrastate oma mõtteid ja seate prioriteedid paika. Sellise unenäo otsene tõlgendus viitab teie murele minapildi ja välimuse pärast.

Kui unes näete, et teil on pikad juuksed, näitab see, et mõtlete enne otsuse langetamist pikalt ja hoolikalt järele. Keskendute mingile plaanile või olukorrale. Uni sellest, et teil on nii pikad juuksed, et need teile pidevalt suhu ja silma satuvad, viitab sellele, et teie mõtted või ideed takistavad teid edasi liikumast. Võib-olla mõtlete liiga palju, aga ei tee midagi nende mõtete elluviimiseks.

Uni, kus olete lühikeste juustega, tähendab, et teil on vaja oma elustiili muuta ning vähem kulutada ja olla kokkuhoidlikum.

Kui unes näete, et kaotate oma juuksed kuna need langevad peast välja, tähendab see seda, et olete mures oma vananemise pärast ning selle pärast, et kaotate oma seksuaalsuse ja vitaalsuse. Te olete liiga hõivatud mõtlemisega vananemisest ja oma välimusest.

Juuste kaotamine unenäos võib tähistada ka jõu puudumist. Teil  pole võimalust mingis ettevõtmises edukaks saada. Võimalik, et tunnete end nõrga ja haavatavana.

Kui näete, et kasutate unenäos fööni, viitab see sellele, et peate oma mõtted igasugusest tühjast-tähjast puhastama ja asjadele uuest vaatenurgast vaatama.

Unenägu, kus keegi teeb teile soengut juukseid lõigates, viitab sellele, et kogete reaalses elus oma seni kindlana näinud positsiooni kõikuma löömist. Tunnete, et teid kritiseeritakse ebaõiglaselt.

Teise võimalusena sümboliseerib teie soeng unes uut algust. Võite vabaneda mõnest soovimatust sõltuvusest või negatiivsest iseloomujoonest.

T. Maunoneni järgi tähendab pikkade ilusate juuste nägemine teile head. Lühikesed juuksed viitavad sellele, et teile pannakse midagi pahaks. Takused juuksed unenäos viitavad saabuvatele muredele. Unes juuste lõikamine tähendab muret oma laste pärast. Kui märkate unes oma juuste väljalangemist, võib see tähendada, et saate peagi teate oma lapsepõlvekaaslase surmast. Mõnedele ennustab aga selline unenägu hoopis reisi pika maa taha. Heledad juuksed annavad teada, et olete muutliku meelelaadiga; tumedad juuksed sümboliseerivad teie huvi vale isiku vastu. Kui näete unes meest, kellel on hallid juuksed, siis tõotab see tähtsa külalise saabumist; naise hallid juuksed tähendavad hoopis austust. Kui näete unes endal halle juukseid, tullakse teilt mingis asjas nõu küsima. Kui unes oma juukseid rebite, siis teie meelest ei panda teid piisavalt tähele. Juuksekrunniga soengu nägemine nõuab teilt erinevates olukordades osavust ja kannatlikkust. Juuksesalk sümboliseerib salaaustajat. Laubale langev kihar tähendab, et teid peetakse meeldivaks. Kui näete unes kõrva taha keeratud salku, püüate ära meelitada kellelegi teisele kuuluvat inimest.

Vanades unenägude seletajates tähendab hallide juuste nägemine elumuresid ja haigust. Punased juuksed – töökoha kaotust. Mustad juuksed – head elu ja tervist. Valged juuksed – lapselaste nägemist. Lokkis juuksed – naeruväärsust. Juuste kammimine – uut tööd ja au. Juuste lõikamine – õnne ja murede vähenemist. Pikad juuksed – kahju kohtu kaudu. Lahtised juuksed – kahju kauplemise läbi. Hõredad juuksed – halba kohta või korterit. Juuste kaotamine – kahju kannatamist ja igavust. Juuksur – õnnetust ja kahju.

