Kui näete unes valget kassi, võib see tähistada ees ootavaid raskeid aegu.

Kassi nägemine unenäos sümboliseerib iseseisvat vaimu, naiselikkust, seksuaalsust, loovust ja jõudu. See võib negatiivses unenäos tähendada ka ebaõnne ja halba õnne. Unenäol on erinev tähendus sõltuvalt sellest, kas olete kassisõber või mitte. Kass unes võib näidata, et keegi on teie suhtes petlik või reeturlik. Kui kass on agressiivne, viitab see sellele, et teil on probleeme enda naiseliku küljega. Kui te kardate oma unenäos kassi, siis see viitab sellele, et te kardate naiselikkust. Kui näete kassi, kellel pole saba, tähendab see iseseisvuse kaotust ja isiksuse puudumist.

Uni, kus kass teid hammustab, sümboliseerib seda, et olete harjunud saama ja võtma ilma ise midagi vastu andmata. Võib-olla väljendab uni mõnda hirmu või pettumust, eriti kui midagi ei lähe plaanipäraselt. Uni sellest, et päästate kassi elu, tähendab, et nõuate tagasi oma iseseisvust ja võimu, mille olete ajutiselt kaotanud.

Uni, kus kass teid kriimustab, viitab sellele, et tunnete end millestki või kellestki ohustatuna.

Musta kassi nägemine unenäos näitab, et tunnete oma psüühiliste võimete kasutamisel teatud hirmu, aga usute oma intuitsiooni. Võite musta kassi ekslikult seostada kurjuse, hävitamise ja halva õnnega.

Kui must kass teid unenäos hammustab, küünistab või ründab, tähendab see seda, et peate endale teadvustama, mida teie intuitsioon teile sellega üritab öelda. Te ei saa mingit probleemi enam ignoreerida. Ärge kartke olukorraga silmitsi seista.

Kui näete unes valget kassi, võib see tähistada ees ootavaid raskeid aegu.

Uni sellest, kus kass tappis ämbliku, viitab sellele, et väljendate oma naiselikkust pigem võrgutavalt ja kavalalt, mitte aga avameelselt.

Surnud kassi nägemine või tapetud kassi nägemine tähendab, et teil puudub mõnes oma elu valdkonnas iseseisvus. Alternatiivina tähendab uni seda, et keeldute oma naiselikku jõudu  või mõjuvõimu tunnistamast.

Kasside nägemine teie unenäos võib viidata teie liiga tõsisele olemusele. Peate näitama teistele ka oma mängulist poolt.

Roheliste küüntega kassi nägemine viitab sellele, et armukadedus takistab teil oluliste suhete loomist. Hoiate mingis olukorras või suhtes distantsi.

Ilma kehata või jalgadeta kassi unes nägemine sümboliseerib teie piiratud iseseisvust. Teile jäetakse ekslik mulje nagu oleks teil vabadus teha kõike, mida soovite, kuigi see nii pole.

Kahe identse kassi nägemine unenäos tähendab, et peate tasakaalustama omaenda vajadused teiste vajadustega. Peate meeles pidama, et enda eest on vaja  hoolitseda ja mitte nii palju  teiste pärast muretseda.

Uni tuhandetest kassidest, kes majas ringi jooksevad, näitab, et teil puudub elus kindel siht ja suund. Teie elus toimub liiga palju asju korraga, nii et olete unustanud selle, mis on tegelikult oluline.

Kui näete unes kahe peaga kassi, siis tähendab see otsustusvõimetust. Te ei saa millegi üle rahulikult järele mõelda, et õige otsus vastu võtta.

Teise võimalusena võib unenägu tähendada ka seda, et olete oma ümbrusest liiga kergesti häiritud.

Vanades unenägude seletajates on kassi nägemine tähendanud, et vihastamine toob teile kahju. Kass mängimas – tühje jutte. Must kass – hädaohtu sõprade poolt. Valge kass – hoidu meelitamisest. Hall kass – hoidu hirmudest. Isane kass – hoidu äkilisest meelest. Metskassid – tüli ja riidu. Kassid kiskumas – riidu sõprade poolt.

Aga kassi nägemine tähendab ka kiuslikku inimest, kes teistega riidleb. Kassi näugumist kuulma – tühja juttu kuulma.

Kassi silmad unes
Hall kass vaatab ainiti oma roheliste silmadega.
Kassi silmade unes nägemine võib tähendada, et leiate keerulisest olukorrast väljapääsu.

Kassi silmade unes nägemine näitab, et suudate leida väljapääsu mingist raskest ja teile murettekitavast probleemist või olukorrast. Oskate näha negatiivse olukorra helget poolt.

Uni sellest, et kassil on hõõguvad sinised silmad, tähendab, et peate mingit probleemi vaatama või lähenema sellele teistsugusest vaatenurgast. Unenägu võib tähendada ka järsku valgustumist, mis võib tekitada hirmu või ärevust. Kardate endale tõde tunnistada.

G.H. Milleri põhjal ei tähenda kassi unes nägemine eriti head märki, kui teil ei õnnestu teda unenäos just eemale peletada. Kui kass teid unes ründab, on teil vaenlasi, kes ei põrka millegi ees tagasi, et teid mustata või muul moel kahjustada. Ent kui teil õnnestub kassist vabaneda, suudate raskustest jagu saada ja varandust ning kuulsust koguda. Kui kass on räpane ja kõhn, on oodata halbu sõnumeid. Teie sõber võib olla raskelt haigestunud. Kui teil õnnestub kass ära ajada, tähendab see sõbra paranemist. Kui kuulete unes kassi näugumist, levitab valelik sõber teie kohta petujutte. Kui kass teid unes kriimustab, ennustab see, et mõnel vaenlasel õnnestub teie tegemiste pealt kasu lõigata. Kui näete unes puhast, valget kassi, ennustab see raskustesse sattumist, mis näib esmalt ohutu, kuid toob kaasa kurbust ja vara kaotust. Kaupmehele tähendab unes nähtud kass, et ta peab kõvasti tööle hakkama, sest ta konkurentidel on õnnestunud tema äriajamise viisi õõnestada; ta peab näiteks müüma kaupa alla omahinna, et säilitada edu.

Kui naine näeb unes ilusat valget kassipoega, ennustab see, et teda veetakse oskuslikult alt ja meelitatakse lõksu, ent ta loomupärane vaist ja otsustusvõime päästavad ta ebasoodsatest sekeldustest. Kui kassipoeg on unes määrdunud või kirju või kõhn, langeb ta mõtlematuse ohvriks.