Kirst unenäos
Kui unenäos nähtud kirst on tühi, tähistab see teis peituvaid vastuolusid.

Kirstu nägemine unes võib tähendada teie hirmu surma ees. Kui kirst on tühi, tähistab see teis peituvaid vastuolusid.

Teine võimalus on see, et kirst kujutab ideid ja harjumusi, mis pole enam kasulikud ja mida saab maha matta ehk millest saate loobuda. Kui kirst on valge, siis viitab see kaotatud süütusele.

Uni, kus ennast kirstus näete, viitab sellele, et olete läbimas depressiooni perioodi. Te tunnete end piiratuna, kammitsetuna ja isikliku vabaduseta. Teie elus võib esineda mingi olukord või probleem, millega peate tegelema. On aeg see olukord või suhe lõpetada.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab kirstu nägemine haigust ja surma, ka uusi plaane. Kirstus olemine – tervist ja paranemist.

Tühja kirstu nägemine – õnnetust ja puudust. Täis kirst – küllust ja rikkust. (Siin on mõeldud ilmselt vanal ajal kasutusel olnud riidekirstu või viljakirstu – toimetaja märkus)

Gustavus Hindman Milleri “Unenägude seletajas”, mille esmatrükk ilmus 1901. aastal, on kirstukandja unes nägemise seletus järgmine:

Kui näed unes kirstukandjat, siis tähendab see, et vaenlane ründab su ausameelsust ning provotseerib sellega riidu. See uni võib tähendada ka seda, et vastandad end väärikatele tavadele ja muutud sõpradele vastumeelseks.