Kaev unes.
Pilt: Pixabay

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab kaevu nägemine, mis on kuiv, puudust ja kahju. Kui kaev on vett täis, siis saladuste päevavalgele tulekut. Kaevu kukkumine tähendab õnnetust ja häda. Kaevu kaevamine veepuudust ja nälga. Kaevust vett võtma tähendab kasu saama.

G. H. Milleri põhjal tähendab unes selle nägemine, kui olete kaevus ametis, allajäämist kurjale saatusele, sest rakendate oma energiat valesti. Lubate kahtlastel isikutel oma elu suunata. Kui näete end kaevu kukkumas, siis tõotab see teid tabavat suurt meeleheidet. Kui kaev unenäos kokku variseb, võivad vaenlase salasepitsused teie plaanid nurjata. Kui näete unes tühja kaevu, on see märk sellest, et te ei tohi võõraid usaldada, sest teid võidakse paljaks röövida. Kui näete kaevus pumpa, siis viitab see võimalusele elu paremaks muuta. Kui näete, et ammutate kaevust vett, siis saavad teie lootused täidetud. Kui aga vesi pole puhas ja läbipaistev, ootavad teid ees ebameeldivused.

T. Maunoneni järgi tähendab õuel asuv kaev elu sümbolit. Kui kaevus on selge ja läbipaistev vesi, tähendab see head tervist. Häguse või sogase veega kaev tähendab et teie tuttavad on silmakirjalikud. Kui kaevus on palju vett üle rõngaste, saab teie pereelu olema õnnelik. Kui võtate unes kaevust puhast vett, ootab teid edu. Aga kui kannate sogast või musta vett, pole see hea märk. Kui kaevu ei tule vett, saate võõrustada soovimatuid külalisi. Kui kaev kuivab, ootab teid ees ülemäärane raha kulutamine.

Kaevurõngad ennustavad ostu, mis loob turvalisuse. Kui võtate kaevust vett vanaaegse kaevuvintsiga, tuleb ilmsiks mingi kaua varjatud lugu.

Kaev jäätmete jaoks tähendab unes seda, et teie maine on puhastatud.