Mida tähendab kala nägemine unenäos?
Kui näete unes värvilist kala, tähistab see head tervist ja vajadust enda eest hoolitseda.

Vana traditsiooni kohaselt on unes kala nägemine positiivne sümbol. Erandiks on ainult uni, kus nähakse surnud kala või kala, mille te oma käest, õnge otsast või võrgust maha lasksite kukkuda. See viimane uni kuulutab murelikkust, hingevalu või pettumust. Kui keegi näeb unes kalastamist, siis see ennustab mõnda soodsat sündmust. Merekaladest une nägemine tähendab millegi võitmist ja õnne. Suured kalad ennustavad, et inimesed kipuvad sinust lobisema ja sind taga rääkima. Väikesed kalad kujutavad endast kahju või millegi kaotamist.

Vanal ajal arvati ka, et kui rase naine näeb unes, et kala tuleb tema kehast välja, sünnitab ta tüdruku.

Inimestele on omane mõelda igasuguseid mõtteid ja tunda erinevaid emotsioone. See on justkui vesi, mis kihab erinevatest kaladest ja meile nähtamatust elust. Mereloomad ja kalad võivad tähistada sinu enda vaimset ja temperamentset protsessi nagu näiteks väikesed kalad tähistavad teie salasoove. Kuna kalad elavad vees ja jäävad meile siiski raskesti kättesaadavaks, võivad nad unenäos tähistada tabamatuse elementi, sest neid on raske kinni püüda ning nad kipuvad kergesti käest lipsama.

Uni meres ujuvatest kaladest tähendab ka sissevaadet teie alateadvusse, eriti kui nägite rohkem kui ühte kala ookeanis ujumas. Unes kala püüdmine sümboliseerib teie teadlikkust ja vähemal määral näitab, et saate ülevaate iseenda (või kellegi teise) isiksusest.

Unenägudes nähtud kalal on ka prohvetlik tähendus. Paljud naised väidavad, et kui nad näevad und kaladest, jääb keegi nende tuttav, sõber või sugulane rasedaks. Nii et see tekitab küsimuse, kas kaladest une nägemine  võib ennustada ärkvelolekus kellelegi lapse saamist. Vastus on, et võib. Paljud vanad unenägude seletamise  raamatud väidavad, et raseduse ajal kaladest une nägemine ennustab kauni beebitüdruku sündi. Kui olete rase ja näete unes musta värvi kalu, tähistab see tugeva poisi sündi. Kui näete rasedana unes kalastamist, tähendab see sujuvat ja lihtsat sünnitust ning tervet last. Kui näete rasedana unes karpkalu, võib see ennustada, et sünnitate intelligentse ja andeka lapse, tõenäoliselt tütre. Kui olete rase ja näete unes, et püüate kala, sümboliseerib see poisi sünnitamist, keda saadab elus suur edu. Raseduse ajal kaladest une nägemine on enamasti seotud positiivsete märkidega ning sellel on positiivne tähendus ja tõlgendus.

Mida sümboliseerib uni kaladest, kes pole vees?

Kala on unenägudes üks levinumaid sümboleid. Sellel on nii positiivne kui ka negatiivne tõlgendus. Enamik unes nähtud kalade tähendusi on siiski positiivsed. Kui näete unes näiteks seda, et ujute koos kaladega vee all, võib see viidata kogukonnale ja tundele, et olete aktsepteeritud. Kalad võivad tähistada ka küllust. Kui unenäos oli võimalik loetleda, mitu kala parves ujus, siis tuleks ka sellele tähelepanu pöörata ning seletada enda jaoks ka antud numbri tähendus ära.