G.H. Milleri järgi tähendab see, kui naine näeb unes, et tal on kaunid juuksed ja ta kammib neid, hooletust isiklikes asjades. Kui mees näeb unes ennast oma juukseid lõikamas, ennustab see vaesumist liigse helduse tõttu või üleliigsest muretsemisest tekkivat haigust. Kui näete unes, et juuksed lähevad halliks, tähendab see rasket haigust mõne teie sugulase või sõbra perekonnas. Kui unenäos olete üleni karva kasvanud, ennustab see teile sellisel määral pahedele järeleandmist, et kaotate ühiskonnas oma staatuse. Naise puhul tähendab selline uni, et ta otsustab sõltumata üldkehtivatest moraalinormidest toimida iseenda seatud reeglite järgi. Kui mees näeb unes, et tal on mustad lokkis juuksed, siis petab ta inimesi oma meeldiva käitumisega. kui aga naise juuksed on lokkis ja musta värvi, tähendab see võrgutamisohtu. Kui näete unes kuldsete juustega naist, saab teist kartmatu ja truu sõber. Kui näete unes, et teie kallimal on punased juuksed, hurjutab partner või naine teid truudusetuse pärast. Punased juuksed viitavad ka muutustele. Kui näete pruune juukseid, ebaõnnestub teil karjääri valik. Kui näete aga korras ja soengusse seatud juukseid, siis pöörab teie õnn paremuse poole. Kui näete unes, et olete oma juuksed maha ajanud ja pea on paljas, tähendab see pillavat heldekäelisust sõbra suhtes, mis aga toob teile endale kitsikuses olemise. Kui näete säravaid ja pehmeid juukseid, viitab see õnnele ja luksusele. Kui naine näeb unes, et võrdleb oma peast võetud musta ja valget juuksekarva, siis ta kõhkleb kahe sarnase pakkumise vahel. Kui ta pole ülimalt tähelepanelik, võib ta valida õnnetoova asemel mure ja kaotuse. Kui näete unes sassis juukseid, osutub elu tõeliseks katsumuseks, äri laguneb ja abielu on raske taluda. Kui naisel ei õnnestu unes juukseid kammida, kuulutab see väärika mehe kaotust liigse tujukuse tõttu. Unes juuste lõikamine tähendab suuri pettumusi. Kui naine näeb unes, et ta juuksed langevad peast välja ja ta muutub peaaegu kiilaks, ennustab see, et ta peab endale ise elus ülalpidamist teenima. Kui mees näeb unes, et tal on lumivalged juuksed, tähendab see meeldivat ja nauditavat eluteed. Kui mees silitab unes naise juukseid, saab ta nautida suhet silmapaistva ja hoolitseva truu naisega. Kui näete unes oma juustes lilli, ennustab see lähenevat häda, mis aga eemalt vaadates paistab tegelikkusest ähvardavam. Kui naine näeb unes, et t ajuuksed muutuvad valgeteks lilledeks, viitab see eesseisvatele muredele. Tal on vaja olla vastupidav ja oma katsumustele tuleb julgelt vastu astuda. Kui näete, et juuksekihar muutub halliks ja kukub peast välja, tähendab see häda ja pettumust. Haigus varjutab säravad lootused. Kui näete unes, et teie juuksed muutuvad üleöö halliks, aga nägu on noor, ennustab see ootamatut muret ja leina. Kui sellist und näeb noor naine, tähendab see, et ta võib ma partneri ootamatu õnnetuse või haiguse tõttu kaotada. Südamevalu põhjustab tõenäoliselt ka ta enda ebadiskreetus. Ka oma kaaslastega peaks ta olema ettevaatlikum.

Juuksur

Kui olete unes ise juuksur, tähendab see seda, et surute oma ideid ja arvamusi teistele peale. Võib-olla peate töötama oma minapildi kallal ja parandama oma nägemust sellest.

Kui olete unes juuksuris, tähendab see seda, et soovite oma suhtumist muuta. Olete muutusteks valmis ja liigute esialgsega võrreldes hoopis teises suunas.

Kui kasutate unenäos juukselakki, viitab see sellele, et olete oma välimuse ja kuvandi pärast üleliia mures. Hoolite liiga palju sellest, mida teised teist arvavad.

Unes juuksevõrgu nägemine või selle kandmine tähendab, et peate oma tunnetes üles näitama vaoshoitust ja kontrolli.

G.H. Milleri järgi tähendab juuksuri juurde sattumine seda, et teid segatakse kauni naise taktitu käitumisega seotud kõmulisse sündmusesse. Naise jaoks tähendab selline uni perekondlikke probleeme ja hästihoitud saladusi. Kui naine näeb unes, et ta laseb endal juukseid värvida, kuulutab see, et vaenlased püüavad ta mainet hävitada ja ta pääseb vaevu seltskonna halvakspanust. Kui ta laseb endale unes soengu teha, viitab see kergemeelsusele ja soovile vahendeid valimata inimesi oma tahte alla painutada.

Parukas

Unenägu, kus kannate parukat, viitab mingile pettusele. Võimalik, et jätate endast teistele teadlikult vale mulje või võtate teiste arvamuse liiga kergekäeliselt omaks, ise sellega tegelikult mitte nõus olles.

Kui unenäos kaotate oma paruka ära, võib see viidata sellele, et satute mingil põhjusel segadusse ja justkui kaotate selge mõtlemisvõime. Uni võib olla ka viide oma hingerahu kaotamisele.

G.H. Milleri järgi tähendab unes paruka kandmine seda, et viite varsti läbi ebasoodsa muudatuse. Kui paruka unes kaotate, siis tõmbate endale kaela pilked ja vaenlaste põlguse. Kui näete unes, et keegi teine kannab parukat, on see pettusesse takerdumise enne.