Kuid mida see tähendab, kui tunnete end kaladest und nähes ebamugavalt? Näiteks näete kala veest väljas ja see tekitab ebameeldivaid tundeid ning äkki tunnete tungi aidata kalad ellujäämiseks vette tagasi. Sel juhul ennustab selline unenägu teie ärkveloleku ajal ilmnevaid ebameeldivaid olukordi ja probleeme. See unenägu võib ennustada pettumust, eriti kui näete unes reostunud või sogast vett koos kaladega. Kui mõelda ütlusele “nagu kala kuival”, siis tähistab see midagi või kedagi, kes pole oma päris õigel kohal.

Mida tähendab surnud kala unes?

Kui kala on unes surnud, siis tähendab see vanade unenägude seletajate järgi negatiivset märki. Unenägudes nähtud surnud kala sümboliseerib tulevikus probleeme ja haigusi. Veest väljas oleva kala nägemisel on sarnane tõlgendus. Võite ärkveloleku ajal sattuda ebamugavasse ja ootamatusse olukorda. Võib-olla tunnete end kellegi juuresolekul ebamugavalt. Teie uni viitab tõenäoliselt sellele, et peaksite oma elus mõningaid muudatusi tegema.

Tänapäevases tõlgenduses tähendab surnud kala unes nägemine läbikukkumist või pettumust. Kuna kalu seostatakse alateadvusega, siis võib see tähendada mõne idee ebaõnnestumist või mingit teadvustamata soovi.

Mida kujutab endast sogases vees olevate kalade unes nägemine?

Kui näete unes sogases vees ujuvaid kalu, on see sõltuvalt vee selgusest kas kergem või raskem elus ette tulev väljakutse. Mida puhtam vesi, seda positiivsem on uni. Kui nägite kala ujumas puhtas vees, on see positiivne märk. Selline uni tähistab edu ja rahalist kasu, eriti kui juhite  oma äri. Positiivne on see, et järgmine kuu või kaks on teil väga õnnelikud. Kui töötate tavalisel töökohal, võib see uni anda märku edutamisest, mis viib teie karjääri edasi järgmisele tasemele.

Sogases vees kalastamine tähistab tavaliselt teie elus ilmnevat haigust ja keerukaid probleeme. Ärge sattuge paanikasse, sest hea plaaniga, hoolitsedes enese ja muutuste eest paremini, saate kõigest üle. Lahendamatut probleemi pole olemas.

Mis on kala prohvetlik tähendus unenägudes?

Nagu ma juba varem mainisin, ennustab kaladest une nägemine teatud asjaoludel rasedust. Vanade unenägude seletamiste raamatute järgi tähendab unes kalamarja nägemine uut algust ja vajadust oma potentsiaali väljendada. Teise võimalusena tähistab unes kalamarja nägemine ka uut ideed või uut teed, mida mööda minna, et elus edu saavutada. Kuid lisaks sellele tõlgendatakse kalu sageli isikliku arengu, kasvu ja viljakuse sümbolina.

Unes kala nägemine võib viidata ka hoiatusele võimaliku ohu või mõne kahtlasena tunduva olukorra eest, mida peaksite vältima. Teise võimalusena võite püüda tähelepanu, tunnustust ja komplimente, kui unes kala näete.

Unes kala söömine sümboliseerib õnne, toitu, vaimsust, uskumusi, energiat ja teie hinge “toitmist”. Kui küpsetate unes kala, siis see näitab teie töökat olemust ja plaane, millega olete hiljuti tegelenud. Kui leiate, et panete oma südame ja hinge millessegi, on tavaline, et kala ilmub teie unenägudesse. Kui puhastate kala, võib see tähistada teie häbi teiste inimeste suhtes tunnete väljendamisel. Kui näete, kuidas kalad teie käest  ära libisevad, võib see tähendada, et proovite saada sotsiaalselt aktiivseks inimeseks, kuid mõnikord olete varjatult siiski rohkem introvert.

Kui kala teid unes ründab, võib see tähendada, et tunnete end ärkveloleku ajal emotsioonidest üleküllastununa. Kui kala on suur, võite kogeda märkimisväärseid väljakutseid, mis muudavad mõnda teie senist vaatenurka ja ründavad teie praegust veendumuste süsteemi. Kui teid ründas väike kala, ei tule teie ellu suuri muutusi, vaid väikesed. Kalaluudest uni vihjab vanadele vaadetele, mõtetele ja arusaamadele.

Mida tähendab uni suurest kalast?

Nagu ma juba varem mainisin, tähendab suure kala ründamine suurte muutuste läbimist, mis “ründavad” teie praegust vaatenurka, veendumuste süsteemi ja avavad teie silmad lõplikult. Kui aga nägite unes ainult kala ja see ei kahjustanud teid kuidagi, sümboliseerib see inimest, kes ärkveloleku ajal teie selja taga on teist rääkinud. Selline uni tähistab lobisemist. Suure kala nägemine unes võib tähendada ka stressi ja sotsiaalset ärevust ning teatud takistusi, millest peate peagi üle saama. Nagu märkasite, on teie unenägu keeruline tõlgendada. Kuid lõpptulemus, juhul kui unenägu suurest kalast on positiivne, tähendab võitu vaenlaste üle.

Mida tähendab uni mustast kalast?

Vahel peate lihtsalt proovima elus erinevaid asju, enne kui leiate midagi, mis teid õnnelikuks teeb. Kui näete und mustast kalast, tähendab see tunnet, et soovite leida midagi, mis teid vanemate unenägude seletajate järgi õnnelikuks teeb. See võib tähendada, et võite tunda ärevust ja stressi hiljem. Kui teil on elus hetkel raske aeg, võib teie uni peegeldada seda, mida te sisimas tunnete. Nüüd, kui näete end ise musta kalana vabalt ringi ujumas, viitab see uuele algusele. Teise võimalusena ennustab unes musta kala nägemine vihmast ilma. Nii et kui olete vihmase ja tormise ilma fänn, siis on see teie jaoks kindlasti meelepärane.

Kui teil on kallimaga sügav ja puhas suhe, on must kala unes positiivse tähendusega. Aga kui te pole suhtes, siis tõenäoliselt kohtute kellegi siira ja erilise inimesega. Rohelise kala nägemine tähistab isekust ning võib tähistada teie soovi elus uuesti otsast alustada.

Mida tähendab uni värvilistest kaladest?

Kui näete unes värvilist kala, tähistab see head tervist ja vajadust enda eest hoolitseda. Kui püüate unes värvikireva kala, tähistab see teie avatud meelt. Uni võib tähendada ka, et olete oportunist. See uni tähendab, et teile siiski meeldib riskida, sest olete teadlik, et mõnikord peate rohkem riske võtma. Teise võimalusena ennustab selline uni tulevikus suurepärast abielu, nii et olge selleks valmis! Mõni unenäoraamat, mida olen lugenud, ütleb, et värvikirevate merekalade nägemine unes võib tähendada teie loovust ja pööraseid ideid.

Mida tähendab uni praetud kala söömisest?

Unes kala söömine võib näiteks ennustada teie teele tulevaid häid uudiseid. Valge kala küpsetamine näitab, et teie tervis on täiuslik. Suurepärase tervise säilitamiseks peate siiski rohkem tähelepanu pöörama oma elustiilile ja olema aktiivsem. See uni sümboliseerib ka jõukust ja õnne. Negatiivse unenäo puhul kujutab see siiski takistusi, eriti kui unes kala süües luu tõttu lämbusite. Teise võimalusena tähistab unes kala söömine ka rahalist kasu ja paranenud finantsolukorda.

Kui unes näete, kuidas kala valmistatakse ja küpsetatakse ja seejärel seda unes süüakse, on see hea märk. See võib ennustada rikkust ja pärandit. Kui näete unes, et sööte erinevat tüüpi kalu on see samuti hea märk, mis tähendab, et teie pingutused ja raske töö annavad positiivse tulemuse. Saavutate tööalaselt edu. Uni värske kala söömisest tähendab, et teie palved saavad lõpuks vastuse. Samuti tähendab see, et kõik läheb teie jaoks plaanipäraselt ja saate elu nautida. Haisva või mädanenud kala söömine tähendab seevastu petmist ja halva abielu kogemist.

Keetmine ja kala söömine näitab, kuidas te ärkveloleku ajal enda ja oma hinge eest hoolitsete. Te asetate ennast alati esikohale. Kala puhastamine unenäos tähendab teie emotsioonide väljendamise viisi. Te ei karda seda teha, ükskõik kellele ka oma tundeid avaldate. Selline uni tõestab teie vaimset jõudu.

Unenäos on igal kalal oma individuaalne tähendus. Kui näete und lõhest või mõnest muust roosast kalast, sümboliseerib see üldiselt seda, et teil on lähitulevikus ees mõningate oluliste kogemuste omandamine. Kui näete valget kala, lähevad asjad teie armuelus positiivses suunas.

Mõnes okultistlikus raamatus on uni kaladest seotud ka Kalade tähtkujuga, mille sümboliks on kaks koos ujuvat kala. Selle une oluline sümbol on see, et need kaks kala on vastandid. Selle unenäo tõlgenduse põhjal vihjab uni sellele, et teie isiksusel on kaks aspekti ja teil on vaja oma minapilti parandada. Kui sööte kala, näitab see, et lähitulevikus on jõukus teie teele jõudmas. Kui püüate kala, näitab see, et hea idee tagab teile majandusliku sõltumatuse.

Kui näete lendavaid kalu, siis tõenäoliselt suudate tulevikus raskustest üle saada. Kui näete und kalamehest, peate saama puhkuseks ja lõõgastumiseks aja maha võtta. Kui kalur püüab kala, tähendab see, et peate olema teiste suhtes kannatlik. Kalastamisest une nägemine ja seejärel kala söömine võib olla märk saabuvast õnnetusest. Kui unes tapate kala, on see märk sellest, et alistate mõned oma vaenlased.

Kummalise välimusega kala tähendab, et olete oma elus üsna nördinud ja see võib viidata sellele, et miski pärsib teie tegevust. Kala püüdmine roiskunud veega järvest viitab mõne mõjuka inimese loodud takistusele teie äritegevuses. Värvilised kalad tähendavad haigete tervendamist. Kala ostmine viitab ahnusele ja haigustele. Keedetud kala tähendab kaotust, raske kala aga ohtu. Kätega kala püüdmine viitab sentimentaalsetele pettumustele. Kala veevoolus on märk järeltulijatest, kes varsti teie ellu tulevad. Vee põhjas ujuv kala tähendab ohtu, pinnal ujumine aga rikkust.

Suure kala püüdmine on õnne, rõõmu ja võidukäigu märk, kuid kui unes püüate selle paljaste kätega, on see märk klatšist ja poriloopimisest. Kui kasutate kala püüdmiseks õngenööri, tähendab see arusaamatusi ja segadust teie elus.

Kalastamine üldiselt tähendab teie elus otsinguid. Kui näete unes, et püüate kala ookeanis vette sukeldudes ja odaga või olete paadiga keset sügavat merd või ookeani, otsite arvatavasti oma emotsionaalse ja spirituaalse teekonna pildikujutist.

Kui unes sööte kala, ennustab see tervist, püsivat sissetulekut või lotovõitu. Palju surnud kalu unes tähistavad kurbust, üksindust, viletsat lootust ja seda, et teid võivad segada reetlikud inimesed.

Vanades unenägude seletajates tähendab kala nägemine talvel külma ilma, suvel palavat. Kala püüdma – vihmasadu või lumesadu. Kala sööma – rahalist kahju ja muud õnnetust. Kala ostma – rõõmu leidma. Kala õngitsema – igavat tööd ja laisklemist tööl.

Suured kalad – kauget reisi, väikese kalad – riidu ja vihastamist. Võrku jäänud kalad – soove. Surnud kalad võrgus – pettumust.